Skocz do zawartości

318i elektr, szyby , centralny zamek, swiatelko


czyzykus

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zakladam ten temat z malutka nadzieja na pomoc choc niejest to proste

kiedys pisalem na forum o centralnym ale nic do tej pory nie znalazlem by dzialal

 

otoz

 

przestaly mi dzialac szyby elektryczne z przodu - bo tylko takie mam no i centralny zupelnie zdechl, wczesniej dzialal na dwa razy - trzeba bylo zamknac , sam sie otwieral i jeszcze raz zamknac - teraz juz nic nie dziala

 

najpierw poszedl centralny przestal reagowac wogole - kluczykiem niedziala, pilotem niedziala czesciowo czyli jak przekrece kluczyk w pozycje pierwsza tak ze stan licznika i radio dziala to pilotem mozna zamknac i otworzyc - przy zaplonie tyko alarm sie uzbraja i bez zaplonu tez, teraz szyby padly w sposob nastepujacy - zaczal pykac przekaznik ten niebieski pod kierownica bodajze jest to modulik od szyb - rozebralem i mial zimne luty poprawilem ale to samo pykal pykal a po wlaczeniu swiatel przestawal pykac i szyby dzialaly - teraz juz nic niedziala, zmienilem ten przekaznik i nic nie pomoglo

co do centralnego to sprawdzalem wszystko chyba czujniki krancowe , centralke, wiazke przewodow w bagazniku i nic nic nic nic

teraz robi sie blokada rygielkow ze nie mozna ich wcisnac by zamknac samochod - trzeba urzyc sporo sily zeby wcisnac wszystkie pokolei a nieraz normalnie lekko mozna

no i niedziala swiatelko w pozycji otwartych drzwi

nerwy juz mam takie ze chyba podpale ten złom bo za chiny ludowe nieda rady dojsc co jest uszkodzone

 

pomozcie prosze bo niewytrzymam

pozdrawiam

 

 

______

Poprawiłem tytuł. Proszę się stosować do regulaminu i formatu tytułowania: viewtopic.php?f=68&t=120678 . Następnym razem ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a niemasz mokrej podłogi pod nogami kierowcy?? Często jeśli jest mokra podłoga to wilgotnieje wiązka która tam leci i zaczynają sie dziac takie rzeczy. sprawdź tę wiązkę pod dywanikiem.
Diagnostyka komputerowa BMW dobrze ,tanio i solidnie 666109990 GG 230614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysuszone wszystko do suchej nitki a centralny i szyby dalej nie dzialają !!!

co za cholerstwo ???

niewiem chyba siekiere wezme i potne ten złom bo sily juz niemam nawet szukac tego problemu

co to moze byc no ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem podobny problem z centralny,tez łapał na dwa razy,a potem juz wcale niechulał.

Niepanikuj zrób tak,najpierw sprawdz przewody tylnej klapy tylko bardzo dokładnie,musisz odciagnąć ten rekawek w ktorym one są i naprawde dokładnie je przejrzeć bo napewno są przetarte/przelamane bądż przerwane,najwazniejsze sa biały i niebieski.

Jak juz to zrobisz wtedy sprawdz bezpieczniki,wiem napewno to robiles i ja tez dalbym sobie reke uciac wtedy ze sa dobre a jednak jeden byl spalony...

Dla pewności wynień na nowe

Więc bezpiecznik nr 7,14,35,43,44

Daj znac jak ci poszlo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mialem bardzo podobny problem do twojego w mojej 318is coupe mianowicie najpierw zamek zaczal lapac na "drugi" raz czyli musialem zamknac zamek po czym sam sie otwieral i kiedy zakmnalem go drugi raz dopiero lapal, proglem tkwil w popekanych kablach w przelotowce z lewej strony tylnej klapy (4 kable przerwane a 3 poprzecierane), zlaczylem wszystkie kable, zaizolowalem i normalnie dzialal. sprawdz u siebie te kable, jesli nie tam to mogly tez przetrzec sie za tylnym lewym swiatlem lub za tylnym oparciem siedzen, tam tez mialem lekko przetarne kable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzalem te kable byly pozalamywane poprzecierane ale tylko na przelotowce przy klapie bagaznika i teraz jest taka sytuacja

centralny zaczal dzialac ale tylko z pilota i zamyka tylko tylna klape a pozostalych silownikow od drzwi nie ma sily ruszyc bo drgaja tylko bezsilnie, dopiero jak przekrece kluczyk w pozycje pierwsza to energicznie zamyka i otwiera wszystko ale recznie rygielkami czy kluczykiem nic nie idzie cholera, kurde musialbym caly samochod zdemontowac by centymetr po centymetrze te kable sprawdzic a juz i tak szlag mnie trafia

co to jeszcze moze byc

bezpieczniki wymienilem na nowe i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales jakie napiecie wyskakuje w czasie zamykania i otwierania z pilota po wlozeniu kluczyka i przekreceniu na 1 pozycje jak i bez przekrecania kluczyka ? mozliwe ze silowniki nie dostaja odpowiedniej ilosci woltow. powinno byc 12v. ja u siebie zrobilem przez przypadek zwarcie po czym akumulator spadl mi do 9,3v i juz nic nie dzialalo jak powinno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niema nikt pomyslu co to moglo sie stac no ?

