Skocz do zawartości

320d uszczelka pod głowicą czy zwarzony płyn chłodniczy?


pori55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i prosze o pomoc !!!

Mam od 2 tyg. e46 320d 2000r. sprowadziłem osobiscie z niemiec.

Zaraz po kupnie jeszcze w niemczech zapaliła sie kontrolka od chłodnicy i po dotarciu do rodziny w niemczech dolaliśmy płynu chłodniczego nie wiem jaka firma ale pamietam ze był bardzo tłusty.

Na nastepny dzień ruszyłem do polski i na nastepny dzień znowu kontrolka chłodnicy i ubytek w płynie

A wiec dolewam tego płynu tak około 100-200 ml na dzień az spławik pokaze max.

Ogólnie nie było tam żadnego syfu az do momentu gdy dzisiaj odkreciłem korek od zbiorniczka płynu i zapaliłem silnik i po około 4 min. moje oczy ujrzały to (zdjecie poniżej)

Zaniepokojony pojechałem do znajomego mechanika odkrecamy korek a tam nic zero syfu :shock:

Qrcze o co chodzi???

Dodam ze nie ma żadnych innych niepokojacych objawów olej w silniku czysty,bagnet też, nie kopci na żaden kolor,ogrzewanie działa, dywanik suchy, może to wina tego dolanego płynu cos sie zważyło?????

Aha nie wchodziłem pod auto ostatnio ale na parkingu i moim stałym miejscu żadnych plamek nie widać

Mam nadzieje ze to nie uszczelka bo jeszcze nie zdążyłem sie nacieszyc moim bmw a tu już taki problem :duh: Pomóżćie panowie. fota------>

http://zapodaj.net/18ff4e786dc1.jpg.html

zwazony :arrow: zwarzony.

tytul poprawilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to objaw chłodniczki ale wydaje mi się że jest jest to część nr 4 z poniższego schematu

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320d-M47/LHD/N/2000/browse/fuel_preparation_system/fuel_supply_filter/

 

kolega napisał chłodniczka spalin a w schemacie pisze że paliwa ??może ktoś mnie poprawi

Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie wczesniej prosiłem o pomoc w tej sprawie i mimo kilku sugesti problem wystepuje nadal.

Dzisiaj byłem w warsztacie i gosc sprawdzał mi jakims przyrzadem czy do płynu chłodniczego dostają sie spaliny co wskazywałoby na uszczelke pod głowica i na szczescie zadnych spalin nie wykrył

Nastepnie pojechałem na kanał aby zlokalizowac wyciek i co niestety zadnych sladów wycieku płynu chłodniczego nie zauwazylem oczywiscie plastiki z podwozia zdjete i nic poprostu susza :?

A płynu jak ubywało tak ubywa ok 100 ml dziennie ( auto nie kopci,idzie jak burza zadnych innych złych objawów)

Dzisiaj autko podpiete pod kompa i wyskoczył tylko 1 bład --złe połozenie iglicy czy cos takiego???

Czy to cos złego???

Panowie pomózcie z tym płynem gdzie on sie podziewa :twisted: bo rece opadają.

Może są jakies warsztaty gdzie zdiagnozują o co chodzi.

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi od czasu wymiany też ubywa, ale dużo wolniej, po trasie jakieś 500 km muszę dolac może z 50 ml. nie sprawdzałem zbytnio co jest powodem, nieszczelności raczej nie stwierdziłem. mechan zalał jakiś swój "roztwór". i podejrzewam że wyparowuje (jeśli to możliwe). byc może.

 

A oleju ci nie przybywa, może jakies masełko na bagnecie lub korku wlewu oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te auto po prostu tak ma... Kolejna możliwość to: zdejmij plastik od filtra powietrza, będzie lepiej widoczne pewne złącze (w zasadzie to są tam nawet 2). Znajduje się ono mniej więcej nad katalizatorem. Temperatura i drgania powodują rozszczelnienie układu, wystarczy wymienić o-ring i powinno być lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam .

Koledzy mialem podobny problem , znikajacy plyn chlodniczy. rozwiazaniem byla wymiana oringa w elemencie 11 z rysunku ponizej:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2106&hg=11&fg=35&lang=pl

 

woda skraplajac sie po troszku na chlodnice egr odparowywala. wyciek byl naprawde maly ale po 1300 km ubylo mi okolo 0,3 litra. slyszalem tez ze czasem lubi cieknac z tego termostatu o ktorym pisalem wczesniej ale glownie wystarczy wymienic oring i bedzie ok.

Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie wczesniej prosiłem o pomoc w tej sprawie i mimo kilku sugesti problem wystepuje nadal.

Dzisiaj byłem w warsztacie i gosc sprawdzał mi jakims przyrzadem czy do płynu chłodniczego dostają sie spaliny co wskazywałoby na uszczelke pod głowica i na szczescie zadnych spalin nie wykrył

Nastepnie pojechałem na kanał aby zlokalizowac wyciek i co niestety zadnych sladów wycieku płynu chłodniczego nie zauwazylem oczywiscie plastiki z podwozia zdjete i nic poprostu susza :?

A płynu jak ubywało tak ubywa ok 100 ml dziennie ( auto nie kopci,idzie jak burza zadnych innych złych objawów)

Dzisiaj autko podpiete pod kompa i wyskoczył tylko 1 bład --złe połozenie iglicy czy cos takiego???

Czy to cos złego???

Panowie pomózcie z tym płynem gdzie on sie podziewa :twisted: bo rece opadają.

Może są jakies warsztaty gdzie zdiagnozują o co chodzi.

Dzieki za pomoc.

jeśli wyskakuje błąd iglicy to na Twoim miejscu nie jeździłbym tym samochodem za daleko .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.