Skocz do zawartości

Lampy przednie USA Vs Europa


bodziotg77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet jak masz opcje DRL w idrive to trzeba ja wylaczyć, bo przy wlaczonej dzialają ksenony niezależnie od tego czy noc czy dzień. Więc nie musisz się martwić

:cool2:

 

ok zrobilem wszystko jak w opisie

 

Uruchamiamy NSC musimy stworzyć profil tak więc klikamy File-load profile - expertmode - OK

następnie File- Edit prifl - hasło: repxet - ok

wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli :

individualierung aktiv, kernfunktionen, trace individualizable FSW/PSW - ok

conistance check = sprawdza czy wszystko

klikamy przycisk FSW/PSW i zaznaczamy ptaszkiem FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN

OK OK

możemy zapisać ten profil żeby za każdym razme tego nie robić File -save i nazywamy np E46

3 W katalogu ncsexpert/work utwórz pusty plik FSW_PSW.MAN (np. w notatniku)

4 Kliknij F1 (VIN/ZCS/FA), następnie kliknij F3 (ZCS/FA f.ECU)

5 Wybierz swój samochód w oknie które się otworzy- E46 oczywiście

6 Wybierz ECU do komunikacji, ja wybieram LMA

 

i w tym momencie mam blad:

error

following feature is invalid for fa:+kmp3

 

jak to obejsc?

ps w menu bledow:

http://img69.imageshack.us/img69/2517/errorncs.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

pozdrawiam

K

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wybierasz chyba e46 jak w tym opisie, tylko E60? Nie wiem co dokładnie oznacza błąd ale widać tam coś o niewłaściwym VO co może się pojawić jeśli wybrałeś e46 a on zczytuje VO z e60

 

 

 

tak tak, wybralem e60

zle skopiowalem ;)

nie da sie tych lamp w dis ustawic?

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :)

obecna posiadam przygotowana przez kolege trandolf z naszego forum.

przegladajac forum "diagnoza" natknalem sie na posta, ze po probie "aktualizacji" ustawien oswietlenia, zniknela mozliwosc odczytu mp3-a blad , ktory u mnie sie pojawia wskazuje, ze cos ncsowi nie pasuje z wlasnie z mp3....

tutaj opisany jest problem mp3

viewtopic.php?f=97&t=128049&p=899526&hilit=kmp3#p899526

 

pzd K.

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszlo dalej ale nie do konca

 

 

7. Teraz wciśnij F6, czyli Back 8. Wbierz F4 "Program ECU", w tym przypadku kodujemy światła, a więc w oknie, które się pokaże wybieramy moduł LMA 9 Następnie wybieramy F5 (Basic functions) która to funkcja odczytuje nam do pliku wszystko co mamy w samochodzie zakodowane i następnie w oknie które ci się pokaże zjedź suwakiem niżej i kliknij dwa razy na „coapireadsggetfswpsw", następuje odczyt/kopiownaie FSW_PSW.TRC

 

w tym miejscu wywala blad:

coapi-2041:wrong ecu coding index A-e60lm2: codierindex=0eh

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondziu lub Kupis666

Zróbcie zbiorcze DIY i zapodajcie tutaj - bo tak na raty z błędami(error) to trochę nie bardzo :)

 

 

w tygodniu bede mial laptopa z xp- zainstaluje raz jeszcze inpe i zobaczymy;

jak sie uda to zrobie manuala-obiecuje :norty:

 

ps moze manuala napisze ktos komu sie juz udalo- z informacja jakie auto (rok produkcji, silnik, wersja inpa/ncs) -bedzie latwiej i szybciej

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

-----------------------------------------------------------

DRL_WERT_DIMMUNG

wert_01

;wert_01 = DRL-Dimmung 26%

;wert_02 = DRL-Dimmung 40%

jak rozumiem w powyższej opcji wybieramy jasność świecenia DRL daytime running lamp.

Wybierając wert_01 DRL będą przyciemnione w 26 procentach a wert_02 w 40%

----------------------------------------

DRL_V_GEDIMMT

wert_02

;nicht_aktiv

;wert_01 = DRL Blinker vorne

;wert_02 = DRL Fernlicht

;

 

Tutaj chyba wybieramy co ma się świecić a co ma być wygaszone (GEDIMMT znaczy wygaszone)

wert_01 = DRL Blinker vorne - to przedni kierunkowskaz można go ustawić żeby się non stop tlił i tylko mrugał jaśniej tak jak w wersjach z US

wert_02 = DRL Fernlicht - wydaje mi się że chodzi od brewkę (Fernlicht znaczy belka) którą można aktywować wraz z DRL lub nie