mi sie wydaje ze jakas przyczyna tkwi w tym pradzie bo po przekreceniu kluczyka zamyka i otwiera z pelna silą a bez przekrecenia niema sily doslownie , pozatym recznie niedziala wcale

a jeszcze jedno pytanie czy centralny ma powiazanie jakies z elektrycznymi szybami ? jakis wspolny przekaznik bezpiecznik czy tez kostka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja niemam modulu komfortu - chyba

mam niebieski przekaznik pod kierownica to chyba od szyb on jest a pod schowkiem tylko centralka od zamka , ustrojstwo od absu i od airbaga nic pozatym

 

czy niema na to lekarstwa ? tylko siekiera i pila motorowa chyba ! shit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnosnie elektrycznych szyb - ten przekaznik co jest pod kierownica niebieski zmienilem na drugi ale nic nie pomaga no i przez przypadek z tydzien temu zmostkowalem ten gruby plus co do niego idzie z kablem masowym i o zgrozo spalil sie ten masowy kabel , zesmarzyl sie az do samej puszki bezpiecznikowej, wymienilem go na nowy i szyby przestaly po tym incydencie wogole dzialac

ale teraz jak zmostkuje kabel czerwony ten grubszy z tym czerwono fioletowym to szyby dzialaja pomijajac wogole ten przekaznik niebieski

czy tak na krotko moze byc podlaczone ?

i gdzie dalej szukac przyczyn szyb i centralnego

prosze pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec doszedlem do tego ze :

przekaznik pod kierownica odpowiadajacy za szyby nie dostaje masy z centralki zamka ( fioletowo zolty przewod ) podanie na niego masy zalacza przekaznik i szyby dzialaja

problem tkwi w centralce

pisalem wczesniej ze centralny dzialal na 1 przekteceniu stacyjki z pilota - teraz juz nic nie dziala ruszylem te wszystkie kable

nie zostalo mi nic innego jak pokolei sprawdzac przewodnosc kabli - roboty na tydzien cholera - czesc byla pozalamywana przy bialej wtyce od centralki

zal zal zal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales jakie napiecie masz na centralce przed przekreceniem kluczyka i po? napisz jakie jest. ja ostatnio podlaczalem sobie wlasnorecznie alarm i centralny zamek i troszke liznalem tematu jak to podlaczyc. dzis zauwazylem ze centralny zamek nie dziala ponizej 8,5v,bo nie ma sily przekrecic zamkow. nie wiem jak jest w twojej 318i ale w mojej 318is coupe mam jedna puszeczke ktora odpowiada za centralny zamek i szyby.jak chcialem ja pominac i podlaczyc troszke inaczej to nic nie dzialalo tak jak u ciebie wiec zrobilem, tak ze alarm podlaczylem do oryginalnej kostki centralnego zamka i dziala miodzio. tak na marginesie to gdzie sa krancowki w drzwiach?:) tam gdzie ida dwa kable do samego zatrzasku zamka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja alarm tez podlaczylem do oryginalnej kostki od centralnego i wszystko dzialalo do czasu, alarm nadal dziala ale centralny juz nie, pozatym dwa przewodu z alarmu ( zamknij/otworz ) wlutowalem w plytke centralki i bylo miodzio

 

czujniki krancowe sa w rygielkach przykreconych do slupka tam ida po dwa przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem masz źle podłączony alarm pod centralke.Spróbuj odłaczyć całkowicie alarm od centralki bo może za dużo prądu pobiera lub jest z nią coś nie tak.Kolejna sprawa to wyczyśc i przesmaruj mechanizmy centralnego zamka.

Moja bunia ma 300 tysięcy,jak ją kupiłem w środeczku było z 10 cm wody :? mimo tego wszystko działało także nie sądze żeby to była wina przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni cholery - alarm odlaczylem i jest bez zmian

na allegro nawet drugą centralke kupilem identyczna o tych samych numerach i NIC !!!

50 PLN psu w dupe, zero jakiejkolwiek reakcji nic niedziala ani szyby ani zamek juz nawet po przekreceniu kluczyka nie dziala ani nawet na dwa razy nic nic nic

czy mam te scierwo podpalic czy lepiej pilą motorową pociąc jednoczesnie skacząc po dachu ?

jakies rady ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a sprawdzales moze czy dzialaja silowniki ? podlacz + i - pod silowniki bezposrednio do akumulatora i zobacz czy zaskoczy tylko nie trzymaj dlugo doslownie pol sekundy, jesli zaskoczy to sprawdzaj pokolei od poczatku czy dochodzi zasilanie do poszczegolnych rzeczy czyli czy dochodzi do centralki pozniej do silownikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silowniki na krotko dzialaja , do centralki dochodzi plus i minus, a wiecej to co mam sprawdzic i gdzie ?

z centralki najprawdopodobniej nic nie wychodzi - bo w sumie to niewiem krorymi przewodami ma wychodzic zasilanie na silowniki, powinna tez wyjsc masa na przekaznik od szyb zeby go zalaczyc anie wychodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie czy centralny ma powiazanie jakies z elektrycznymi szybami ? jakis wspolny przekaznik bezpiecznik czy tez kostka ?

 

Jeśli masz moduł komfortu to jest powiązanie. Przy zamykaniu centralnego zamka z kluczyka i przytrzymaniu chwile w pozycji zamkniętej powinny Ci się domknąć szyby. To tak w skrócie.

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.