Skocz do zawartości

320d Oświetlenie tablicy rejestracyjnej + komputer pokladowy


przemciu1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem. Wczoraj nagle podczas jazdy zapalily mi sie na komputerze obie kontrolki sygnalizyjace spalone zarowki swiatel tylnych. zatrzymalem sie jednak wszystkie swiatla dzialay prawidlowo. Zarowno kierunki, przeciwmieglne, wsteczne, stopy jak i pozycyjne. Za jakis czas kontrolki zgasly. POzniej zapalily sie ponownie juz na stale. okazalo sie ze spalone mam obie zarowki od oswietlenia tablicy rejestracyjnej. Czy to sygnalizuje komputer? No i druga sprawa wymienilem zarowki na nowe a one dalej nie swieca. Co moze byc przyczyna? Czy na oswietlenie tablicy jest jakis osobny bezpiecznik? Prosze o pomoc

 

Edit: Moje BMW to e46 320D Sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeśli przepaliły się żarówki od tablicy to na desce jest widoczne!

sprawdź czy jest prąd na stykach od tablicy.... jeśli nie ma to pewnie przetarł się kabelek w tej gumowej osłonie pomiędzy budą i klapą , standardowa usterka!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisze co było przyczyną gdyby ktos kiedys miał taki problem.

 

Chodzilo o to że lampki od oswietlenia były nieszczelne i tak jakby "pociły się" w środku. Kiedy wyjołem bezpiecznik od oświetlenia i włożyłem go ponownie lamki zaczynały świecic przy pierwszym wlaczeniu nastepnie po zgaszeniu i ponownym zapaleniu pojawiał się błąd. Dziwne było to że bezpiecznik się nie palił. Przeczyściłem styki od żaróweczek, wysuszyłem całe lampki i ile mi się udało kabli suszarką, następnie zasilikonowałem lamki tak aby były szczelne i wyjołem i włożyłem bezpiecznik od oświetlenia. Te czynności pomogły, wszystko świeci jak należy błędu komputera o spalonych żarówkach nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak piszesz na te zaróweczki trzeba uwazac bo dostaje sie tam wilgoc i śniedzieją styki a te niby klosze tych zarówek sa beznadziejne , nie sa szczelne. Kupiłem całkiem nowe ale i tak przepuszczaja wilgoc

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde sprawdzilem bezpieczniki i sa oki listwe zdjalem wysuszylem ale nadal nie dziala podswietlenie i jest blad w komputerze,..nie wiem juz sam co to moze byc..na dodatek zgasly mi swiatla przod i nie moge odpalic samochodu bo slysze jakiej pstrykanie jak przekrecam kluczyk ..:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli słyszysz te pstrykanie tzn ze swiatła Ci mrugaja i musisz podładowac aku

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam moje Bmw to 320 diesel z 99 roku pytanie mam czy ktos montowal inne radio niz fabryczne tzn przerabial orginalna kostke na kostke iso i wystapil taki problem iz zgasl komputer pokladowy tj ten co pokazuje otwarcie drzwi- zarowki , nie dzialaja kierunkowskazy ale tylko na tablicy bo swieca i mrugaja normalnie tylko na desce nie ma znaku ze sa wlaczone dodam jescze ze nie slychac charakterystycznego tykania przekaznika ( wogole jak ktos wie gdzie on sie miesci prosze o jakies linki) ,i nie pali sie lampka sygnalizujaca wlaczone swiatla dlugie dodam jeszcze ze nie zalacza sie klima nie wiem co sie stalo czy moze jakis kabel tem jest tak wazny ale przed montazem radia wszystko bylo ok teraz juz nie wiem moze wrocic do orginalnego radia blagam pomozcie bo koncza sie pomysly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowi problem namierzony przyczyną był mały kabelek biało- czerwono -żółty został podpięty pod kabel plusowy i narobił takiego zamieszania odłaczyłem i wszystko wróciło do normy , pozniej gdzies na forum wyczytałem ze ten kabel leci wokół calego samochodu i jest od komputera pokladowego Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

kupisz w aso za 14 zł za sztuke wczoraj kupiłem lampki. I tez mam problem świeciły jak kupilem auta a teraz już pomazyc mozna nie dzialaja :P musze po kombinować, nawet nowe lampki puszczaja wilgć do środka wiec tak i tak nędza jedynie świeżo wygladaja. a gdzie jest ten kabelek od komputera? przy tej kostce jak sie wyciaga listwe klapy

