Skocz do zawartości

składane lusterka


Sebidini

Rekomendowane odpowiedzi

Aby sprawdzić czy masz elektrycznie składane lusterka, wystarczy sprawdzić czy jest dodatkowy przycisk przy sterowaniu lusterek. Nie chodzi o przycisk przełączania lusterek lewe- prawe. Jeśli go nie masz to jednocześnie znaczy że nie masz elektrycznie składanych lusterek. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz tego w wyposażeniu fabrycznym, to przeróbka (nie mówiąc o samym mechanizmie) wiąże się z wymianą wiązki elektrycznej, no chyba, że się mylę i wiązka jest uniwersalna. Na 100% musisz przeprogramować sterownik komfortu i dołożyć guzik do składania obok przełącznika regulacji lusterek zew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jesli nie masz tego przycisku to lipa, zmiana sie nie oplaca, zmiana samych lusterek to juz ok 600 zl bo szt 300 zl sie ceni skladana, do tego najlepiej w kolrze bo malowanie to kolejny wydatek ok 150 zl, komfort, przelacznik jakby nie patrzec musiesz dac 200 zl bo nie pasuej od nagola, ceni sie strasznie bo kazdy go szuka do przekladki.

Wiem cos o tym bo sprzedaje czesci do BMW, moja rada odpusc sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam mam BMW po lif i nie składają mi się lusterka a mam ten pstryczek do ich składania tylko że nie działa jak go naciskam czy ktoś wie może czy do składania jest osobny bezpiecznik bo lusterka mi działają jeśli chodzi o ustawienie nie działa tylko składanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za skladanie jest odpowiedzialny taki modul w drzwiach. On przekazuje prad na silniczki w lusterkach, ktore to bardzo latwo sprawdzic czy sa. Za pomoca igly mozna przebic kabelki i podac im 12v - prad podany w jedna strone bedzie powodowal skladanie, w druga rozkladanie.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ten przycisk, a lusterka Ci się nie składają najprawdopodobniej zatarły się mechanizmy składania. Niestety temat jest powszechny w e39 i e38. Na szczęście można to naprawić we własnym zakresie. Zabieg jest dość pracochłonny ale do zrobienia. Jeśli kogoś interesuje chętnie prześlę na priva ilustrowaną instrukcję naprawy tego mechanizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak obydwa lusterka by się jednocześnie zatarły trochę dziwnę no ale nie ma rzeczy nie możliwych :)

Jak to można sprawdzić ?

Jeśli możesz kolego to prześlij mi tą instrukcję może sie przydać.

 

u mnie zatarły się oba równocześnie, instrukcję prześlę później....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zatarło się prawe, po naciśnięciu przycisku lewe się składało a prawe drgnęło i tyle, był problem bo jak je ruszyłem to nie mogłem i lewego złożyć, tam są czujniki położenia i system głupiał. Rozebrałem częściowo i zapuściłem preparat penetrująco-smarujący gdzie mogłem się dostać, po pewnym czasie w sumie przypadkiem wcisnąłem a lusterko ruszyło do połowy, rozruszałem i teraz śmiga bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

W moim aucie posiadam składane lusterka które są podgrzewane i samościemniające

inaczej mówiąc w aucie jest zamontowany fotochrom

W necie znalazłem ogólne info na temat naprawy zatartych silniczków tych lusterek

Czy może mi ktoś konkretnie opisać jak rozebrać, naprawić tą usterkę i złożyć wszystko

z powrotem do kupy, mile widziane jakieś pomocnicze foto??

Objawem mojej awarii jest to że uszkodzone lusterko w momecie sladania lekko się złoży

tzn około 1cm i dalej nic a drugie składa się całkowicie mowa tu o lusterku od strony kierowcy,

podobno jest to częsty przypadek e39 i e38 ale nigdzie konkretnych informacji . :(

 

Pozdro

zlotko5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dobione jakbyś mógł wysłać tą instrukcje i do mnie bo mam ten sam problem, albo lepiej wstaw ją do działu "Zrób to sam" i wszyscy będą mogli z niej skożystać. A tak wogóle to skąd jesteś bo widze śląsk ja jestem z Knurowa k/Gliwic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.