Skocz do zawartości

320D Smród spalin !!!!!!


freudall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.....

W moim samochodzie, kiedy na przykład na wyjeździe z garażu, zostawię samochód na wolnych obrotach i potem wejdę do niego, czuje okropny smród spaliny mimo tego że wszystko jest zamknięte!.... Albo jak stoję na drajwie w Mc D.... i nikogo nie ma przede mną, no i mam wszystko zamknięte! Jaka jest przyczyna?

Proszę o poradę. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos musi zawiewac z pod spodu do wlotów powietrza, jakaś dziwna cyrkulacja. U mnie tez jest podobnie,(nie jestem pewnien ale chyba sie to nasiliło po wybebeszeniu katalizatora i zostawienie pustej puszki) czesto tez smierdzi w korku jak stoje , wtedy daje obieg powietrza wewnętrzny i nic nie smierdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem kiedys ten sam problem i nieszczelnosc mialem w 2 miejscach tzn. łącznik elastyczny i poluzowny wydech przy kolektorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Szybsza emisja spalin do atmosfery, zwiększenie Nm, obniżenie tem nagrzewania się turbiny, obniżenie spalania, super dźwięk turbiny. Wybić monolit ze środka, albo wyciąć i wspawać przelotowe rury tej samej średnicy co seria.

 

a sam klekot diesla nie jest głośniejszy po wywaleniu monolitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie! Do redukcji dźwięków motoru mamy tłumik, katy są od redukcji szkodliwych tlenków azotu i innych "śmieci" zawartych w spalinach... co de facto i tak "nie działa"! katy żyją do 100tys km przebiegu. Pozdr

... a co do klekotu zaworów to słyszymy je spod pokrywy zaworów... nie z układu wydechowego :wink: pozdr

 

 

Klekot diesla pochodzi ze spalania detonacyjnego ropy. Tłumik go tłumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglbym teraz napisać że oplułem monitor kawą ze śmiechu. Ale nie, nie napiszę tego bo nie chce mi sie śmiać tylko płakać. Jeśli taki jest poziom wiedzy wszystkich dieslo maniaków to wspolczuję.

 

W dieslu mieszanka zapala się sama w wyniku spalania detonacynyjnego czy masz swiecę zapłonowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu mieszanka zapala się sama w wyniku spalania detonacynyjnego

Samozapłon mieszanki ropy z powietrzem wywołany dużym stopniem sprężania (stosunek objętości cylindra w DZP do objętości w GZP).

:? ... spalanie detonacyjne w sprawnym silniku [???!!!]... nonsens

Yoshi nie mylisz spalania stukowego w silnikach benzynowych ? :mrgreen:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam spawacza w Łomiankach ul Warszawska 154, ojciec z synem zajmują sie tłumnkami od zawsze :P

Cena coś około 220zł z tym połączeniem elastycznym.

 

Zaś wyjęcie wkładu katalizatora w Warce ul gosniewska 12,

Spawanie gratis i dostałem jeszcze 200zł za niego :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.