Skocz do zawartości

planuje zakup 530d


actros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow, tak jak napisalem w tytule w najblizszym czasie planuje zakup BMW530d 184ps z rocznika 98 lub 99 dodam ze mialby to byc moj pierwszy kontakt z autem tej marki dlatego prosilbym goraco o opinie co sadzicie na temat tego autka glownie chodzi mi o widomosci dotyczace eksploatacji bo dane techniczne znam na pamiec,zdecydowalem sie na ten model poniewaz szukam szybkiej limuzyny z silnikiem diesla i ten wybor wydal mi sie najtrafniejszy,a jako ze taka beemka nie kosztuje malo chcialem upewnic sie w trafnosci mojego wyboru przy pomocy opini posiadaczy tego modelu,z gory serdecznie dziekuje za pomoc ps.jest to moj pierwszy post ktory kiedykolwiek i gdziekolwiek wyslalem wiec gdyby bylo cos nie tak to licze na wyrozumialosc pozdrawiam actros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o silniki diesla to Ci nie pomogę. Jako ciekawostkę wrzucam zdjęcia samochodu, który widziałem w sobotę. Było to w jedenym z komisów w okolicach Pleszewa. Byłem tam po zupełnie inny samochód więc mocno się nie przyglądałem. Gdyby coś to masz numer telefonu.

 

http://img265.imageshack.us/img265/8848/pict00578nf.jpg

http://img272.imageshack.us/img272/6056/pict00585si.jpg

http://img272.imageshack.us/img272/5725/pict00599bp.jpg

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to e39 z 3 litrpowym dieslem to po prostu rewelacja...znakomite osiagi przy umiarkowanym apetycie na ON...wiecej moge powiedziec na temat e38 z tym silnikiem bo moj znajomy takie auto posiada:

wysmienicie wyciszony!!!!!wewnatrz nie slychac w ogole i podkreslam to w ogole silnika!!! na zewnatrz praktyzcnie tez nie poznac ze pracuje diesel....

 

a moc jest wyraznie odczuwalna po prostu bajka...

 

i z ciekawosci w jakiej cenie stoja takie roczniki jak Cie interesuja,

bo ja planuje zakup e39 ale 528 bo od 530d chyba duzo tanszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to że mieszkam w pobliżu Pleszewa to omijam to miejsce i Tobie też radze :mrgreen:

 

Tutaj jest więcej skrętków niż dobrych aut :twisted2:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to że mieszkam w pobliżu Pleszewa to omijam to miejsce i Tobie też radze :mrgreen:

 

Tutaj jest więcej skrętków niż dobrych aut :twisted2:

 

To lepiej kupić w Wawie kiepsko zrobionego złoma o 30% więcej płacąć???

Kupiłem tam już ze 30 samochodów i wszyscy są zadowoleni.

Sporo jest ciągniętych ale takie odpuszczam. Generalnie można znaleźć fajny samochód.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...ogólnie w Poslce się nie opłaca kupować...

 

Szkoda że nie widzisz tego co tutaj przyjeżdza i jak to jest robione :duh:

Nie chce się licytować gdzie warto a gdzie nie, ja samochód kupiłem w Niemczech i na razie bez problemów...a to gdzie Ty kupisz to Twoja sprawa :twisted2:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jeszcze się interesujesz takim autem to ja mam do sprzedania jest to model 2001 kolor czarny linia szedoł super wyposażenie skóra czarna, nvigacja, ksenony, 100% bezwypadkowa , kierownica multi i wszystkie inne baiery po prostu nie ma do czego się przyczepić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wewnatrz nie slychac w ogole i podkreslam to w ogole silnika!!! na zewnatrz praktyzcnie tez nie poznac ze pracuje diesel....

 

a moc jest wyraznie odczuwalna po prostu bajka...

Oj słychać, słychać ... jak benzynę można usłyszeć, to co dopiero diesla - nawet taaakiego diesla ;). nawet w E60 tego diesla wyraźnie słychać.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słychać, słychać ... jak benzynę można usłyszeć, to co dopiero diesla - nawet taaakiego diesla ;). nawet w E60 tego diesla wyraźnie słychać.

 

No ja gdy się przesiadłem z e34 na e38 to też na początku nie słyszałem silnika. :wink: Ba! Różnice wyczułem nawet gdy przesiadałem się z e39 1999r. 530i do swojego e38 (730iLa). Wystarczy troszkę pojeździć, słuch się przyzwyczaja i wychwytuje coraz cichsze odgłosy.

 

To prawda że e38 są super wyciszone, ale bez przesady ;) Napewno będzie słychać że to rechot, aczkolwiek nie zaprzeczę, że marzy mi się rechot 4,5-litrowy :D Ciekawe ile to może palić ON (Sebast odpowiesz mi na to pytanie? :wink: )

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...ogólnie w Poslce się nie opłaca kupować...

