Skocz do zawartości

utrata gwarancji - chip


AO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio miałem okazje jeździć c63amg i muszę powiedzieć jeśli chodzi osiagi jest kosmos, silnik jest majstersztykiem. Jeśli chodzi o trakcje/prowadzenie to uważam ze m3 jest troszkę lepsze.

 

Na twoim miejscu poczekalnym na nowy model m3 lub c. Oba bedą zmienione w ciagu najbliższych dwóch lat. Jak kupisz nowe to strata jest na dzień dobry 40% i potem jak wejdzie nowy model to następne 20-30%.

 

Wiem ze auta nie kupuje się dla zysku na nim zawsze się traci, ale ja np. Lubię mieć nowy model, nie lubię starych w tym momencie byłbym zmuszony do zmiany;D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnold, a Is-f ? Ja niedawno jeździłem i wg mnie całkiem udane auto .

 

Pozdrawiam

 

Fajnie wygląda - ogólnie jest ciekawy. Tylko brakuje mu prestiżu a w mojej hierarchi BMW i Mercedes są znacznie wyżej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi mieć 4 drzwi z uwagi na dziecko. Pozdrawiam

cos na ten temat wiem :mrgreen: :cool2: fajnie, ze myslisz o normalnych sportowych modelach a nie o ich "przerosnietych braciach" (5,E), ktorzy mysla wg zasady: duzy moze wiecej ale tylko mysla :mrgreen:

Lubię mieć nowy model, nie lubię starych w tym momencie byłbym zmuszony do zmiany;D

ja odwrotnie:

1) ze wzgledu na prace, ktora przynosi mi chleb (musze wygladac jak "szara mysz"),

2) ze wzgledu na pkt 1 zobaczylem przez kilka juz lat jakie zalety ma "nowy stary" model, jest zawsze w 100% dopracowany, technicznie ma podstawowe rozwiazanie, ktre beda w nowej budzie (gdzies nalezy to sprawdzic), przyklad obecnego e90 do e90 z przed liftu:

- nic nie skrzypi (nie dlatego, ze masz maly przebieg), wszystkie uszczelki sa inne (w poprzednim trzeba bylo od poczatku smarowac/kombinowac),

- inne wykonanie "szyber dachu", inne uszczelki, inne spasowanie (w poprzednim trzeba bylo kombinowac aby bylo OK),

- inne nastawy zawieszenia i rozstaw kol (poprzednie bylo idealne ale obecne jest dopracowane w 100% do budy jaka ma),

- elektronika z "przyszlego modelu" (navi, systemy, ochrona srodowiska) + mechanika dopracowana do elektroniki.

 

W nowym bedzie tak samo:

- nowa/piekna :cool2: (nie opatrzona buda) i "mechanika", ktora powinna byc super,

- super mechanika + inne wlasciwe korekty beda dopiero w modelu po lifcie (tak bylo zawsze), pozostanie wtedy znowu ten sam problem: dobre ale juz "stare" auto no i co powiedza sasiedzi :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię mieć nowy model, nie lubię starych w tym momencie byłbym zmuszony do zmiany;D

ja odwrotnie:

1) ze wzgledu na prace, ktora przynosi mi chleb (musze wygladac jak "szara mysz"),

Wiem, że to trochę wścibskie :-), ale od dłuższego czasu obserwuję Twoje wypowiedzi (i nie tylko) i jestem bardzo ciekaw - czym się zajmujesz? Jeśli to nie tajemnica ofkorzz (możesz na priv :-)). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię mieć nowy model, nie lubię starych w tym momencie byłbym zmuszony do zmiany;D

ja odwrotnie:

1) ze wzgledu na prace, ktora przynosi mi chleb (musze wygladac jak "szara mysz"),

Wiem, że to trochę wścibskie :-), ale od dłuższego czasu obserwuję Twoje wypowiedzi (i nie tylko) i jestem bardzo ciekaw - czym się zajmujesz? Jeśli to nie tajemnica ofkorzz (możesz na priv :-)). :mrgreen:

 

 

 

 

może komornik sądowy :P

 

 

sorki taki żart

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się kupi... ;) myślałem o m3 - sedan lub c63 amg , musi mieć 4 drzwi z uwagi na dziecko. Pozdrawiam

 

 

heh, ja zony i dzieci w ogole nie wsadzam do mojego auta mimo ze to nic takiego :) mam drugie auto - rodzinne kombi z "normalnym" silnikiem, ktorym na co dzien jezdzi zona, jakbym wsadzil zone z dziecmi do C63 albo M3 to nie wiem czy by mi nastepnego dnia pasowal klucz do drzwi :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AO w moim przypadku nie chodzi o sąsiadów, to nie dla nich chcę nowy model. Zgadzam się z tobą że pierwsze modele zawsze sa nie udane, ale po około 6 miesiącach do roku wszystkie podstawowe wady są poprawiane po cichu... Np. E92 pierwszy lift był w 2007 zmieniono masę rzeczy.

 

Poprostu jak płacę dużą kasę za samochód, to nie chcę mieć starego, poza tym strata jest o wiele większa kupując samochód który nie jest już nowym modelem/za nie długo przestanie być nowym modelem. Prestiż tez napewno odgrywa jakąś rolę...

