Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za pomoc dla nerwusa i trandolfa! :cool2: Inpa i dis dzialaja bez problemu,zmiana jezyka w dis na niemiecki udala sie w 100%!

Jedynie sss pluje mi ze to nie ten interface, i mam go zmienic! Czytalem ze aby sie polaczyc z E60 po lifcie nalezy wgrac changes,

mam tego od nerwusa ale brak mi pomyslu jak to zrobic?

Jezeli ktos to robil w gotowcu trandolfa to moze cos podpowie?

A i problem z moim netbokiem i polaczeniem kabla polegal na tym ze musialem z registry usunac jedna linijke, wtedy wykryl go od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem - zainstalowałem na win7 - VMware od trandolfa z gotowcem Inpy i disa. Ustawiłem parametry dla win7 jak w opisie. W czasie odpalania na VMware win XP wyrzuca, że nie widzi hosta usb. Jak się odpali całkowicie nie wykrywa kabla interfejsu. Co z tym zrobić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Nerwuska :D

Wiem ze siedzisz nad wielkimi projektami ale prosze znajdz milisekunde i spojz co sie dzieje w moich ustawieniach .... walcze z tym od kilku dni polepszylem sobie vmwire(upgrade) i poleglem..rece opadaja :(

wciaz timeut i nie przechodzi API a wszystko mialem tak fajnie ...

I do innych forumowiczow jesli ktos chcialby laskawie spojzec co jest nie tak bylbym wdzieczny niezmiernie ...

komp caly czas online wejscie poprzez TEAMVIEWER(http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx. moje ID - 921543549 pass- 32jad1

Wielkie dzieki dla wszystkich zaiteresowanych pomoca

system win7 czysty inpa chodzi wszystko zainstalowane jak nalezy

nie jest to moja 1-wsza instalacja ale w tej wersji wm dostalem kociokwik ;( nie potrafie ustawic karty jak nalezy (starosc nie radosc )

jeszcze raz serdecznie DZIEKUJE za wszelka pomoc online pozdrawiam

Edytowane przez tommyarbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Miałeś dwie rzeczy źle:

 

1) sekcje TCP/IP w ediabas.ini

2) zła kartę wybrałeś w ustawieniach maszyny wirtualnej

 

brakuje Ci również odb.ini pliku który jest potrzebny dla STD:OBD

 

A teraz najfajniejsze ktoś położył Ci DIS'a na łopatki bo nie startuje. Zainstaluj obraz raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Nerwus Jak zawsze jestes pomocny to mile

Po twojej wiadomosci juz mam DISA ale v57 ktos wgral :P

patrzylem api test jednak nie przechodzi go nadal czyli wszystko jak na poczatku :mad2:

spojz prosze na to pozdrawiam

 

ID - 921543549 pass- 32jad1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzieki Nerwus Jak zawsze jestes pomocny to mile

Po twojej wiadomosci juz mam DISA ale v57 ktos wgral :P

patrzylem api test jednak nie przechodzi go nadal czyli wszystko jak na poczatku :mad2:

spojz prosze na to pozdrawiam

 

ID - 921543549 pass- 32jad1

 

Tak jak widzisz kolega tukan skopiował v57. Zostawiliśmy Ci info na kompie o tym w pliku txt który był otwarty na pulpicie.

Zerknąć mogę dopiero wieczorem. Mala rada nie udostępniaj komputera na ogólnodostępnym forum :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec po calodniowym przeszukiwaniu roznych forum jestem ""chyba"" madrzejszy o wiedze iz diaghead nie pojdzie na windows 7 ultimate 32 bit Ze trzeba uzyc konfiguracje FISTER

i zrezygnowac z diaghead w sumie to ok bo moje autko ma okragla wtyczke a wiec takie zalecenia sa prawidlowe Martwi mnie tylko to ze wciaz nie ma poprawnego apitestu .....

