Skocz do zawartości

Na czym polegał lift E39?


czarny_bambo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość.

Stałem się posiadaczem E39 z 1998r, silnik 2.0l. Ogólnie auto jest ok jednak mam pytanie. Na czym dokładnie polegał lift tego auta. Co zostało zmienione? No i moje drugie pytanie a jednak bardzo ważne. Podczas jazdy z prędkością około 70-80Km, wpadając w jakąś dziurę autem zabuja. Dokładniej mam wrażenie jakby tył auta uciekał na boki. Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ci sie uzyc szukarki Lift był w 09.2000r auto dostało nowy grill,inne reflektory przednie i tylne lampy tzw diodowe inne halogeny oraz zderzaki Listwy ozdobne sa w kolorze nadwozia, doszły silniki jak np3.0i ,zwiekszona moc 3.od.W srodku raczej niewiele zmian wieksza nawi zamiast ASC jest DSC

Co do drugiego pytania to moga to być tuleje pływające czy jakos tak było tego naprawde duzo na forum

Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lifting okazuje sie, byl roku 2000 - nowe zderzaki, swiatla, listwy, migacze, barwy lakieru, kolory drewna, board monitor, przycisk podgrzewania foteli, telefon pokladowy, MK3. Od 2002 bylo montowane MK4, DVD w dachu, lodowka i bufet w wersji 4-ro osobowej.

 

Lepiej poszukać niż wrzucać na forum takie pytanie.

Powyżej przytaczam treść wypowiedzi kolegi mcmt.

Dodam ze lifting miał miejsce w dziewiątym miesiącu 2000 roku.

http://farm8.staticflickr.com/7143/6826155841_0459a462fa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie chce ci sie uzyc szukarki Lift był w 09.2000r auto dostało nowy grill,inne reflektory przednie i tylne lampy tzw diodowe inne halogeny oraz zderzaki Listwy ozdobne sa w kolorze nadwozia, doszły silniki jak np3.0i ,zwiekszona moc 3.od.W srodku raczej niewiele zmian wieksza nawi zamiast ASC jest DSC

Co do drugiego pytania to moga to być tuleje pływające czy jakos tak było tego naprawde duzo na forum

mam po liftowa 530tke,a na przycisku stoi asc,pomyslalem ze moze tylko ten klawisz ktos wstawil ,gdy mu odpadl co moze sie zdarzyc ,ale zapytam czy moglo sie zdazyc ze mam asc?byloby to dziwna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglbym jakos sprawdzic czy mam dsc czy asc?

U mnie po pełnym rozkodowaniu VINu jest wyszczególnione, że mam DSC.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
lift czyli podniesc, wez auto na podnosnik i bedzie po lifcie :mrgreen:

Podzielam poczucie humoru kolegi :mrgreen: , ale mam nadzieje, ze moderatorzy rowniez :wink:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze

Lift 09/2000 to głównie zmiany wizualne. Nowe zderzaki, lampy, grill, halogeny. W środku minimalne zmiany (dołożenie funkcji MAX na panelu od klimy itp)

Wszystkie silniki benzynowe R6 M52 zastąpiono silnikami M54.

 

Dodano opcje w postaci poduszek w tylnych słupkach, dołożono opcję czujnika światła, pojawiła się opcja PDC z przodu, monitor 4:3 zastąpiono monitorem 16:9 itp

W dieslu podniesiono moc.

 

DSC to opcja wyposażenia. Był dostępny już przed liftem. Są oczywiście poliftowe samochody bez DSC jeśli ktoś nie dopłacił do tej opcji.

 

Najwięcej zmian technicznych było jednak 09/1998 - zmiana praktycznie całej elektryki samochodów. W silnikach V8 wprowadzono vanosy.

 

Jeśli masz poliftowy zderzak w samochodzie z 1998 znaczy to że ktoś go dołożył. Na pewno nie jest od nowości.

 

Co do bujania po wjechaniu w dziurę. Sprawdzić luzy w zawieszeniu, wymienić co trzeba a później zrobić geometrię.

Edytowane przez DRAY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu,ale koleżka silesian dokonał odkrycia :shock: odkopał temat sprzed 5 lat :cool2: tak Się zastanawiam czy czasem ludzie patrzą co,gdzie i w jakim temacie piszą?? Czy tylko tak,aby było :?:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

nie widzę niczego złego w odkopywaniu tematów skoro są na ten sam temat ;)

Czy w poliftach 2002/2003 były już magistrale CAN czy jeszcze po staremu? Pytam bo zastanawiam się nad instalacja haka +wiązki 13pin.

Btw. zrobiłeś to zawieszenie? Mi też [BAD] ucieknie lekko gdy wpadnę w dziurę, ale luzów nie mam na tulejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W E39 can pojawił się już 09.97, a od 09.98 silnik skrzynia licznik komunikuje się po can. Więc np zakładając licznik z przed 09.98 nie będzie działał obrotomierz i ekonomizer.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptrzedlift a polift zmiany to nowe lampy z przodu i z tyłu, listwa na bagażniku, nowe wzory felg, nowe kolory, i kilka nowych silników, listwy wokół auta były inne poza tym radio sie zmieniło wyposażenie, inne wzory tapicerki, inne halogeny z przodu inny grill i pewnie dziesiątki innych rzeczy o których nawet nie mam pojęcia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.