Skocz do zawartości

320d wymiana tarcz i klocków


mateusze46

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli wymieniales juz wogole hamulce w jakims aucie i czujesz sie na tyle silny ze sobie poradzisz to nie ma problemu zasada ta sama jak w innych markach,pamietaj tylko ze stylu sa tarczo bebny tzn hamulec reczny jest bebnowy i nalezy go potem ustawic(wyregulowac).Na forum jest dostepny link do ksiazki Sam naprawiam e 46 na stronie 162 znajdziesz wskazowki do wymiany hamulcow. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwa sprawa musisz miec tylko narzedzia, miejsce i WD40:P sciagasz kola odkrecasz za ciski chyba imbusem i tu musisz uzyc WD40 i troche sily;/ Potem maly imbusik odkrecasz i tarcza schodzi, wyciagasz stare kloski i potem musisz wcisnac tloczek od zacisku (bo nowe klocki sa grubsze i ich nie wlozysz spowrotem na tarcze) ja uzwalem do tego dwoch trzonkow mlotka, musisz wcisnac tloczek do konca, wtedy montujesz skrecasz i smigasz. Tylko na poczatku dotarcia klockow i tarcz nie szalej z hamowaniem. pozdr.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem czujnika... A nie można tego ominąc??

człowieku nie rób maniany, po to jest tam ten czujnik żeby pokazał kiedy się kończą klocki, a nie jak blachy od klocków trą o tarcze i słychać z kilometra że się skończyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ile za ta wymiane płaciliście ?

Ja teraz chce wymienić w swoim aucie i z tego co widze i jak patrzyłem na ceny to kurcze,jednak w tych autoryzowanych serwisach to jednak ceny maja grubo wywindowane.Tu nawet jest z 40% drożej niż jak patrzyłem na autoreducie.

Generalnie chodzi mi o ceny w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na przykład robiłem sam i nie sądzę że zrobiłem to gorzej od dzisiejszych pseudo fachowców.

całe auto klocki i z tyłu tarcze 3 godziny roboty a 200zł lekko w kieszeni zostało.

pozdrawiam

sprzedam felgi 15 cali ładne szczegóły w dziale giełda!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Czy jesli nie ruszamy szczek z tylu przy wymianie tarcz i klockow to trzeba pozniej regulowac reczny czy nie ma takiej potrzeby??? I jeszcze jedno w poprzednim Bmw kupowalem przy wymianie klockow nowe czujniki zuzycia ,ktore byly zakladane choc mechanik powiedzial mi ze jesli nie dojedzie sie klockow do konca to moze zostac stary czujnik :?:

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Panowie mam mały problem. W osłonie bębna mam wyrobiony otwór do którego mocuje się sprężynę dociskową szczęki. Po prostu po przekręceniu o 90° ledwo się trzyma w gnieździe a po zaciągnięciu ręcznego zazwyczaj wypada. Teraz pytanie , czy są na rynku jakieś specjalne podkładki żeby z tyłu bębna zabezpieczyć bolec z sprężyną dociskową trzymającą szczękę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie , problemy już prawie rozwiązane. Ale pozostał jeden mały szczegół , mianowicie ręczny z górki trzyma jak żyleta ale pod górkę nie bardzo w sumie nie trzyma. Pod górę nie jestem w stanie zaciągnąć tak ręcznego żeby auto stało. Co może być problemem że pod górę nie trzyma a z tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
to cala ta wymiana nie jest za bardzo skomplikowana:) tylko że ja jeszcze będe musiał szczeki od ręcznego wymienic a jakos ich nie widzialem na tym filmiku, czy one sie na piascie znajdują??? czy gdzies?/ jest z nimi problem przy wymianie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czym posmarować piastę po oczyszczeniu? Czy może nie smarować? Co myślicie jeszcze o tym czerwony kleju na klocki? Stosowaliście coś takiego? Jak tak to co?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wczoraj wymienilem komplet hamulcow na tyle. Wymiana dosc latwa. Pierwszy raz sam wymienialem hamulce w aucie. Zeszlo mi 2 godziny. Wymenilem tarcze klocki szczeki i sprezynki. Podczas wymiany regulatory skrecilem do zera bo myslalem ze tak trzeba skoro szczeki nowe, no i chyba niepotrzebnie bo reczny dalej trzyma slabo mimo zmiany na nowe. Rozumiem ze znow musze sciagnac tarcze i podkrecic troche? Co do tloczka to wcisnalem go trzonkiem mlotka. Duzo nie trzeba bylo bo mialem klocki wymienione w tamtym roku i byly zuzyte po ok 3 mm. Co do hamulcow dalem wszystko Brembo zamowione w forumowym sklepie tylko sprezynki TRW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.