 

mialem problemze stykami zostaly doslownie przezarte, wiec porobilem obwody kabelkami polutowalem zabezpieczylem no i wszystko dziala jak trzeba, ktos marnie przemyslal te podswietlenie tylniej klapy.

podro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Przepraszam za odkopanie tematu, ale nie chce zakładać nowego z tym samym problemem. Nie działa mi oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Auto kupiłem już jakiś czas temu, wydaje mi się że już wtedy to nie działało. Odkręciłem listwę i oczywiście klapa gnije a styki i przewody zaśniedziałe. W dodatku musiało dojść do dużego zwarcia, bo stopiło miedzianą blaszkę i część plastiku w którym mocowana jest żarówka. Jakiś czas temu wymieniałem spalony bezpiecznik, ale tym razem wszystkie wyglądają na dobre. Po podłączeniu komputera były błędy związane z wyciąganiem bezpieczników, po usunięciu jest pusto.Wymieniłem przewody na nowe, wyczyściłem gniazda żarówek, ale listwa dalej nie działa. Jestem cienki z elektryki ale podłączyłem miernik i zacząłem szukać problemu. Ciekawe jest to, że po odłączeniu listwy, we wtyczce od klapy jest napięcie ale gdy podłącze listwę, napięcia nie ma. Dodam że otwieranie klapy na listwie działa. Myślałem że może przewody źle połączyłem w listwie przy naprawie tego bałaganu, więc podłączyłem listwę pod maską do akumulatora, ale żarówki świecą. Jeszcze jedna ważna rzecz, komputer na desce rozdzielczej nie pokazuje, że żarówki się nie palą. Wygląda tak jakby wszystko było okej. Napięcie na wtyczce od klapy jest na środkowym pinie, próbowałem podłączać listwę z masą z zewnątrz, ale za każdym razem, gdy podłącze listwę napięcie się traci. Nie mam już pomysłów a straciłem dzisiaj przy tym pół dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma żadnego pomysłu? Każda pomoc będzie przydatna. Zastanawiam się czy jest możliwość programowo wyłączenia oświetlenia listwy? Np DIS'em? Komputer pokładowy powinien przecież pokazać, że oświetlenie w listwie jest niesprawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by tłumaczyło brak zgłaszanej awarii przez komputer pokładowy, a co z zanikiem napięcia przy podłączeniu listwy? To też da się zrobić programowo? Poprzedni właściciel w celu uniknięcia kolejnego zwarcia w listwie, mógł zlecić komuś odcięcie napięcia w listwie komputerowo? A jeśli tak to czym to sprawdzić? DIS'em da radę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie ręce mi już opadają, podłączyłem dobrą listwę od innej trójki i dalej oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie działa. Teraz w ogóle nie mam napięcia na kablu idącym do listwy. Sprawdziłem w bagażniku czy jest napięcie przed osłoną gumową, ale też nie ma. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone, więc kolejną rzeczą którą chcę sprawdzić jest moduł świateł. Tutaj mam problem bo nie wiem gdzie on dokładnie się znajduję, najpierw myślałem że w schowku ale gdzieś wyczytałem, że po lifcie jest on wbudowany do przełącznika świateł. Może ktoś bardziej obeznany naświetlić sprawę? Druga rzecz, czym go zdiagnozować czy jest sprawny? NCS expert, Inpa? Proszę o pomoc kogoś obeznanego w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.