Skocz do zawartości

[E87] Ubezpieczenia/Porady/Wskazówki


max81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

z doświadczeń wiem, że najlepsi to PZU, ale i najdrożej...

ja mam ubezpieczone w hestii już drugie auto z powodu ceny i prowdzenia agencji przez moją siostre - wypłacalni są i można ich polecić, ale i tak wolę PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ma 2005 zawsze ubezpieczałem w WARCIE wariant KOMFORT pełny płaciłem 5tyś na rok i wszystko było oki do momentu jak potrzebowałem wymienić przednią szybę z AC nie chcieli uznać technologii naprawy BMW :duh: gdyż przy automatycznej klimie wymienia się od razu przy tej zabawie z szybą czujnik zaparowania szyby bo jest jednorazowy na co ubezpieczyciel stwierdził abym sam :mad2: sobie za to zapłacił sprawę od początku pilotował w moim imieniu SERWIS BMW dopiero pismo z centrali że nie podejmą się naprawy w inny sposób niż jest opisany i zalecany przez producenta i że rzeczoznawca ma mi sam tą szybę wymienić sprawa trwała dobre ponad 3-4 miesięcy po czy zapłacili w końcu :cry2: i niestety ten ubezpieczyciel został skreślony przezemnie....

 

od tego czasu mam ALLIANZ DIRECT którego polecił mi kolega który jest agentem alianz ale od razu zastrzegł ze agent ma wyższe marże (u niego 4,5tyś) i kazał mi wejść przez jego stronę na allianz direct i tam obliczyć (na stronie równe 3 tyśki) :norty: .... Również posiadam pełny pakiet + ochrona prawna + stała suma ubezpieczenia nie ulegająca potrąceniu o wypłacone odszkodowanie.... raz ich sprawdziłem miałem kolizję byłem poszkodowanym ale auto o własnych siłach bez problemu dojechało do garażu jak zamówiłem felgi w ASO to poprosiłem o lawetę i auto zastępcze mojego ubezpieczyciela który w ciągu paru godzin podstawił mi auto i od holował do ASO moja strzałę (zaznaczam ta usługa nie zabiera mi żadnych zniżek po prostu to mi się należy w ramach pakietu) to są moje doświadczenia i jak na razie nie mam zamiaru nic zmieniać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy Pamiętam mam ubezpieczenia w PZU na wszystkie samochodu i jestem bardzo zadowolony w razie potrzeby czyli wypadku nigdy nie miałem żadnych problemów z wypłatą pieniążków może są drodzy ale solidni i dobrze wyceniają samochody :)

Raz miałem w Hestii jeden pojazd dwu kołowy ponieważ kupiłem go od pierwszego właścciela i tam był ubezpieczony , wysłałem dwa wypowiedzenia że dziękuje im za ich ubezpieczenie OC i że przenoszę się do PZU sprawa trwała chyba 3 miesiące i wysyłałem 2 razy to samo bo podobno nie dochodziło a i tak pod koniec okresu bezpieczenia przyszło mi do zapłaty za OC , lecz nie zapłaciłem bo miałem wypowiedzenie i po denerwującym telefonie wszystko się wyjaśniło

Kiedyś moje jedno auto z kilku :) miało wypadek nie z mojej winy oczywiście ubepziecznie miałem w PZU a sprawca w Hestii również czekałem na pieniądze hoho i jeszcze prosić się musiałem , wieczne problemu nie wiem jak taka firma jak Hestia jeszcze funkcjonuje

Według mnie warto gdy trzeba to więcej zapłacić i ubezpieczyć w PZU

PZU nie jest firmą raczej wnikającą np. w szkodę samochodu jak coś jest do wymiany to do wymiany a nie tak jak niektórzy ubezpieczyciela do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie PZU, juz nie sa duzo drozsi od innych a bardzo sprawnie przeprowadzaja postepowania w sprawie szkod. Naturalnie nikomu nie mozna zyczyc sprawdzenia, ale po coz innego ubezpieczamy nasze auta, jak nie na wypadek wszelkiego zlego co sie czai?

 

Nie ma co ryzykowac niewielkich kwot i isc do egzotycznych ubezpieczycieli. Mialam kiedys szkode placona z OC sprawcy w Link4 - pierwsze co uslyszalam w serwisie ASO to - tych panstwa nie obslugujemy. Na szczescie nie taki diabel straszny i okazali sie calkiem wyplacalni, ale i szkoda byla drobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Allianza. Maja chyba jakąś umowe z BMW, bo ASO proponuje ubezpieczenia pakietowe (swoją drogą atrakcyjne jak się nie ma zniżek za dużo) Allianza właśnie.