 

 

1. w opcji DRL_V_GEDIMMT parametr wert_01 = DRL Blinker vorne znaczy, że funkcję dziennych obejmuje kierunek lekko się tląc - tak jak napisal kolega, natomiast parametr wert_02 = DRL Fernlicht oznacza, że dzienne są realizowane na żarówkach od długich, nie jest to podświetlenie brewki

 

2. Mam pytanie jeszcze czy ktos próbował z parametrem wert_00? i czy w modelach E60/E90 działa parametr Wert_03 i wyżej chyba do wert_05? Nie mam pewnosci ale ponoc wiecej parametrów jest w E39/E38, może to ktoś potwierdzić?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się również pisał na spotkanie na programowanie na Podkarpaciu - najchętniej Rzeszów :) może większą grupą ?

 

Problem, który mieliśmy ostatnio przy kodowaniu już rozwiązany. Dzisiaj dla przykładu zakodowałem dzienne dla E60 z bixenonem skrętnym z końcówki 2006. Gdyby uzbierała się grupka powiedzmy 3 aut to mogę podjechać np. do Dębicy, a tak to jak ktoś w Rzeszowie indywidualnie. Dla niektórych E60 z końcówki 2006 jest możliwość ustawienia dziennych na ringi jak w modelach LCI (warunek LMA2).

 

Nie mam pewnosci ale ponoc wiecej parametrów jest w E39/E38, może to ktoś potwierdzić?

 

Rozumiem, że chodzi Ci o moc świecenia?

 

W E38/39 z LCM2 jest możliwość tylko DRL_DIMMUNG wert_01-czyli nic lub wert_02-jakieś około 20%,

dla LCM3 i LCM4 FL_DIMMUNG_ALS_DRL:

wert_01 = 0 %

wert_02 = 18,82 %

wert_03 = 20,39 %

wert_04 = 43,92 %

wert_05 = 18,82 %

 

wartości zaczerpnięte z innego forum, skąd takie dokładne to nie wiem, ale z obserwacji to coś koło tego będzie, trzeba by miernikiem świateł sprawdzać.

Edytowane przez Luczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w tym momencie mam blad:

error

following feature is invalid for fa:+kmp3

 

jak to obejsc?

 

pozdrawiam

K

 

 

Ktoś w Twoim aucie (albo Ty), próbował odblokować MP3. "+KMP3" to wartość którą przypisuje się do VO (Vehicle Order) wyposażenia auta. Niestety Twoje radio nie obsługuje tej opcji, i przez to sypie Ci tym errorem. Wykasuj z VO w NCS Expert, pozycję "+KMP3" i zakoduj całe auto jeszcze raz przy użycu opcji "Process Car". Chociaż mam podejrzenie, że ktoś się pomylił i dodał tą pozycję do VA zamiast do VO i przez to dostajesz tego errora. Wykasuj z VA i zakoduj całe auto jeszcze raz. Musisz sprawdzić czy w VA masz +KMP3 jak tak to wykasuj i zakoduj auto, sprawdź czy działa, a jak nie to wywal tez z VO.

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś w Twoim aucie (albo Ty), próbował odblokować MP3. "+KMP3" to wartość którą przypisuje się do VO (Vehicle Order) wyposażenia auta. Niestety Twoje radio nie obsługuje tej opcji, i przez to sypie Ci tym errorem. Wykasuj z VO w NCS Expert, pozycję "+KMP3" i zakoduj całe auto jeszcze raz przy użycu opcji "Process Car". Chociaż mam podejrzenie, że ktoś się pomylił i dodał tą pozycję do VA zamiast do VO i przez to dostajesz tego errora. Wykasuj z VA i zakoduj całe auto jeszcze raz. Musisz sprawdzić czy w VA masz +KMP3 jak tak to wykasuj i zakoduj auto, sprawdź czy działa, a jak nie to wywal tez z VO.

 

nie probowalem odblokowac mp3-bo mp3 dziala az milo od zawsze (czyli od momentu, kiedy kupilem auto)

ps w jednym z dalszych postow pisalem, ze blad kmp3 nie wystepuje (po zaktualizowaniu ncs'a do wyzszej wersji) ale nadal wystepowaly inne bledy;

spasowalem aby nic nie popsuc

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A moze ktos wie czy da sie zrobic w modelu 2008 po lifcie na lampach bez xenonu ale na soczewce, tak aby jako dzienne swiecily sie ringi ale mocniej niz na postojowkach?

Mialem tak w poprzedniej e60 ale tam byly xenony i nie wiem czy to ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.