Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywalem ate ceramic I jurid jeden I drugi ma beznadziejna sile hamowania I mocno grzeja tarcze.... te pekniecie to tarcza szrot jak ci peknie podczas jazdy moze nie byc czego zbierac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie eksperymenty na zdrowiu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył też kup podobne klocki jak na przód. Jeżdżenie na sportowych klockach na jednej osi i na zwykłych na drugiej, może zniszczyć albo jedne albo drugie tarcze, tsk mi tłumaczył gość ze sklepu z hamulcami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył też kup podobne klocki jak na przód. Jeżdżenie na sportowych klockach na jednej osi i na zwykłych na drugiej, może zniszczyć albo jedne albo drugie tarcze, tsk mi tłumaczył gość ze sklepu z hamulcami.

Klocki oczywiście mam komplet na przód i tył. Z tył zostaje tylko tarcza a na przód muszę coś kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam.

Ostatnio zmieniałem klocki w mojej E91 2009r

Zakupiłem oryginalne klocki BMW (OEM) 34216774692

W pudełku były TEXTARY 23927 173 0 5 epad

Zużyte ściągnąłem też TEXTARY 23927 173 0 5 epad

Hamują super nie pylą, polecam.

Pozdrawiam.

 

Czołem,

 

Tez musze zmienic klocki z tylu. I jak patrze to nierozumiem jednej rzeczy.

Jak szukam 34216774692 na czescidobmw.pl to pojawia sie duza ilosc klockow roznych firm:

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-34216774692.aspx?

 

I jedne pasuja do systemu ATE a jedne do TEVES.

To jak sie zdecyduje kupic : "34216774692 ORYGINAŁ BMW" to to pasuje do ATE czy TEVES ?

 

Po tym co napisal MarioN47 mozna by wprost wywnioskowac ze "34216774692 ORYGINAŁ BMW" (czyli Textrary) przeznaczone sa do TEVES. To dlaczego wyswietlane sa takze te do systemu ATE?

W sensie nie jestem pewnien czy jak zamowie TEXTARY 23927 173 0 5 epad to sie jednak nie okaze ze mam system ATE u siebie i bedzie problem.

Da sie jakos na oko odroznic TEVES od ATE ?

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Witam.

Ostatnio zmieniałem klocki w mojej E91 2009r

Zakupiłem oryginalne klocki BMW (OEM) 34216774692

W pudełku były TEXTARY 23927 173 0 5 epad

Zużyte ściągnąłem też TEXTARY 23927 173 0 5 epad

Hamują super nie pylą, polecam.

Pozdrawiam.

 

Czołem,

 

Tez musze zmienic klocki z tylu. I jak patrze to nierozumiem jednej rzeczy.

Jak szukam 34216774692 na czescidobmw.pl to pojawia sie duza ilosc klockow roznych firm:

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-34216774692.aspx?

 

I jedne pasuja do systemu ATE a jedne do TEVES.

To jak sie zdecyduje kupic : "34216774692 ORYGINAŁ BMW" to to pasuje do ATE czy TEVES ?

 

Po tym co napisal MarioN47 mozna by wprost wywnioskowac ze "34216774692 ORYGINAŁ BMW" (czyli Textrary) przeznaczone sa do TEVES. To dlaczego wyswietlane sa takze te do systemu ATE?

W sensie nie jestem pewnien czy jak zamowie TEXTARY 23927 173 0 5 epad to sie jednak nie okaze ze mam system ATE u siebie i bedzie problem.

Da sie jakos na oko odroznic TEVES od ATE ?

 

Pozdr

Tomek

 

Witam

 

 

Wszystkie klocki hamulcowe w przesłanym przez Pana linku to odpowiedniki klocków hamulcowych Oryginalnych BMW nr 34216774692. Większość modeli BMW jest wyposażonych w układ hamulcowy z zaciskami pływającymi ATE. Marka ATE jest własnością Continental Teves AG & Co. oHG., dlatego w opisach poszczególnych klocków hamulcowych nazwy systemów hamulcowych ATE oraz TEVES są stosowane zamiennie.

 

 

Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zakupiłem tarcze do przodu ATE są sygnowane marka ATE z kodem 4 czyli niemcy ale można znależć małym druczkem PRC czyli chiny , ale co nie jest dziś produkowane w chinach .Pojeżdzę i się przekonam co są warte te które mam obecnie są jeszcze oryginał przejechane 270000 km w Szwecji, są cieńsze od grubości granicznej o 3mm zamiast 22,4mm mają 19,5mm i tak w Szwecji robią przeglądy nadmieniam że mam jeszcze ważny przegląd do grudnia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy mógłby ktoś polecić jakiś zestaw na przód do e46 320i z 2001 roku :)?

nie wiem jak tego na allegro szukac zeby dobrze dobrac.


z bmwstore -

34112157570 - Kpl. kloc. ham. z czujnikiem kloc. ham. ( https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/34_1761-zestaw-serw-klockow-ham-value-line/vCF27108 )

34116864060 - Tarcza hamulcowa, wentylowana ( https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/34_0758-ham-przedniego-kola-tarcza-hamulcowa/vCF27108 )


czy mogli byście polecić jakiś zestaw :)?


http://allegro.pl/ate-tarcze-286x22-klocki-przod-bmw-3-e36-e46-z4-i7178621381.html

czy taki zestaw warto kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.