Dwa lata temu wymieniałem szybę z mojego AC i żadnych problemów. Tylko pełnomocnictwo dla ASO ostemplowane w oddziale i wizyta w ASO. Reszte sobie sami załatwili bez żadnych ale.

Wspomniane Allianz Direct warto wykorzystać, naprawdę znaczaco taniej...

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za full pakiet zapłaciłem ok 2850PLN w hestii niestety jeszcze nie mam "lat" i policzoną mam zwyżkę :( - hestia jest wypłacalna, trzyma sie zasad, ale zdecydowanie zaniżają wypłaty i oto trzeba się wykłócać.

My Polacy jestśmy skompym narodem i przeważnie pójdziemy tam, gdzie jest taniej, ale czy lepiej?!?!

Jak dla mnie PZU jest liderem w ubezpieczeniach komunikacyjnych i dalego innym towarzystwom ubezpieczeniowym jest daleko do ich standardów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem doświadczenia z PZU, bardzo negatywne, ale jako pokrzywdzony, z Wartą ... wszystko co jeździ mam ubezpieczone w Allianzie, są to pakiety "dilerskie". Za Z4 w BMW zapłaciłem pakiet 4.4%. Nie wiem jak działają w tej chwili ale 2 lata temu przy szkodzie z AC podpisałem 1 dokument i odebrałem naprawione auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem PZU i jak do tej pory żadnej szkody, ale ostatnio zmieniłem na Liberty Direct w pakiecie Premium i trafiła się szkoda parkingowa - likwidacją byłem przyjemnie zaskoczony, bo żadnych problemów nie było (likwidowałem przez serwis - rozliczenie bezgotówkowe). Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku nie finalizujcie szkody bezgotwkowo!!! :mad2:

to jest najgorsze co może być

- wstawiasz uszkodzone auto do warsztatu;

- warsztat kontaktuje sie z towarzystwem ubezpieczeniowym;

- oględziny na warsztacie;

- wycena np 3,5tys pln;

- kasa przelana na konto warsztatu;

- naprawa po kosztach max do 2tys pln;

- kasa z wyceny nie wykorzystana (1,5tys pln) przechodzi na warsztat!

 

to jest wygodne, gdyż niczym sie nie przejmujemy, ale ile kasy jestesmy tratni??? każda szkoda jest inna i z inna wyceną - zawsze wyceny są większe niż koszt naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie biore bezgotówkowo , zawsze wyplacają mi kasę i wtedy sam zawożę do kogo chce i wiem że ktoś zrobi mi auto dobrze a nie tak jak mojemu pracownikowi gość wjechał w tył samochodu wybrał bezgotówkowo przyznali mu nowy zderzak , nową klapę i tak było ustalone że takie częśći fabrycznie nowe będą montowane po roku czasu na klapie pokazały się pęknięcia po sprawdzeniu wyszło że klapa była naprawiana a nie wymieiona i pęka szpachla teraz , zderzak też używany tylko po lakierowany szok !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zadzwoniłem do ASO o wymianę szyby, zaśpiewali 2300.

A bezgotówkowo z Allianzem z AC zostało rozliczone za... 1600 z ogonkiem.

Więc nie zawsze bezgotówkowo znaczy gorzej...

 

- na jaki region masz ubezpieczenie? = cena roboczo godziny

- czy ASO znajduje się w innym województwie?

- jak masz w polisie części serwisowe (ori) czy wycena?

- wkład własny w ubezpieczenie?

 

jest kilka możliwości, jeżeli wycena jest zaniżona to robisz tam, gdzie chcesz i przedstawiasz faktury za wykonaną naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Allianz,który- jak tu kolega Trotom chyba dodał-ma umowę z BMW.

Od 3 lat ubezpieczam tak i żadnych problemów nie było (odpukać),nawet jak było coś kwestionowane to po rozmowie z BMW nie było żadnego "ale"-wymieniali wszystko na oryginalne część bez zająknięcia.Szybka obsługa,szybka finalizacja.

Polecam :cool2:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Allianz,który- jak tu kolega Trotom chyba dodał-ma umowę z BMW.:

 

No właśnie ma bo z niej skorzystałem :) najciekawsze jest to, że dzwoniąc bezpośrednio do Allianzu odmówili mi ubezpieczenia Z4 ze względu na miękki dach :mrgreen: a z naprawami to różnie bywa, jak pisałem wcześniej 2 lata temu uszkodziłem Suzuki, pakiet Allianzu i przy zgłoszeniu szkody, narzucono mi 2 warsztaty w Wawie gdzie mam wstawić samochód i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to jest wygodne, gdyż niczym sie nie przejmujemy, ale ile kasy jestesmy tratni??? każda szkoda jest inna i z inna wyceną - zawsze wyceny są większe niż koszt naprawy...

