Skocz do zawartości

planuje zakup 530d


actros

Rekomendowane odpowiedzi

jesli wahluje obrotami na zimnym silniku, a po rozgrzaniu juz nie to objaw padnietego wtrysku tak jak u mnie :( zeby to sprawdzic trzeba udac sie do kogos kto ma konkretny interfejs diagnostyczny, u mnie to pokazłao sie na KTS 500 tam jest opcja ze pokazuje wszystkie cylindry osobno i jeden jest do du... u mnie, mam interfejs który chodzi z carsoft 6.1 i nie pokazuje tego :(

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już wyjaśniona :D

 

Okazało się, że była wilgoć, słaby styk (złe przewodnictwo elektryczne, czy coś takiego) we wtyczce przyłączeniowej któregoś wtrysku, co powodowało zmiany ciśnienia podawanego paliwa i nierówną pracę. :mad2:

Niby pierdoła, a krwi potrafi napsuć!

Najlepsze jest to, że byłem wcześniej w serwisie na diagnostyce komputerowej i nie wykazało żadnego błędu!

Podobno różnica w ciśnieniu mieściła się w normie i komputer tego nie pokazywał. :doh:

Teraz chodzi jak żyleta!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie filtrów padł mi jeden wtrysk gosc mówi ze to od odrobiny powietrza po wymianie filtra paliwa, którego nie da sie uniknac, dokonczyło wtryskiwacz. regeneropwany 650zł, nowy 1300zł, używek nie polecaja bo padaja po 2 godzinach lub kilku dniach, jesli długo lezał.

 

Pytanko na przyszłość!!!

Gdzie regenerują wtryski do 3.0 diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneruje słunny zakład koło lublina Woliński

miejscowosc wierzchowiska trasa z lublina na piaski.

Specjalizuje sie w CR i nowoczesnych dieslach, serwis boscha

 

650 zł regenerowanym 6miesiecy gwarancji

 

U mnie tez sie okazło co innego, choc na kompie w porównaniu wtryskiwaczy jeden bardzo odstaje od innych. Ale kazdy mechanik mówi co innegro. U mnie padła pompa paliwowa ta 2 bo w 530d sa 3: 1 w zbiorniku 1bar, druga gdzies w okolicach przedniego leqwego błotnika 4-5 barów i wysokiego cisnienia na jałowym około 300barów

 

Koszt nowej pompy to 1200zł, ale ona juz padła dawno temu i ktos sobie zamontował zamias niej zwykła przepływowa pompe zewnetrzna i była ona właczana włacznikiem, a ja jej nie wyłaczałem i padła. Koszt takiej zastepczej to 150-200zł :)

 

Jestem bardzo zadowolony, ze nie musze dużej sumy wywalic, i ze sam zlokalizowałem usterke po konsultacjach mojego problemu w 3 serwisach kazdy mówił co innego az w ostatnim gosciu z lublina specjalizuje sie tylko w BMW naprowadził mnie na trop jak powiedziałem mu jaki mi bład wywala i w domu okazało sie ze ta 2 pompa ma zaledwie 0.3 bara a nie 4,5. Odłaczyłem czujnik ten z filtra paliwa i juz rakieta :) Teraz tylko musze znales pompke zastepcza :D

 

Takze jak wynika z mojej sytuacji nie wierz wszystkim mechanikom bo cie naciagna na koszta

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze jak wynika z mojej sytuacji nie wierz wszystkim mechanikom bo cie naciagna na koszta

 

Całkowicie się z tym wnioskiem zgadzam!!!

 

U mnie koszty zamknęły się stówką plus wcześniejsza diagnostyka komputerowa, a przewidywano dużo grubszą kasę i wymianę połowy osprzętu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie odnośnie silnika 530d. Robię codziennie krótkie trasy do pracy(ok 3-4 km) Czy warto kupować auto z takim dużym silnikiem czy może rozsądniej będzie wziąść e46 320d? Nie biorę pod uwagę dynamiki jazdy bo wiadomo że 3 litrowy diesel to juz bajka, ale chodzi mi właśnie o ekonomię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.