 

Tak czy siak zamiast E92 kusiło mnie na Caymana S, w sumie to nie dużo brakowało. Dwa auta z różnych bajek, E92 to usportowione auto, a Cayman to sportowe które zostało ucywilizowane. Takim białym jeździłem przez około tydzień hehe, niestety dwa miejsca w drugim aucie były zbyt ograniczające :cry2: może kiedyś... :mad2:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się kupi... ;) myślałem o m3 - sedan lub c63 amg , musi mieć 4 drzwi z uwagi na dziecko. Pozdrawiam

 

 

heh, ja zony i dzieci w ogole nie wsadzam do mojego auta mimo ze to nic takiego :) mam drugie auto - rodzinne kombi z "normalnym" silnikiem, ktorym na co dzien jezdzi zona, jakbym wsadzil zone z dziecmi do C63 albo M3 to nie wiem czy by mi nastepnego dnia pasowal klucz do drzwi :cry2:

 

 

:) to właśnie ma być drugie auto, między innymi dla żony, na codzień z racji pracy jeżdżę dostawczakiem... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kiedyś... :mad2:

moze kiedys :mrgreen: :mrgreen:

:) to właśnie ma być drugie auto, między innymi dla żony, pozdrawiam

zona kozak :cool2: jak jeszcze ladna i madra to moze byc kuszenie losu :mrgreen: :mrgreen: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kiedyś... :mad2:

moze kiedys :mrgreen: :mrgreen:

:) to właśnie ma być drugie auto, między innymi dla żony, pozdrawiam

zona kozak :cool2: jak jeszcze ladna i madra to moze byc kuszenie losu :mrgreen: :mrgreen: pozdr.

 

 

ok namówiłeś mnie kupuje Poloneza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzięki AO za tak cenne info. Szkoda tylko że nie wgrałeś ori softu przed podjechaniem do aso, tymbardziej, że mialeś prawdopodobnie usterke z dsc i mogłeś się spodziewać że jazdy próbne będą napewno. Lekcja na przyszłość dla wszystkich. Znajomy w 335td miał popękany kolektor i przed serwisem w aso wgrał ori soft i to go uratowało bo też krzywo się na niego patrzyli ale nie było mowy o wysyłaniu sterownika do niemiec :shock: . Życze żeby nic nie padło w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
i tak zakonczyla sie moja europejska gwarancja :mad2:

 

coby uscislic - rozumiem, ze straciles gwarancje na silnik i osprzet a nie na caly samochod, tak? jesli padni ci przetwornica xenona, to ze wzgledu na nowy soft do silnika nie naprawia tego na gwarancji?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zakonczyla sie moja europejska gwarancja :mad2:

 

coby uscislic - rozumiem, ze straciles gwarancje na silnik i osprzet a nie na caly samochod, tak? jesli padni ci przetwornica xenona, to ze wzgledu na nowy soft do silnika nie naprawia tego na gwarancji?

odp. masz ponizej :mrgreen: zostaje gwarancja ori na blachy i lakier :mrgreen: :mrgreen:

http://img638.imageshack.us/img638/7454/utratagwarancjik.jpg

Edytowane przez AO

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
straciles gwarancje bo zrobiles jeden podstawowy blad: pojechales do ASO z chipem na naprawe - i to niewazne czego... jest jedna zasada: jak sie jedzie poza planem do ASO na reklamacje czegos w aucie na gwarancji to sie wgrywa serie a nie jedzie na chipie... no chyba, ze sie ma uklady w ASO...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straciles gwarancje bo zrobiles jeden podstawowy blad: pojechales do ASO z chipem na naprawe - i to niewazne czego... jest jedna zasada: jak sie jedzie poza planem do ASO na reklamacje czegos w aucie na gwarancji to sie wgrywa serie a nie jedzie na chipie... no chyba, ze sie ma uklady w ASO...

 

Przy F-kach układy Ci nie pomogą, bo po podpięciu auta do kompa Monachium dość szybko zorientuje się, co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straciles gwarancje bo zrobiles jeden podstawowy blad: pojechales do ASO z chipem na naprawe - i to niewazne czego... jest jedna zasada: jak sie jedzie poza planem do ASO na reklamacje czegos w aucie na gwarancji to sie wgrywa serie a nie jedzie na chipie... no chyba, ze sie ma uklady w ASO...

 

Przy F-kach układy Ci nie pomogą, bo po podpięciu auta do kompa Monachium dość szybko zorientuje się, co jest grane.

 

spokojnie, jak sie ma uklady, to wszystko sie da, pisze ze swojego doswiadczenia z moim 335d po sofcie i wizycie w serwisie ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straciles gwarancje bo zrobiles jeden podstawowy blad: pojechales do ASO z chipem na naprawe - i to niewazne czego... jest jedna zasada: jak sie jedzie poza planem do ASO na reklamacje czegos w aucie na gwarancji to sie wgrywa serie a nie jedzie na chipie... no chyba, ze sie ma uklady w ASO...

 

Przy F-kach układy Ci nie pomogą, bo po podpięciu auta do kompa Monachium dość szybko zorientuje się, co jest grane.

 

spokojnie, jak sie ma uklady, to wszystko sie da, pisze ze swojego doswiadczenia z moim 335d po sofcie i wizycie w serwisie ASO...

 

335d to ciągle modelowo E, a nie F-ka :) inna procedura serwisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.