To żart jakiś? Miałem w życiu kilkanaście szkód i jeszcze się nie zdarzyło by wycena była wyższa niż koszt naprawy. Owszem jak ktoś naprawia u Pana Kazia w szopie, to może wycena szkody pozwoli coś zaoszczędzić, ale nie przy naprawie w ASO. Ostatnio przy naprawie zderzaka w jedynce. Wycena w Allianz była na poziomie 800 zł, naprawa w ASO 3500 netto.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to jest wygodne, gdyż niczym sie nie przejmujemy, ale ile kasy jestesmy tratni??? każda szkoda jest inna i z inna wyceną - zawsze wyceny są większe niż koszt naprawy...

To żart jakiś? Miałem w życiu kilkanaście szkód i jeszcze się nie zdarzyło by wycena była wyższa niż koszt naprawy. Owszem jak ktoś naprawia u Pana Kazia w szopie, to może wycena szkody pozwoli coś zaoszczędzić, ale nie przy naprawie w ASO. Ostatnio przy naprawie zderzaka w jedynce. Wycena w Allianz była na poziomie 800 zł, naprawa w ASO 3500 netto.

 

żaden żart.

sprawdź jakie masz ubezpieczenie i dopiero potem się bulwersuj (serwis/wycena)

większość potwierdzi, że zawsze zostaje "kilka PLN-ów" w kieszeni po wycenie.

Mamy rozumieć, że każda naprawa z ubezpieczenia kończyła się dołożeniem części sumy z Twojej kieszeni? Swoją drogą widzisz jakie masz wyceny w twoim T.U. (policz sobie cene danej części po odliczeniu amortyzacji).

Niestety sam miałem malowanie przedniej dokładki i kratki zderzaka w e87, cały prawy bok w volvo s40 z 2006 i kilka innych elementów w innych autach i gwarantuje, że nie był byś w stanie wskazać malowanego elementu oczywiście wymiana elementu zero szpachli! i nie robiliśmy tych czynności w ASO z powodu cen! również nie było malowane "u Pana Kazia" lecz w profesjonalnym zakładzie lakierniczym pod Kielcami - Powiedz czym różnią się pracownicy w ASO od pracowników w innych zakładach? ogldałeś w tvn turbo lakierników z BMW jak uszczęśliwili naszego kolegę. który malował swoją 3?

pozdrawiam i życzę mniej szkód w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna szkoda na 40-50 tys. km to nie dramat, zważywszy, że zwykle to drobiazgi. Po prostu jak się dużo jeździ, to się ma dużo szkód, a co za tym idzie i doświadczeń. Na prawdę uważasz, że firmy ubezpieczeniowe tak rozdają pieniądze na prawo i lewo? Zwykle auta mam na gwarancji więc siłą rzeczy jestem skazany na ASO bynajmniej nie dlatego, że uważam, że tam pracują lepsi fachowcy. Czasami też naprawiałem szkody poza ASO, ale jeśli odbywało się to w porządnym zakładzie, to w najlepszym razie można było wyjść na zero. Zarobić na ubezpieczeniu się da robiąc to za niższe pieniądze niż wynikają z wyceny - zwykle oznacza to byle jak byle gdzie i kombinując.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta sprawa...

policz roboczo godzinę za jaką zwróci T.U. (Warszawa ok 1h-60PLN - Hestia)

roboczo godzina w ASO ??? kosmiczne pieniądze

roboczo godzina w innym warsztacie max 30-40 PLN

kupujesz cały element, który kwarlifikuje się do malowania oddajesz, go zaufanemu warsztatowi i po sprawie - rzecz jasna nie w ASO bo tam ceny są z kosmosu.

Wiem, że uważasz, że wszystko co nie jest oznaczone autoryzowaną stacją jest kiepskiej jakości, ale naprawde jesteś w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To i ja dodam od siebie coś niecoś. Akurat także mam e87 z 2005r. przejechane 100k km, ubezpieczałem auto jakiś miesiąc temu.

 

Link4 skreśliłem na starcie ze względu na problemy jakie z nimi ostatnio miałem przy innym aucie.