Dziekuje ""Tukan"" za wgranie DISa :cool2: ID i PIN wysylam Wam na Priv moze cos poradzicie w sprawie API pozdrawiam wszystkich i dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie rozumiem po co jest diaghead :) chyba tylko po to, żeby zapaliły się kolorowe lampki w dis... Każdy fejs czy to nerwusa czy piwka, czy chińczyk ADS, czy OBD, czy D-can da się odpalić bez diaghead, na dowolnym systemie operacyjnym czy to xp czy xp 64bit, czy Vista/Win7 32-64bit, bez jakiś cudnych ustawień wszystko w standardzie... i bez dodatkowego xp na vm... Do Vista/Win7 32/64bit najlepiej użyć najnowszej wersji VM 7.1, do xp dowolnie... Mając easydis ustawia się go na fejs fistera i to wszystko... Przy instalacji (podkreślam przy instalacji wybieramy nie później przy odpaleniu) INPA na Vista/Win7 32/64bit trzeba wybrać zgodność z xp... w systemach 64bit, wyjątek stanowi fejs ADS, który trzeba ustawić w tryb OBD Only, ponieważ niema sterownika do rs232 zgodnego z ADS, a być może jest ale ja nie znalazłem... w każdym razie ten z adssetup.exe nie działa... i po instalacji INPA na systemie 64bit, nie będzie nam działać NCS, ponieważ jest to program 16bitowy, a 64bit'owe systemy nie wspierają rozkazów 16 bit'owcyh... Co do sterowników w systemach 64bitowych do fejsów USB, pobieramy je z netu, przez driver update, pamiętając, żeby zmienić w ustawieniach zaawansowanych danego portu com time-out z 16 na 1... i wszystko działa poprawnie... api test musi przejść !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko sie zgadza co mowisz a jednak u mnie api test nie przechodzi ...patrzyl Nerwus i Tukan i niestety timeout wciaz ......

 

Wyłączyłeś firewall? Jaki masz fejs podeśle Ci odpowiedni ediabias.ini...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Niby wszystko sie zgadza co mowisz a jednak u mnie api test nie przechodzi ...patrzyl Nerwus i Tukan i niestety timeout wciaz ......

 

Wyłączyłeś firewall? Jaki masz fejs podeśle Ci odpowiedni ediabias.ini...

 

U niego jest problem innej natury.

Ediabas.ini jest ustawiony poprawnie, siec vm jest ok.

Trzeba byłoby w DIS pod unix pogrzebać. Były problemy na łączu i nie dało się swobodne działać przez teamviewer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jr3wp !!!!!!!!! Jarek jest Wielki wystarczylo tylko pomyslec :duh: zajelo mu to dwie minutki :P mianowicie przypisac adresy ip automatycznie hehe Dzieki wielkie Jarek !!!!!

Rowniez dzieki Nerwus za Twoj czas wogole jak zawsze mili pomocni ludzie na forum !!!! POZDRO DLA WSZYSTKICH !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

gdy uruchamiam inpe mam taki problem:

 

wersja tego pliku jest niezgodna z wersja uzywanego systemu windows. sprawdz w informacjach dotyczacych systemu na tym komputerze, jaka wersja programu jest potrzebna(x86- 32bitowa czy x64 - 64 bitowa), a nastepnie skontaktuj sie z wydawca oprogramowania.

 

system moj to win7

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem tylko nie wiem czy związany z interfejsem czy z instalacją INPY. Chodzi o to, że jak podłącze interfejs do samochodu (BMW 530d E61 rocznik 2004) i odpalę INPA to ma status Baterry OFF i Ignition OFF. Mogę właściwe tylko odczytywać błędy z pamięci jakieś informacyjne rzeczy ale nie mogę dostać się do żadnego modułu. Interfejs ma z Viakena to jest jego specyfikacja http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=4&prodid=457 . INPE ma tą zainstalowaną "INPA_ na_ win-xp_ vmware_ trandolf-V2-dla_ DIS.rar". Jak odczytuje INPĄ error memory to mam tylko kody błędów bez ich opisu. Byłbym wdzięczny za pomoc, bo nie wiem czy to jest problem interfejsu czy coś INPA jest nie tak.

Pozdr.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jr3wp !!!!!!!!! Jarek jest Wielki wystarczylo tylko pomyslec :duh: zajelo mu to dwie minutki :P mianowicie przypisac adresy ip automatycznie hehe Dzieki wielkie Jarek !!!!!

Rowniez dzieki Nerwus za Twoj czas wogole jak zawsze mili pomocni ludzie na forum !!!! POZDRO DLA WSZYSTKICH !!!!

Co masz na myśli że zmienił ip na automatyczne ?

Mam ten sam problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Mianowice mam na PC działającą Inpe oraz DISa a niedawno nabyłem laptopa z fizycznym portem Rs-232 i wtedy zaczął się problem.

Nie mogę skonfigurować INPY a co z tym się wiąże DISa również. Po instalacji INPY (wydaje mi się, że wszystko robię OK) oczywiście pod ADS włączam INPE a tam świeci się Battery ON z czego interfejs jest wogóle nie podłączony. Po podłączeniu i próbie skomunikowania wychodzi błąd (IFH-0009: No Response from Controlunity) Dodam, iż san interfejs działa na PC-ie tylko na Windowsie XP. I tu jest moje pytanie. Czy problemem jest Windows 7 Ultimate który mam zainstalowany na laptopie ? Sprawdzałem działanie samego portu COM na laptopie na archaicznym joysticku i działał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.