Skocz do zawartości

320d jaki wybrać wahacz?


kaarol86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów . Czeka mnie wymiana wahaczy w e 46 320 d zastanawiam się nad Lemforder 590 zł plus tuleja 120 zł w sumie 710 zł a TRW 550 zł razem z tuleja . Co radzicie ? Lepiej kupić Lemfordery ? czy nie ma sensu płacić 160 zł więcej za sztukę ? Czy może lepiej jakiejś innej firmy kupić ? Ogólnie robie jakieś 40 tyś km rocznie . Mam też pytanie czy te ceny nie są zbyt wygórowane ? Czy lepiej kupić taniej na allegro ? trochę taniej...Ale czy jakość taka sama ? , średnio ile km wytrzyma taki wahacz ? Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich .

PO CO ZAKLADASZ 2 TAKIE SAME TEMATY? JEDEN Z NICH WYRZUCAM DO KOSZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zadajesz ciężkie pytania, a kto ci przewidzi ile przejedziesz na wachaczach, wszystko zalezy jak jezdzisz po jakich drogach no i ile, co podaleś :)

mysle ze na allegro kupisz najtaniej nie zalezenie od firmy

WACHACZ :arrow: WAHACZ

 

Może i na allegro kupisz troszkę taniej, ale w razie jakieś gwarancji to masz o wiele wieksze kosztu. Wysyłka na swój koszt i czas tracony. A w sklepie to w sklepie. Masz paragon, idziesz i jak to bywa w sklepie gdzie pracuje czekasz dwa trzy dni i problem z głowy. A po zatym do sklepu przyjdziesz, obejrzysz a jak ci sie coś nei podoba nie kupujesz. Ja się bardzo cieszę z takich ludzi co kupują na allegro jakieś sprzęgła, tarcze ham. klocki, jakieś czujniki a potem się z tym bujają bo coś nie pasuje a sprzedawca się wypina bo nie ma żadnego obowiązku przyjecia towaru. Bardzo też się ciesze z tych co kupuja oleje na allegro a potem opowiadają bajki jaki to mobil czy castrol jest olejem do du.. . Bo oszczędził na allegro ----------5 złotych. Kolego jak jesteśz okolicy sosnowca to wpadnij na ul.Wspólną to coś sensownego w dobrej cenie znajdę.

 

z pozdrowieniami dla wszystkich fanatyków allegro!!!

NIE PRZEKLINAJ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum... i za wszystkie niedociągnięcia przepraszam . Pokonuje głownie odcinki ok 150 km dziennie przeważnie w trasie i jak na polskie drogi są w przyzwoitym stanie . Niestety nie jestem z okolic Sosnowca i w tamte strony raczej rzadko się wybieram...A co do samych wahaczy to jaką firmę najlepiej wybrać ? , bo jest ich masa każda zachwala swoje produkty a jak przyjdzie co do czego to z ich jakością jest różnie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co ci po tej gwarancji, sciagniesz wachacze np po 5 miesiacach i powiesz ze cos ci nie pasuje w nich i auto bedzie na cegłach stać?

= 2 tyg rozpatrzebnia gwarancji :P powodzenia.

targować sie no nie koniecznie porównaj sobie ceny inter carsu, inter teamu itp, ostatnio porównywałem ceny sklepów a inter carsem, wole doplacić 10 czy 15 zł wiecej i miec gwarancje przynajmniej na to ze jak czesc nie pasuje to ja wymienie, nie mówie tu o gwarancji wielo miesiecznej bo w przypadku wachaczy to bez sens troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru miejsca kupna części zawieszenia macie racje... Lepiej będzie kupić w zwykłym sklepie zawsze jest możliwość zobaczenia go na żywo i negocjacji ceny teraz jeszcze kwestia jaką firmę wybrać ? .Lemforder , Trw czy jakąś inną ? co Myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
]i co ci po tej gwarancji, sciagniesz wachacze np po 5 miesiacach i powiesz ze cos ci nie pasuje w nich i auto bedzie na cegłach stać?

= 2 tyg rozpatrzebnia gwarancji :P powodzenia.

 

No niestety tak wygląda procedura reklamacji, ale możesz kupić nowy wahacz i założyć i czekać na rozpatrzenie reklamacji starego. Jak reklamacja uznana to masz kasę spowrotem. A jeśli mechanik ci nie spierniczy osłony gumowej sworznia to reklamacje masz uznaną bez większego problemu. Przynajmniej jak ja reklamuje takie rzeczy to niegdy mi się nie trafiło by dostawca mój nie uznał reklamacji.