 

Dzwoniłem do firm:

 

1. Liberty direct - krzyknęli 2900zł (pani nie mogła zaoferować stawki koło 2000zł, tak jak inni).

2. Aviva - 2100zł,

3. Axa - 2100zł - ale tutaj chcieli żebym miał drugie zabezpieczenie auta (auto przekraczało wartość 50k zł, dokładnie 50200zł wycena z euro taxu,) - nie mam alarmu, kazali mi montować czego nie chciałem robić. Nie mogli też obniżyc wartośći auta, dlatego musiałem zrezygnować.

4. Allianz - krzyknęli 1200zł ( ze względu na to, że wydawało mi się to bardzo dziwne, nie wziąłem tej oferty, za golfa którego wartość była 3 razy mniejsza płaciłem kiedyś OC i AC 1500zł :P). Moze zle zrobilem itd. ale balem sie, bo auto bede uzywal przez najblizszy czas glownie za granica i chcialem miec przynajmniej wrazenie ze mam solidna polise ;)

 

Ceny wszystkich są przy max zniżkach 60% na OC i AC.

 

Dodam, że chciałem wszędzie pakiet full, podwyższony assistance na całą europę itd., naprawy na oryginalnych częściach, nie brałem tylko ochrony prawnej. która kosztuje mniej więcej u wszystkich 100-200zł dodatkowo.

 

Wybór padł na avivę, nie chcieli drugiego zabezpieczenia mimo że auto u nich też ponad 50k zł - cena wydała mi się przyzwoita.

 

Na moje nieszczęście, po 2 dniach od ubezpieczenia pękła mi szyba przy wielkich mrozach jakie wtedy były, zgłosiłem szkodę do avivy, rzeczoznawca znalazł mały ślad po kamieniu - stąd pęknięcie. Prawdopodobnie ma racje bo raz na autostradzie coś przygrzało ostro, ale przez warunki pogodowe nawet potem zapomniałem sprawdzić czy coś się stało. Potem auto zostało przysypane śniegiem, ostry mróz, rano dmuchawa na szybę i pach pęknięcie na długość całej szyby :(

 

Musiałem trochę podzwonić do tej avivy, żeby się ruszyli z papierami itd. zalezało mi na naprawie szyby w ASO, rozliczałem się bezgotówkowo. W aso wycenili mi to na 2300zł. Zostawiłem zakładowi pełnomocnictwo aby mogli występować w moim imieniu. Po niecałych 2 tyg miałem szybę wymienioną. Nikt mnie nie ściga póki co to myślę, że ASO się już rozliczyli i jest cacy. Aha po wymienie wystawili fakturę na 2600zł bo się okazało, że jakiś czujnik zaparowania był jeszcze potrzebny do wymiany, czego wcześniej nie uwzględnili. Szyba miała też czujnik deszczu. Facet mówił, że ubezpieczalnia nie może tego podważyć bo tak jest w technologii naprawy i muszą to uznać. Przy okazji niezle sobie licza, jakbym to robil z ubezpieczenia szyb (taka opcje w pakiecie mam) to nie stracilbym znizek na AC ale oni wskazuja zaklad naprawy - w tym zakladzie kosztowala usluga wymiany szyby z czujnikiem deszczu 580zl (wszystko lacznie z robocizna), czyli w aso jakies 4-5 razy drozej ;)

 

Aha w avivie, gdy zgłosiłem szkode od razu zadali udokumentowania znizek AC, wczesniej wierzyli na slowo, ze jest 60% ;) wyslalem im z 3 lat papiery o bezszkodowosci od innych ubezpieczycieli, dodatkowo kawałek umowy z jednym z nich, że mialem 60% i to chyba wystarczylo bo juz nic mi nie kazali robic.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to jest wygodne, gdyż niczym sie nie przejmujemy, ale ile kasy jestesmy tratni??? każda szkoda jest inna i z inna wyceną - zawsze wyceny są większe niż koszt naprawy...

To żart jakiś? Miałem w życiu kilkanaście szkód i jeszcze się nie zdarzyło by wycena była wyższa niż koszt naprawy. Owszem jak ktoś naprawia u Pana Kazia w szopie, to może wycena szkody pozwoli coś zaoszczędzić, ale nie przy naprawie w ASO. Ostatnio przy naprawie zderzaka w jedynce. Wycena w Allianz była na poziomie 800 zł, naprawa w ASO 3500 netto.