Stoję obecnie przed dylematem- jakie tarcze i klocki wybrać. Przeczytałem cały wątek ( tak, 92 strony) i wiem jeszcze mniej niż na początku.

Mianowicie, czeka mnie wymiana tarcze + klocki przód i klocki tył. Na początku planowałem założyć ATE, ale po podzielonych opiniach o tarczach i info o pyleniu klocków, zrezygnowałem.


I zastanawiam się, czy dobrym wyborem będą:


Wariant 1- Tarcze Zimmerman gładkie i klocki Textar P+T (jak jest na nich z pyleniem?)

Wariant 2- Tarcze TRW i klocki TRW P+T.

Wariant 3-Tarcze ATE gładkie + klocki Textar P+T


Jazda spokojna, bez szaleństw. Nie chcę ceramicznych klocków, bo hamowanie na nich podobno gorsze od zwykłych. Zwykłe klocki jak najbardziej ok o ile pylenie będzie w granicach normy, a z czego czytałem o ATE, to felgi czarne w moment.


Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.


Stoję obecnie przed dylematem- jakie tarcze i klocki wybrać. Przeczytałem cały wątek ( tak, 92 strony) i wiem jeszcze mniej niż na początku.

Mianowicie, czeka mnie wymiana tarcze + klocki przód i klocki tył. Na początku planowałem założyć ATE, ale po podzielonych opiniach o tarczach i info o pyleniu klocków, zrezygnowałem.


I zastanawiam się, czy dobrym wyborem będą:


Wariant 1- Tarcze Zimmerman gładkie i klocki Textar P+T (jak jest na nich z pyleniem?)

Wariant 2- Tarcze TRW i klocki TRW P+T.

Wariant 3-Tarcze ATE gładkie + klocki Textar P+T


Jazda spokojna, bez szaleństw. Nie chcę ceramicznych klocków, bo hamowanie na nich podobno gorsze od zwykłych. Zwykłe klocki jak najbardziej ok o ile pylenie będzie w granicach normy, a z czego czytałem o ATE, to felgi czarne w moment.


Pozdrawiam !

To Twojego autka bierz textara. Ja na tyl za jakiś czas będę zakładał. Przód wymieniałem i tarcze wlecialy ori ale u mnie 3.0. Poza tym odezwij się to Pana Maćka z czescidobmw.pl. ja tam przed każdym zakupem konsultuje mailowo i zawsze wszystko ok.

BTW. Texas troszkę pyli,ale za to brak piskow i innych takich chociaż dużo zależy od montażu tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.


Stoję obecnie przed dylematem- jakie tarcze i klocki wybrać. Przeczytałem cały wątek ( tak, 92 strony) i wiem jeszcze mniej niż na początku.

Mianowicie, czeka mnie wymiana tarcze + klocki przód i klocki tył. Na początku planowałem założyć ATE, ale po podzielonych opiniach o tarczach i info o pyleniu klocków, zrezygnowałem.


I zastanawiam się, czy dobrym wyborem będą:


Wariant 1- Tarcze Zimmerman gładkie i klocki Textar P+T (jak jest na nich z pyleniem?)

Wariant 2- Tarcze TRW i klocki TRW P+T.

Wariant 3-Tarcze ATE gładkie + klocki Textar P+T


Jazda spokojna, bez szaleństw. Nie chcę ceramicznych klocków, bo hamowanie na nich podobno gorsze od zwykłych. Zwykłe klocki jak najbardziej ok o ile pylenie będzie w granicach normy, a z czego czytałem o ATE, to felgi czarne w moment.


Pozdrawiam !

To Twojego autka bierz textara. Ja na tyl za jakiś czas będę zakładał. Przód wymieniałem i tarcze wlecialy ori ale u mnie 3.0. Poza tym odezwij się to Pana Maćka z czescidobmw.pl. ja tam przed każdym zakupem konsultuje mailowo i zawsze wszystko ok.

BTW. Texas troszkę pyli,ale za to brak piskow i innych takich chociaż dużo zależy od montażu tutaj.

 


Dzięki kolego za szybką odpowiedź. Też typowałem Textara, wiadomo - jakieś pylenie zawsze będzie, ale wole to niż często opisywane 'drewniane' czucie hamulców.

Teraz jeszcze tarcze, pójdę za Twoją radą i napiszę do Pana Maćka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek ogarnia :cool2:

Ważne żeby Textar był faktycznie Textarem a nie jakiś bubel z portalu aukcyjnego. Chociaz tu też nie można wszystkich w wrzucać do jednego wiadra. Adam z Legionowa tez ma aukcje na znanym portalu i części ma 100% (uzytkownik: gorik79) . tez ma wszystko ale nie wszystko wystawia na aukcjach. Trzeba dzwonić jak coś. To nie reklama dla tych ludzi. Miałem porostu styczność z jednym i drugim. U Adama byłem osobiście, wymienial mi olej w skrzyni asb i wywalal klapki z kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.