Skocz do zawartości

320d kolektor ssący


afroooo

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej chyba beda takie same jak w 320d, przed chwila brachol znalazl te klapki ktore urwalem i one maja srednice 21mm wiec to bedzie ten rozmiar 22mm tych zaslepek. uchwyt do przykrecania bedzie raczej pasowal, z opisu na ebay-u wychodzi ze trzeba tylko znac srednice czy 22 czy 33 reszta jest ta sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zerknij na mój ostatni post... kolega krzysiek80r ma zaślepki z pvc - razem z oringami

 

Zaślepki nie są z pvc tylko polipropylenu, kolejne będą z poliamidu tak jak oryginalne.

Nie wiem jakie są w 330d, ale jak ktoś udostępni oryginalną klapkę zawirowań, to chętnie zrobię gratis.

 

Ja ostatnio miałem okazję kupić od kolegi ów zaślepki i oczywiście polecam :cool2:

Pasowały tak jak mówił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, wlasnie jestem po kolejnym demontazu kolektora ;) , tym razem zakupilkem troche w ciemno zaslepki od kolegi krzysiek80r i o srednicy 22mm i sa super, dopasowane idealnie. Jezeli ktos ma motor 330d po lifcie 204 KM to moze w ciemno zamawiac te zaslepki. Ja przy okazji teraz zmienilem uszczelki kolektora, sterownik swiec , dwie swiece i odme, wszystko za jedna robota, wiec weekend mam stosunkowo udany ;). Teraz to juz moge spac spokojnie z moim kolektorem ;). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Są same pozytywy :)

Średnie spalanie w trasie Zakopane-Warszawa (4 osoby,bagaże,zakupy alko :p ) przy mojej ciężkiej nodze wyniosło 6,4 L

Bunia odczuwalnie zyskała na dynamice ,oraz ja zyskałem spokojność :D apropos fruwających klapek :twisted:

Tak więc polecam i przy okazji usuwania klapek radzę zmienić separator odmy :cool2:

Pozdro for ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam nastepujacy problem. Po wywaleniu klapek i zalozeniu zaslepek po paru kilometrach jazdy zaswiecilo mi sie EDC(ta zolta kontrolka silniczka), zdjalem pokrywe i za dnia dostrzeglem ze pominalem jeden wezyk podcisnienia. I teraz nie dokonca jestem pewny kolejnosci tych wezykow. Mianowicie mamy trzy wezyki do kolektora i jeden do EGR, do EGR mam podlaczny wezyk wychodzacy z dolu silnika, potem od zbironiczka przy chlodnicy idzie najdluzszy wezyk jego podpialem do pierwszego trojnika na kolektorze od strony silnika, natomiast ten krociutki wezyk do tego samego trojnika ale od strony chlodnicy. I tu nie jestem pewien czy jest ok, aha edc dalej swieci ale raczej bez diagnostyki nawet jak dobrze podpialem to sie chyba nie obejdzie. poradzcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj porozkręcałem z ojcem trochę silnik, poczyściłem EGRa który był już dosyć mocno zasyfiony lepką smołą a wszystko to robiliśmy w celu sprawdzenia czy są klapki i ewentualnie jak wygląda sprawa dojścia do nich - oto pierwsza z nich;

http://img823.imageshack.us/img823/3441/mhjmj.jpg

no więc jeśli dobrze rozumiem to ta cholerna klapka tak? Bo to na zdjęciu jednoznacznie wygląda jak klapki które pokazywali koledzy wcześniej czy w innych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem u kolegi z kotem w avatarze :D zaślepki, demontaż kolektora jego czyszczenie i usunięcie klapek zaplanowane na za tydzień, bo jadę w przyszły weekend na wycieczkę do rodziny pod Sandomierz - jakieś 300km, wracam w poniedziałek i we wtorek działamy z ojcem w sprawie rozkręcenia kolektora. No chyba, że zaślepki od przyjaciela z forum dojdą do środy czwartku tego tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cześć. Ponaglam swoją prośbę na temat zakupu zaślepek do kolektora. Bardzo chętnie bym je od kogoś odkupil tylko niech poda konkretną ofertę. Chodzi mi o średnicę 22mm bo z tego co wiem to taka jest w E46 2.0d 150KM, ale jestem także zainteresowany zaślepkami do E39 3.0d 2003r tyklo nie wiem jaki one mają rozmiar. Najlepiej z okolic Warszawy, ale nie pogardze też innymi :norty: Zapraszam na Priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja dzisiaj zrobiłem prototyp zaślepki z polipropylenu.

Oto efekt:

 

http://lh5.ggpht.com/_mmqEZIOv96g/TFLHkF2SU2I/AAAAAAAACpI/23Mbuz_R4h0/s800/DSC01606.JPG

 

 

witaj byłbym zainteresowany kupnem od ciebie tych zaślepek czy jest taka możliwośc pozdrawiam mój numer 602 725464 ,powiem szczerze ze spieszy mi sie bo kolektor leży juz wymontowanu i klaki tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ponaglam swoją prośbę na temat zakupu zaślepek do kolektora. Bardzo chętnie bym je od kogoś odkupil tylko niech poda konkretną ofertę. Chodzi mi o średnicę 22mm bo z tego co wiem to taka jest w E46 2.0d 150KM, ale jestem także zainteresowany zaślepkami do E39 3.0d 2003r tyklo nie wiem jaki one mają rozmiar. Najlepiej z okolic Warszawy, ale nie pogardze też innymi :norty: Zapraszam na Priv.

witaj kupiłeś może te zaślepki od kogoś masz może jakiś namiar kto je robi i szprzedaje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja gdy robiłem dla siebie to sporządziłem rysunek i zawiozłem do gościa, który mi je dorobił z aluminium. Niestety nie tania zabawa. Koszt 4 sztuk to 200 zł. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę zamówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.