Skocz do zawartości

320D - Drgania silnika na postoju


arascet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu mam problem z moja e46 320D 136 PS - 1999r

Mianowicie są drgania tylko na postoju ktore wychodzą od silnika a przenoaszą sie na całe bude,telepie wszystkim.

Jesli dodam troszke gazu czyli wejdzie powiedzmy na 1000 obr to nie ma drgan,ale jak wezme noge z gazu to dalej drga.

Czasami drgania sa mniejsze a czasem wieksze.Zaznacze ze przy odpalaniu silnika kiedy jest zimny to jest na ssaniu,oborty sa wyzsze to drgan nie ma,ale jak przejade powiedzmy pare kilometrow to dalej sie telepie.Denerwuje to strasznie,trzesie jak starą ku... .Podłanczałem ją pod rozbudowany komputer sprawdzana była pompa paliwa,nastwnik pompy i ponoc jest wszystko ok,poduchy pod silnikiem tez ponoc ok.Zaznacze ze nie jest to raczej dmumas poniewaz jak wciskam sprzeglo to drgania sa dalej takie same,nie ma to wplywu czy jest wcisniete czy tez nie.

Wystapilo to z czasem jak mialem problem z niedogrzaniem silnika,mianowicie byl walniety termostat agr i w sumie troche czasu z takim niedogrzanym silnikiem jezdzilem.Na dzien dzisiejszy nagrzewa sie super, ale mimo tego ze ma 90 stopni to i tak sie telepie.

Ratunku

Czy ktos sie spotkal z takim problem ?

Nie stac mnie niestety na serwis w serwisie FOTA BMW,tam pewnie by wiedzieli o co kaman.

 

Z góry dziekuje za jaka kolwiek podpowiedź

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotakałam się z takim samym problemem, tylko że mój samochód wchodzi w drgania już podczas hamowania, nie za każdym razem ale sie zdarza :roll: i tak samo jak u kolegi jest to bardzo denerwujące

Byłam u mechanika i nie zauważył nic niepokojącego (tak samo poduchy ok, tarcze ok, wał ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A nie robiłeś wydechu i nie wspawałeś czasem jednego zlacza elastycznego zamiast 2

2. Poduszki silnika do sprawdzenia. Jak kupic to tylko orginal ~300zl.

 

Ja mam wspawane dwa zlacza elastyczne, poduszki silnika są sprawne wieć problem musi leżeć w czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak mam podobnie tyle ze e 39 ale ten sam silnik 520 d 136km, tylko z wyjątkiem że jak sie nagrzeje to jest oki, mi na kompie wyszło że błąd wtryskiwacza sterującego, ale szukam kogoś ,aby się upewnić i przełożyć na chwile (zamienić) ten wtryskiwacz, może jest ktoś chętny by pomóć ,z warszawy ? pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arascet opisałeś dokładnie mój przypadek, wymieniłem tylko poduszki pod silnikiem i po problemie

 

ale czy u Ciebie też wystąpowały drgania jedynie przy małych predkościach, a nawet tylko przy wolnym hamowaniu ???

Osobiście nie czuje tego na kierownicy tylko telepie całym samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie u mnie tylko na postoju, wystarczyło lekko zwiększyć obroty np. do 1000 i buda przestawała wibrować

 

no właśnie :cry: zastanawialiśmy się z mechanikiem czy to nie klocki bo tarcze mam proste, ale z drugiej strony czemu drgania nie występują za każdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

poduszki silnika masz rozwalone, wymień na nowe lemfordery i zapomnisz o drganiach, zepsutej poduchy nie idzie rozpoznać, ja jak u siebie zmieniałem to poznałem tylko po tym że wysokość była inna , nowe były 2cm wyższe!!!

Teraz chodzi zero drgań, aż nie można uwierzyć że to diesel

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy wymianie poduch (siedząc za kierownicą) z prawą będzie troche kłopotów , ale troche cierpliwości i od spodu dojdziesz do niej , z lewą nie powinno być prolemów.

Ja u znajomego w sklepie (spore zniżki) za lemfordery dałem 320zł

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potwierdzam , to prawdopodobnie poduchy.

 

U mnie też telepało, poduchy wygladały ok, ale po demontażu okazało się że są "zgniecione" (tak jak ktoś pisał 2 cm niższe niż nowe). Ciężki silnik robi swoje. Po wymianie spokój.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Febi dawałem coś 200 zł/szt. Stare też niby były ok, jak pojechałem do warsztatu i powiedziałem, że mi się wydaje, że poduchy siadły, to mnie wyśmiali. Gość wszedł pod auto, coś pogrzebał i stwierdził, że poduchy jak nowe :duh:. Wymieniłem na własną rękę i silniczek przestał drgać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet mi telepie za kazdym razem

Raz trzęsie mocniej buda a raz lżej.Nie wiem od czego to zalezy.

Ale podczas jazdy jak hamuje nie mam drgan, tylko na postoju

Zobacze jak bedzie po wymienie poduch

 

super :)

mi na postoju nic nie drga raczej chodzi normalnie wiec nie wiem co robić nie chce wydawać 300 zł na marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam że obojętnie jakiej firmy kupicie i tak dostaniecie Corteco!!! :lol:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Ponownie.

 

Poduchy wymienione i wszystko jest jak ta lala, zero drgan ledwo co w kabinie odczuwam ze silnik pracuje :)

takze poduchy trafna decyzja. W jednej z moich poduch byla totalnie sruba urwana,wiec silnik sie po prostu odbijał od tej poduszki.

Dziekuje Wszystkim za pomoc i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.