Skocz do zawartości

Spalanie zima


M_ichał

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja też się pochwalę . Już od poczaku stycznia do teraz miasto i troche trasy to 9,8 l/100km za to od maja znowu bedzie 7,5 srednio . Taka aura i nic się na to nie poradzi - silnik zimny , krótkie odcinki , grzanie w kabinie na max + fotele . Nic mniej nie wydoli :mad2:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najnowszy silnik pali zdecydowanie mnie + do tego trasa + wszystko sprawne na 100% ( wtryski, termostaty, turbina ), więc spalanie OK. Samochód w miarę lekki i opływowy. Ale to i tak nadal mało z trumną na dachu, mierzyłeś spalanie na dystrybutorze ?

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak czytam te komentarze i stwierdzam ze z moim jest chyba cos nie tak...

 

e92 2.0d 184, 2 osoby + box - prędkość w zakresie 100-160

 

Trasa Katowice - Arraba - Katowice - 2000 km - 5.9

 

Trasa Katowice - Zell Am See - 900 km - 6.0

 

Chyba rzeczywiście jest coś nie tak. Gdyby nie ten box, to powinieneś mieć spalanie w okolicy 4,0 L/100km w trasie. :norty: (wg producenta)

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalibrowac komputer polecam :cool2:

albo testem nr 21 albo inpa

 

Można to zrobić (skalibrować) w ukrytym menu bez podłączania kompa z Inpą?

U mnie zaniża około 5%, wiec chyba nie ma sensu kombinować.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja tak zrobilem na poczatku nie wiedzilem czy zcegos popsulem nawet gdzies temat zalozylem,ale po wypowiedziach kolegow wiem co uczynilem :cool2:

wyzerujesz sobie prawie wszytsko w ukrytym menu ,a srednie spalanie mi zaczelo odliczas od 8l/100km(nie wiem ile u Ciebie) i teraz w zime mam 6,6l-7.0l w miescie bo co trzeci dzien robie 20okm i mi spada do 6.6l :cool2:

jezeli bedzie Ci sie nie zgadzac z Twoimi wyliczeniami ,mozesz jeszce inpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 320d touring w automacie spala po mieście jedyne 12l-14l przy dzisiejszych mrozach. :mad2:
]

 

myślę ,że u mnie podobnie przy trasach 9 km w Poznaniu do pracy. W spalanie poniżej 10 l w automacie przy -10 w mieście z korkami PN, Wawa czy Wrocław, nie wydaje mi się możliwe.Oczywiście pali mi do 10 l ale średnio i kiedy zrobie na baku 400 km tras a 200 km miasta. Oczywiście na trasie nikt raczej mnie nie wyprzedza , sam nie wiem dlaczego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E91 przy 4 dorosłych i 2 pary nart na dachu pełen kufer droga do Zakopanego z Warszawy wypiła 6.8l przy max 120km/h,śmigając już w górach

codziennie po około 40 km z czego połowa pod górkę z 4 na pokładzie i nartami na dachu już było 8,8-9,2,prędkość nie większa niż 30 km/h,mam wszystko sprawne,termostaty powymieniane

opony 205/16, :8) świece i moduł sprawny,filtry i oliwa świeżo po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Moja bawarka wypala 6,5 l na 100 km średnie spalanie praca dom dom praca normalna jazda bez korków.

Tydzień temu trasa Warszawa-Karpacz i na zat cztery osoby bagażnik na makxa,cztery osoby 6,2 do 6,3 l na 100km.

W lato bywało 5.9 do 6,0 l na 100km na letnich oponkach.Myślę że to dobry wynik.

Pozdrawiam serdecznie." gorące serca zwalczą mróz(Bogdan Zalewski)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wydaje się aż dziwne, bo nawet N47 tyle nie pali, a sprawdzasz na dystrybutorze ? W sumie w trasie to i ja zejdę do 6,7 - 7l zimą, ale tylko w trasie i przy spokojnej jeździe do 110km/h.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.. eko jazda, jasna sprawa, ale sorry w takie bajki nie uwierzę. Druga sprawa, co kto rozumie przez pojęcie 'jazda' a jazda z przemieszczaniem się z punktu A do punktu B to różnica.

 

Czyli My wszyscy mamy popsute auta - a kolega ma jedyne sprawne :) gratuluję. :D

 

Zapraszam do siebie na pomiar moja bawara ma przebieg 110 tyś km

Pozdrawiam.

 

Jakbyś jeszcze uzupełnił profil to pewnie nie jeden przyjechałby na pomiar :lol:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarków zapraszam do siebie: tankuje najlepsze paliwo dodatek zimowy shell filtry powymieniane wszystkie

samochód w garażu i do pracy rodacy i 6,5 l na 100km i dobranoc wszystkim .Jak się dba to się ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarków zapraszam do siebie: tankuje najlepsze paliwo dodatek zimowy shell filtry powymieniane wszystkie

samochód w garażu i do pracy rodacy i 6,5 l na 100km i dobranoc wszystkim .Jak się dba to się ma :)

 

Kolego sorry, ale z takimi tekstami to chyba fora pomyliłeś :D i pewnie jeszcze powiesz, że tankujesz shell v power diesel prosto z Niemiec? :lol: :lol: :lol: hehe.

 

Pytanie o której wyjeżdżasz do pracy i z jaką prędkością jedziesz? .. :D wiesz mi też kiedyś auto spaliło 4,5litra ale czy ja wiem czy jest się czym chwalić? :mad2: jakbym chciał, żeby mi auto paliło 5 litrów to bym nie jeździł e90 320d.

 

 

I ponawiam prośbę o uzupełnienie profilu bo w dalszym ciągu niedowiarki nie wiedzą, gdzie jechać :8)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne i jeszcze masz pewnie ze dwóch czarnych co pchaja Ci auto od świateł do świateł . Takie bajki to dzieciom opowiadaj . Piszesz bzdury i ja ci to powiem bo inni może zastanawiaja się co maja ze swoim autem a ja im powiem ,że nic a Twoje spalanie to mażenie senne . :mad2:

 

To tak w kwesti realizmu . :lol:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.