Skocz do zawartości

318i elektr, szyby , centralny zamek, swiatelko


czyzykus

Rekomendowane odpowiedzi

niezauwazylem nigdy zeby sie domykaly i mam taka zwykla mala centralke niewiem czy to moduł komfortu, wiem tylko ze zeby dzialaly szyby musi centralka podac mase do przekaznika pod kierownica i wtedy jest ok ale centralka nie podaje nic i jedna i druga kupiona zal zal zal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ten samochod irytuje mnie juz

powiedzcie mi czy do tego niebieskiego przekaznika pod kierownica powinny isc 4 przewody czy 5 ?bo mam dwa czerwone jeden fioletowo-zółty i brazowy, no i jeden kabelek pod kierownica a raczej przy pedalach czerwony pod napieciem mi wisi ukrecil sie skads wszystkie kostki przelecialem laczenia i nigdzie niepasuje moze do tego owego przekaznika musi isc - byl troche zasniedzialy... pozatym dwa jeszcze przewodziki sie odlamaly z kostki czarnej pod dywanikami bialo-zolty i zielono-fioletowy po podlaczeniu ich prawidlowo zaczal owy niebieski przekaznik pykac i zaczela lampka w rytm pykania przekaznika zaswiecac sie i gasnac potem sie przekaznik uspokoil i cisza - centalny dziala tylko z pilota od alarmu a recznie nie dziala - a te dzialanie z pilota to tylko po przekreceniu stacyjki w poz 1 bez przekrecenia niema sily drgnac rygielkow

kolejna niewiadoma to na kostce do centralki zamka idzie kilka przewodow min. czerwony plus brazowa masa czarny ? - i tu zagadka powinna byc masa - jest wtedy jak kostka siedzi w centralce po wyjeciu z czarnego spada masa , po sprawdzeniu miernikiem ( dotkniecie do plusa i tego czarnego ) jest 1,5v a po wlozeniu kostki 12v, poza tymi jest niebieski i bialy ale na obydwoch niema napiecia

kurde gdzie tu szukac tego problema

tylko sie pochlastac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niebieskim i bialym bedzie napiecie tylko wtedy jak zazbrajasz lub rozbrajasz zamki,w innym wypadku nie ma mozliwosci zeby bylo napiecie.Ja mam 5 kabli: bialy,niebieski - one sa odpowiedzialne za ruszanie zamkami czyli jak zazbrajasz lub rozbrajasz daja odpowiednie napiecie zeby zamki sie ruszyly lub wylaczyly (np.kiedy zazbrajasz w niebieskim jest plus a w bialym masa a kiedy rozbrajasz jest na odwrot czyli w bialym jest plus a w niebieskim masa), czarny,brazowy i dwukolorowy chyba czerowono zielony - brazowy to masa, ten dwukolorowy daje caly czas jakies male napiecie, a czarny kiedy podpinalem swoja centralke dzialal tak samo jak masa ale wolalem podpiac pod brazowy. te 3 kable odpowiedzialne sa za uzbrajanie i rozbrajanie z kluczyka lub za pomoca dzyndzla w drzwiach.nie ruszaj juz nic wiecej z tym tylko sprawdzaj jakie masz napiecie przed przekreceniem kluczyka w stacyjce i po przekreceniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

SUKCES !!! :D :D :D

DZIS CALY DZIEN SIEDZIALEM W GARAZU I KABELEK PO KABELKU SPRAWDZALEM WSZYSTKO

okazalo sie ze : i po wyjeciu fotela kierowcy pod wykladziną jest "kostka" gdzie sie schodza wszystkie kabelki czerwono - zielone, wszytko bylo zasniedziale i cztery kabelki spruchnialy na laczeniu i sie pourywaly - spruchnialy bo woda mi stala tam - dlaczego ? bo mam dziurawa podloge od strony kierowcy. od prawie miesiaca siedzenia w kablach jest tego rezultat.

 

Takze na przyszlosc jak cos wam sie dzieje z centralnym badz tez zapala sie samo swiatelko w srodku albo szyby raz dzialaja a raz nie to szukajcie miedzy innymi problemu pod wykladzinką !!!

 

Podziekowania dla wszystkich kolegow za rady !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.