 

Szkoda że nie widzisz tego co tutaj przyjeżdza i jak to jest robione :duh:

Nie chce się licytować gdzie warto a gdzie nie, ja samochód kupiłem w Niemczech i na razie bez problemów...a to gdzie Ty kupisz to Twoja sprawa :twisted2:

 

No tu się zgadzam. Nigdy nie kupuję gotowych samochodów. Nawet tych ciągniętych z zarzuconymi blachami. Kupuję coś po stłuczce i robię w swoim warsztacie.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki lu-ko za informacje,gdyby jeszcze ktos z Was mogl podrzucic jakies informacje odnosnie ewentualnej awaryjnosci 530d bo na tych wiadomosciach zalezy mi najbardziej, a jesli chodzi lu-ko o Twoje pytania to moja gablota ma kosztowac czterdziesci pare tysi i szczerze mowiac nie interesowalem sie cenami E39 w benzynie ale rowniez spodziewam sie ze benzyna powinna byc tansza,pozdrawiam Actros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysmienicie wyciszony!!!!!wewnatrz nie slychac w ogole i podkreslam to w ogole silnika!!!

nie jeździłem akurat takim, ale jeśli to prawda, to straszna porażka! nie słyszeć silnika beemki :mad2: przecież stąd połowa miłości!!!

...druga za zawiechę i dizajn :mrgreen:

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się podepnę do tematu bo mój kochany Tatko (którego zaraziłem BMW) tez chce sobie taką sprawic :mrgreen:

 

Marek 50

jeżeli jeszcze się interesujesz takim autem to ja mam do sprzedania jest to model 2001 kolor czarny linia szedoł super wyposażenie skóra czarna, nvigacja, ksenony, 100% bezwypadkowa , kierownica multi i wszystkie inne baiery po prostu nie ma do czego się przyczepić

 

W takim razie ile za nią chcesz :norty:

1. jaki ma przebieg?

2. czy była kupiona w Polsce?

3. Który właściciel?

4. Berlina czy kombik?

 

Jak coś to pisz na priva :dance:

 

Pozdrawiam

 

PS. co do awaryjności i innych opinii to też chętnie posłucham :worried:

 

bo w tych autach ma się co psuć :mad2:

Teraz mam tylko wspomnienia..... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki lu-ko za informacje,gdyby jeszcze ktos z Was mogl podrzucic jakies informacje odnosnie ewentualnej awaryjnosci 530d bo na tych wiadomosciach zalezy mi najbardziej ...

Awaryjność jest "normalna" - zawsze się coś dzieje jak w każdym silniku, ale niestety, części do nich są już drogie i bardzo często pozostaje tylko ASO. W nowych dieslach, szczególnie lubią padać wtryski - koszt powyżej 1000zł. ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wystarczy troszkę pojeździć, słuch się przyzwyczaja i wychwytuje coraz cichsze odgłosy.

Mnie najbardziej denerwują opony, bo one robią największy hałas, tym bardziej, że mam podwójne szyby, wiec szum powietrza jest przy "normalnych" szybkościach praktycznie niesłyszalny ...

To prawda że e38 są super wyciszone, ale bez przesady ;) Napewno będzie słychać że to rechot, aczkolwiek nie zaprzeczę, że marzy mi się rechot 4,5-litrowy :D Ciekawe ile to może palić ON (Sebast odpowiesz mi na to pytanie? :wink: )

Mówisz o 4.5 dieslu w E65 (bo innego sobie nie przypominam ...) ? - powinien palić ok. 10l/100km przy "normalnej" jeżdzie - bo z ciskaniem nonstop do "deski" to nawet diesel potrafi spalić 15l/100km. Zużycie ON ma minimalnie niższe od 4.0l diesla i o ok. 1l więcej od 3.0d

... a moc jest wyraznie odczuwalna po prostu bajka...

Jeżeli E38 730d ma dobre osiągi tzn., że 728 jest też OK, bo oba te samochody mają podobne osiągi ... choć wcale nie dyskryminuje tutaj 728 ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność 530d:

 

Słyszałem od moich mechaników, że lepiej pod względem awaryjności prezentuje się nowsza wersja silnika tj 192 Km od 2000 roku. Jest bardziej dopracowana i nie padają tak szybko wtryski, pompa wtryskowa, turbina.

 

Jeszcze jeden aspekt odnoście 530d z Niemiec - te auta mają z reguły wielkie przebiegi - >40k rocznie - w Niemczech nie opłaca się jezdzić takim dieslem jeżeli ktoś jezdzi mniej. Też chciałem takiego, a skończyło się na benzynie z 2000 roku z przebiegiem 60 tyś. I tutaj raczej kwestia awaryjności silnika nie występuje. A trzeba wziąć pod uwagę, że jedna porządna awaria takiego diesla powoduje, że wszelkie kalkulacje ekonomiczne bazujące na małym zyuzyciu paliwa biorą w łeb...

