Skocz do zawartości

Carsoft 6.5


johnny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 tygodni później...

Witam. Chyba już wszyscy zapomnieli o temacie interfejsu, ale ja go odświeżę.

 

Udało mi się zrobić fejs oparty na procku AT89C2051. Działa zarówno z Carsoft 6.5+SP1 jak też z wersją 6.1 (która to podobno nie potrzebuje klucza sprzętowego). Sprawdzałem na E30 2.0 (DME 1.3), E36 1.6 kompakt (DME 1.7) i mojej E36 2.0 (DME MS 41.0). W E30 i E36 kompakt udało mi się połączyć ze wszystkimi modułami, jakie tylko występowały w tych autach (a nie było ich wiele, np w E30 tylko DME/DDE) natomiast w mojej E36 nie udało mi się połączyć ze wszystkimi modułami. Nie połączyłem się między innymi z modułami ABS/ASC i "klimatronika", które na pewno w aucie występują i na dodatek działają poprawnie :-) Mam więc pytanie do osób, które pisały że udało im się uruchomić interfejs - mówię np. o kolegach Odessa i Johnny, czy wam Carsoft komunikuję się z tymi modułami, czy może macie podobne problemy? Może udało wam się je rozwiązać?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykly interfejs OBD i na Carsofcie 6.1 odczytuje mi tez nie wszystko. Wlasciwie brakuje tylko klimy bo abs i asc czyta ale mam pytanie. Mój interfejs nie odzczytuje Live Data DME a na tym mi najbardziej zalezy. Na przyklad obroty silnika biegu jalowego pokazuje jakies 6000 :). A u Ciebie interfejs radzi sobie z tym ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba już wszyscy zapomnieli o temacie interfejsu, ale ja go odświeżę.

 

Udało mi się zrobić fejs oparty na procku AT89C2051. Działa zarówno z Carsoft 6.5+SP1 jak też z wersją 6.1 (która to podobno nie potrzebuje klucza sprzętowego). Sprawdzałem na E30 2.0 (DME 1.3), E36 1.6 kompakt (DME 1.7) i mojej E36 2.0 (DME MS 41.0). W E30 i E36 kompakt udało mi się połączyć ze wszystkimi modułami, jakie tylko występowały w tych autach (a nie było ich wiele, np w E30 tylko DME/DDE) natomiast w mojej E36 nie udało mi się połączyć ze wszystkimi modułami. Nie połączyłem się między innymi z modułami ABS/ASC i "klimatronika", które na pewno w aucie występują i na dodatek działają poprawnie :-) Mam więc pytanie do osób, które pisały że udało im się uruchomić interfejs - mówię np. o kolegach Odessa i Johnny, czy wam Carsoft komunikuję się z tymi modułami, czy może macie podobne problemy? Może udało wam się je rozwiązać?

 

Pozdrawiam.

 

W mojej E36 ten interfejs (CS6.5) czyta licznik, airbag, centralny zamek i kiedyś czytał DME, nie wiem dlaczego teraz tego nie robi, możliwe że np. dobrze by było wyczyścić złącze DME ale mi się najnormalniej nie chce :mrgreen: . Nie udało mi się w mojej jak i w innych egzemplarzach połaczyć z modułem ABS-u pomimo tego że działa on poprawnie, niestety euroscan też go nie widzi.

Live data z tego co się orientuję działa tylko w nowszych modelach gdzie występuje obdII.

Jedynie w e39 udało sie połaczyć ze wszystkimi modułami, w innych przypadkach zawsze z czymś się nie chciał połaczyć :wink:

Trudno powiedzieć gdzie leży wina, w końcu nie są to nowe auta i przyczyna może leżeć zarówno po stronie auta jak i interfejsu czy oprogramowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie chodzi mi o podstawową diagnoze auta mam e36 1.6 z 1995 roku nie jestem pewien czy ten interface sie nada oto link

 

http://obd2.pl/obd2/product_info.php?products_id=59

 

Proszosze o pomoc

szukałem na forum ale nic na temat tego nie widziałem

 

Tym insterfejsem to niestety nic nie "zwojujesz". Najtańsza opcja dla Twojego auta, to chyba popularny interfejs KKL (taki jak do VAG'ów, dostępny na allegro za około 170PN) + Carsoft w wrsji 6.1 (nie wymaga klucza sprzętowego). O takim włśnie zestawie ktoś już pisał w tym wątku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy carsoftem 6.1.4 moge odczytac całkowity przebieg auta ???