 

To ty piszesz bzdury bo skoro chcesz naprawiać w serwisie to czemu nie bierzesz bezgotówkowo ? tylko pieniądze do ręki i lecisz do aso :) bez sensu

po to się bierze pieniądze do ręki żeby nie robić w serwisie

Ja zawsze biorę pięniązki do ręki i a znajmy lakiernik zrobi mi auto lepiej niż nie jeden serwis BMW taka jest prawda a wtedy zostają mi też pieniązki w kieszeni a nie robię tego po kosztach tylko dla siebie :)

Nie obraź się ale wydaje mi się że ty uważasz że jak oddajesz do serwisu BMW do lakierników , blacharzy to są mistrze świata i jak masz napisane drzwi do wymiany to ci je wymienieją ? mało się to słyszy że po jakimś czasie się okazuje że drzwi były naprawiane a nie wymienione ? lub cześci używane a nie nowe polakierwaone ? Ty widzisz tylko punkt wejścia do serwisu i gdy zostawiasz auto , a co oni robią z nim za bramą to już sam nie wiesz więc nie mów że serwis robi zajebiście bo tak nie jest oni też potrafią spitolić robotę

Masz np, przyznany nowy zderzak a twój przyznany nowy zderzak jest już wystawiany na allegro a zakładany jest używany tylko dobrze polakierowany i nie masz szans tego sprawdzić serwisy nie są święte pracują tam ludzie nie roboty ! Mam większe zaufanie do znajomych lakierników / blacharzy że mnie nie oszukają . Takie jest moje zdanie na ten temat

Aaaa co najlepsze wydaje ci się że oddajesz samochód do serwisu że twoje auto jest pod ręką lakiernika / blacharza który pracuje w tej firmie np. 15 lat a nie wiesz tego że gość który pracuję tam 15 lat może leżeć do góry jajami lub bawi się w twoim samochodzie np. radiem i słucha sobie twoich płyt a praktykant na pierwszym roku który ma 16 lat uczy się na twoim nowym przyznaym zderzaku !

Co do twojego zderzaka wycena na 800 zł a w seriwsie 3500 ale serwis liczy - demontaż uszkodzoenj części , lakierowanie , montaż i do tego roboczo godziny , do tego sprawdzą błędy w komputerze ( samo podpięcie 250 zł ) a jeszcze wliczą ci kawę którą być może u nich wypijesz :)

Serwis liczy sobie za wszystko nie tylko za zderzak i lakieorwanie , ale i największe pierdółki

a Ty jak byś chciał to za te 800 zł możesz nie naprawiać zderzaka tylko go skleić na ciepło i nara i cieszyć się ze masz 800zł z ubezpieczenia , dlatego ubezpieczenia tyle ci wypłacają równie dobrze możesz po naprawie zderzaka gdy np. nowy zderzak , lakierowanie itd kosztowało 1200zł bierzesz fakturę i lecisz do ubezpieczyciela i się dogadujesz że wycena była za niska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w compensie wszystkie ubezpieczenia, auta, mieszkania i zdrowotnie i jestem bardzo zadowolony - nigdy nie ma z niczym problemu składki też nie sa wysokie - polecam COMPENSE :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Nie jestem pewna czy w dobrym miejscu umieszczam post,mam nadzieję,że obędzie się bez linczu:) I tak już mi wystarczy...

Spotkała mnie kiepska niespodzianka,wychodzę rano do pracy, a tam bok przeryty - oczywiście sprawcy brak

Niestety ojciec podpisujący za mnie umowę AC(jako współwłaściciel) nie zrozumiał gościa (oczywiście sam warunków nie czytając) wywnioskował,że udział własny 2000zł oznacza,że TU pokrywa droższe naprawy. Jednak jest tak,że pokrywają powyżej 2000zł, czyli 2k wykładam od siebie.

Moje e87,r.2007 mam od 2 miesięcy więc się nie nacieszyłam. Czy ktoś swoim okiem mógłby zerknąć na tą szkodę?

http://yfrog.com/bfdsc07937rj

http://yfrog.com/jndsc07938yj

http://img208.imageshack.us/i/dsc07939t.jpg/

Czy orientujecie się na ile mogą to wycenić?

Lewe tylne drzwi-wystaje nit,zagięte zadrapane nadkole,i rysy na drzwiach kierowcy.

Fakt,część to białe rysy szpachli z tamtego samochodu,pewnie do dopolerowania, ale...wolę nie czyścić przed oględzinami.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc na używkach... z allegro

 

Gołe tylne lewe drzwi ~ max 300 zł

Lakierowanie licząc (w dobrym przypadku) 300 zł za element - 3 blaszane elementy = 900 zł, nie widać dobrze czy próg też przerysowany, ale jeśli tak, to wezmą za niego drożej, bo plastikowy - 450 zł

 

Razem daje to 1650 zł. To taka kalkulacja na szybko. Fajnie by było jakbyś się zmieściła w tej kwocie, ale pewnie będzie drożej.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.