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś powiedzieć na temat tego silnika... fajnie chodzi zbiera się nieźle, pali faktycznie nie dużo bo średnio 9.5litra.Lubi długie trasy ( na trasie 1200km udało mi się zanotować 7.7 litra). Nie polecam jednak na krótkich na zimnym silniku może nawet podskoczyć na 12-13litrów(dramat jak dlamnie)!! Subiektywnie wydaje się bardzo dynamiczny jednak na turbinke trzeba czekać chwilkę. Najgorsze jest to że wtryskiwacz kosztuje 1500zł(niestety jest 6)... a podobno na polskim paliwie trzeba często wymieniać. Silnik 2.8 jest napewno gorszy ale nie wiem czy na dłuższą metę nie wyjdzie taniej :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest obiektywna opinia :cool2:

Niestety diesle, to pozorna oszczędność, szczególnie te CR - a wtryskiwacze lecą pokolei wszystkim, których znam ... i stają sie już "sławne" ;)

Może silnik 2.8 nie jest gorszy ... - jest poprostu nieco mniej dynamiczny od 3.0d, ale niewiele.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Awaryjność jest "normalna" - zawsze się coś dzieje jak w każdym silniku, ale niestety, części do nich są już drogie i bardzo często pozostaje tylko ASO. W nowych dieslach, szczególnie lubią padać wtryski - koszt powyżej 1000zł. ...

 

Czy jeżeli któryś wtrysk padnie, to wymienić można tylko jeden, czy trzeba wszystkie.

Czy ktoś to przerabiał? Jakie to koszty?

Podobno ktoś w Poznaniu, czy okolicy specjalizuje się w nich i już je regeneruje.

Czy ma ktoś namiary na dobrego fachowca od common rail?

Bo pewnie i mnie to niedługo czeka :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

własnie przekonałem sie ile kosztuje utrzymanie 530d :0

po wymianie filtrów padł mi jeden wtrysk gosc mówi ze to od odrobiny powietrza po wymianie filtra paliwa, którego nie da sie uniknac, dokonczyło wtryskiwacz. regeneropwany 650zł, nowy 1300zł, używek nie polecaja bo padaja po 2 godzinach lub kilku dniach, jesli długo lezał. A objawa jest taki że silnik mam w trybie awaryjnym, poniwewaz cisnienie w układzie paliwowym przez niesprawny wtryskiwacz spadło i komp ładuje tryb awaryjny czyli 115km/h i muł jak maluch albo i gorzej. nacieszyłem sie 2 tygdnie samochodem i juz wydatek :(

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 miesięcy ciesze się takim dieslem.

Oczywiście TYLKO II edycja diesla w E39 powinna Cie interesować !

Czyli jakoś od połowy 2000 roku 3 litrowy diesel został zmodyfikowany (193 KM).

Ogólnie moge wam napisać, że te wasze przerazajce teorie o poadających wtryskach mozna sobie ws....

Jak sie kupuje strupa po 2 dzwonach z przebiegiem jak w Ursusie u mojego wuja to sie trzeba liczyc ze w KAZDYM aucie moze cos pasc ...

 

Ja swoje malenstwo przyprowadzilem z Hamburga, 105 000 km przebieg, serwisowana , bezwypadkowa ostatnio zrobilem jej kompletna diagnostyke w ASO u Smorwainskiego.

Chlopaki stwierdzili , ze auto jest w stanie takim jak wyjechala z fabryki 5 lat temu.

 

Auto ogolnie pali mi nie wiecej niz 9 litrow (wiekszosc jazda po miescie), na trasie w sumie podobnie bo dusze jej ile wlezie ...

Silnik ma niesamowitego kopa, skrzynia steptronic to jest bajka do tego zabawa biegami w trybie S na trasie to naprawde frajda.

 

Tym autem zamykam licznik bez zadnego problemu.

W sordku cichutko, przyjemnie , przy ostrym zrywaniu silnik zajebiscie ryczy.

 

Bierz bracie 530d II edition i sie nie zastanawiaj, naprawde super auto.

 

p.s. i nie porównujcie osiagow 530d do 730d bo to 2 rozne auta, rozne osiagi (znacząco rozne) i nawet silniki nie te same

730d to muł , 740d z 2 turbinami jakos daje rade ale nawet on nie dorówna 530D

 

to tyle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie są jakieś dziwne objawy! 530D!

Ostatnio raz chodzi idealnie, a raz kicha, prycha, szarpie, buja obrotami i ogólnie wkurza (potrafi nawet zgasnąć na wolnych obrotach np. na skrzyżowaniu)!

Wymieniłem filtr paliwa (był jakby zapchany-słabe ciśnienie na wyjściu z filtra, po wymianie OK). Jeden dzień idealny a na drugi znów szarpie.

Znajomy fachowiec przyjechał na drugi dzień by szukać przyczyny, a tu silnik chodzi jak zegareczek-IDEALNIE i z szukania przyczyny kicha :roll:

Po jakimś czasie teraz znowu fiksuje - szczególnie na niskich obrotach.

Paliwo powinno być OK, pompki po drodze od zbiornika do filtra OK.

Może macie jakieś pomysły co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.