 

Zależy od modelu.

 

Jeżeli chodzi Ci o upewnienie sie co do autentycznej wartości przebiegu to nie ma szans, jak zmieni to ktoś kto ma pojęcie co robi to nie jesteś w stanie zweryfikować tej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy carsoftem 6.1.4 moge odczytac całkowity przebieg auta ???

 

Zależy od modelu.

 

Jeżeli chodzi Ci o upewnienie sie co do autentycznej wartości przebiegu to nie ma szans, jak zmieni to ktoś kto ma pojęcie co robi to nie jesteś w stanie zweryfikować tej wartości.

 

No wlasnie :mad2: , hmm model jak w opisie czyli E36 318 TDS '95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZANOWNI PANOWIE

Pozwólcie że się wtrące i powiem wam kilka słów na temat tego wspaniałego oprogramowania diała różnie czesto wywala błędy a raczej tylko nr. błędów a jak juz pokazuje opis to często nie pokrywa sie z usterką pracuje na nim już rok więc moge coś na ten temat powiedzeć. Jeżeli już ktoś chce diagnozować to niech przygotuje sobie trzy dostępne wersje oprogramowania tj. 5.8 6.1 i 6.5 ( odrazu mówię że to co znajdziecie w necie trzeba troszeczke przerobiac żeby można tym działać ) poza tym najwiekszy minus tego oprogramowania jest taki że w starszych modelach nie pokazuje wartości mierzonych rzeczywistych np. parametry silnika (w nowszych autach tzn. po 97r. też potarfi przekłamywać ) nie obsługuje również MRS4 i airbag'u w E65 E60 pomimo iż jest to w specyfikacji programu. Dla mnie to zwykła zabawka w porównaniu z Modic'em czy GT1 ale to tylko moja opinia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątpie czy znajdzisz taki opis w języku polskim, pozatym program jest na tyle prosty że mając podstawową znajomość j.angielskiego można nim sprawnie działać. Z drugiej strony zawsze możesz sobie wziąść słownik angielsko-polski do ręki lub zainstalować słownik w komputerze.

 

Jedynym problemem może być interpretacja odczytanych błędów ale zawsze można zapytać o nią tutaj na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

mam interface do carsofta 6.5 osatnio nim sie roche bawiłem ale...

 

...nie wiem czemu nie komunikuje mi się z żadnym modułem w aucie tj e36 316 m40 92r

...ale np po wyjęciu licznika zapaliła mi się kontrolka od airbagu i bez problemu ją wykasowałem ale przy diagnozie airbagu wyskakuje komunikat że modół nie odpowiada - dziwne

 

ostatnio miałem e34 93r m50 520 też się nie chciał komunikować z żadnym z modółów

 

rzecz jest o tyle dla mnie niezrozumiała że mam laptopa mam na win95 staruszka ale np z tachopro śmiga bezproblemowo więc wina nie leży po sronie komunikacji komp-interfejs

 

 

co wy na to?

 

mieliście już podobne problemy ze starszymi bemkami z tym interfejsem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sciagnalem taka rzecz

http://rapidshare.com/files/13064957/BMW_Carsoft_6.5_SP1_Cracks.zip

i ciagle przy instalacji wyskakuje blad

zassalem nawet tego z ruskiej strony 2x i ciagle blad crc

moze ma ktos opis instalacji albo moglby ktos wrzucic na serwer dzialajacego carsofta

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością masz coś zchrzanione u siebie :wink:

Wypakuj wszystko do katalogu jakimś programem do archwizacji np. ultimatezip-( jest darmowy ) i później przenieś katalog z instalką CS na pulpit i zainstaluj, jeżeli będzie Ci się wywalał przy instalacji to znaczy że masz jakiś problem z systemem.

CS z tej lokalizacji którą podałeś instaluje się bez problemu :wink:

Szukaj winy u siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
he he widze żewiele osob ma ten sam problem. też kupiłem takie kabelki na allegro i ......... trzy dni siedzenia w garazu skrzynka piwa i oczywiście piwo działało hehe. nie wiem ale chyba cos tym jest nie tak. załatwiłem teraz inny program i bede dalej go testowac jak cos odpali dam znac. pozdrawiam. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.