Skocz do zawartości

Pomocy gaśnie TDS...


Lucky78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od miesiaca jestem posiadaczem BMW 525 TDS 95r, nigdy wcześniej nie miałem styczności z tą marką. Przez miesiac było wszystko ok tzn nurtowało mnie że przy rozgrzanym silniku aby zapalić musial pokręcic sobie do 10 razy i palił... a dzisiaj po raz pierwszy przy rozgrzanym silniku zapalenie autka trwalo ok 5 minut :duh: i co najgorsze samochodzik sie dławi na wolnych obrotach i gaśnie :mad2: i znów problem z zapaleniem :duh: Proszę o wszelkie podpowiedzi co to moze byc oraz o jakis adres warsztatu taniego a zarazem dobrego w Krakowie. Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż czeka Cie wymiana pompy wtryskowej....a scislej mowiac glowiczki!

 

mozesz wybrac kilka rozwiazan:

 

1. kupic nowa pompe w autoryzowanym serwisie boscha koszt od 3 do 4 tys zalezy od serwisu

 

2. wymienic sama glowiczke koszt ponad 2 tys zl

 

3 zregenerowac pompe koszt 1200 zl z 6 miesieczna gwarancja...czlowiek z Dębicy regeneruje pompy i wysyla poczta (ja wybralem to 3 rozwiazanie i jestem zadowolony nr tego czlowieka 603602330)

 

wybor nalezy do Ciebie

 

po zalozeniu pompy konieczna jest wizyta na w warsztacie w ktorym komputerowo ustawiaja parametry pompy...nie daj sobie ustawiac "na oko"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanko o diagnostyke komputeroawa. Czy zna ktos sensowny serwis w Krakowie w tej dziedzinie bo dzisiaj dzwonilem to samo podlaczenie do kompa samochodziku od 50 zl, a firma Diesel cos tam krzyczy 150 zl za podlaczenie a ustawienie i diagnostyka pompy wtryskowej jest po jej wymontowaniu a to koszt 800 zl :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik sam gasnie to może powietrze albo zanieczyszczenia w pompie wtryskowej albo w przewodach zasilajacych niskiego ciśnienia. (od zbiornika do pompy wtryskowej) Sprawdź czy samochod na zaciąg zapali dobrze - jesli tak to musisz sprawdzić aku + rozrusznik (musi kręcić z odpowiednią prędkością i spadek napiecia do ok 9,5 - 10V Jeśli jest mniej to aku do wymiany a rozrusznik do elektryka, ładowanie z alternatora na biegu jałowym ok 13,5 do 14,5V (te wartości jeszcze sprawdź)). Jeśli aku, alternator i rozrusznik są dobre to trzeba szukać przyczyn w pompie i osprzecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi sie nie pomyliło.

a te pompe sam ustawisz bez niczyjej pomocy.

to jest wrecz prostackie.

wyjelenili cie z deka.

ps.no nie pomyslalem ze mozesz miec problem z wolnymi obrotami(chyba)

bo dawke to ustawisz na oko o lepiej chodzi niz jak na kompie to zrobisz hehe.

Waldek ma rację to proste jak drut!Jak cię ten temat interesuje to daj cynk wytłumaczymy Tobie i innym zainteresowanym. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie panowie jest maly interesik prosze mi dokladnie napisac gdzie zaklada sie ten zaworek zwrotny na jaki wezyk czy gdzies tam bo nie mam o tym zielonego pojecia a jak pojade do mechanika to znowu mnie wykasuja !

Wielkie dzieki pozdrawiam :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
Witam mam podobny problem z gasnącym tds-em,z tym że sprawa wygląda dziwnie,ponieważ gaśnie jedynie w momęcie zmiany biegów na wyższy w czasie dłóższym nisz pół sek. (manual 97r.)Tak jak każdy obstawiałbym pompę ale dziwne jest to że gdy zmieniam biegi szybko tak isz obroty nie spadaja więcej nisz o 500 np. z 3000 na 2500 to wszystko jest o.k. dodam że silnik chodzi jak pszczółka nie faluje ani trochę czy zimny czy ciepły odpala tesz normalnie ,gdy wyżucam na luz tesz wszystko o.k."czarna magia"........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.