 

targować sie no nie koniecznie porównaj sobie ceny inter carsu, inter teamu itp, ostatnio porównywałem ceny sklepów a inter carsem, wole doplacić 10 czy 15 zł wiecej i miec gwarancje przynajmniej na to ze jak czesc nie pasuje to ja wymienie, nie mówie tu o gwarancji wielo miesiecznej bo w przypadku wachaczy to bez sens troszke.

 

i jak wypadło różnica w cenie??? na korzyść sklepów czy hurtowni??

Edytowane przez KRIS85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak wahacz meyle ma wymienne sworznie i jest wzmocniony więc warto go kupić tym bardziej ze cy są podobne jak lemfordera czy lucasa (trw).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak koledzy pisza.ja juz jezdze na nich dosc dlugo i jestem zadowolony.zwlaszcza ze po zakupie jakis tam na allegro(delphi) przejechalem 5tys. i padly.teraz mam meile hd..zrobilem na nich juz okolo 20tys.i puki co jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem przekonany aby zakupić Lemforder lub Trw ale teraz widzę że dużo lepszym wariantem jest zakup wahaczy firmy Meyle , 40 tkm po polskich drogach to jest naprawdę sporo i jeśli wszystko z nimi ok to są naprawdę godne polecenia . Tym bardziej że jest możliwość wymiany sworznia . Dziękuje wszystkim za pomoc przy wyborze część...w przyszłym tygodniu postaram się zakupić oraz zamontować wahacze ... Jeszcze raz dziękuje wszystkim za szybką i profesjonalną odpowiedz ...pozdrawiam serdecznie .

 

Po paru tyś km napisze jak sie sprawują Meyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem przekonany aby zakupić Lemforder lub Trw ale teraz widzę że dużo lepszym wariantem jest zakup wahaczy firmy Meyle , 40 tkm po polskich drogach to jest naprawdę sporo i jeśli wszystko z nimi ok to są naprawdę godne polecenia . Tym bardziej że jest możliwość wymiany sworznia . Dziękuje wszystkim za pomoc przy wyborze część...w przyszłym tygodniu postaram się zakupić oraz zamontować wahacze ... Jeszcze raz dziękuje wszystkim za szybką i profesjonalną odpowiedz ...pozdrawiam serdecznie .

 

Po paru tyś km napisze jak sie sprawują Meyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze jakies 5000km na MeyleHD. Niby OK. Ale sa za twarde. Za bardzo teraz wszystko czuc na podlodze auta i kierownicy. Nastepnym razem sie mocno zastanowie. No chyba, ze przejade rzeczywiscie te 40tys po naszych drogach. Wtedy pal licho komfort.

 

kolego wachacze nic nie maja wspolnego z twardoscią auta, amorki i sprężyny wpływają na komfort jazdy oraz profil opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze jakies 5000km na MeyleHD. Niby OK. Ale sa za twarde. Za bardzo teraz wszystko czuc na podlodze auta i kierownicy. Nastepnym razem sie mocno zastanowie. No chyba, ze przejade rzeczywiscie te 40tys po naszych drogach. Wtedy pal licho komfort.

 

kolego wachacze nic nie maja wspolnego z twardoscią auta, amorki i sprężyny wpływają na komfort jazdy oraz profil opon

stageman ma rację. Wahacze Meyle z racji nieco odmiennej budowy (brak srefy komfortu) mogą powodowa właśnie odczucie wiekszej twardości i nieodczuwalnych wcześniej drobnych wibracji na kierownicy. Podobnie jest w E36 po założeniu sworzni też firmy Meyle. Poprostu więcej "informacji' o stanie nawierzchni przechodzi przez te części na nadwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zakupu zrobiłem 70 tkm. Po zakupie wymieniłem tylko tuleje wahaczy febi i ustawiłem po tym zbieżność. Wahacze mam oryginalne i twierdzę na 99% że poprzedni właściciel ich nie zmieniał (a właściwie raczej nic nie grzebał w zawieszeniu). Ciągle są w dobrym stanie i nie kwalifikują się do wymiany, więc dla nawet nie najlepszych zamienników 50 tyś km to absolutne minimum.

Cena oryginalnych to raczej kosmos ,więc...nawet SRL za 185 zł za 1 szt.(lub 270 zł z tuleją) powienien spokojnie przehulać 2 lata (1 rok gwarancji).

Mój brat zakładał części zawieszenia firmy SRL do BMW E39 i nie było się do czego przyczepić.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem nowe wahacze Meyle razem z tulejami i nastał piękny dzwięk Cisza...sworznie są wymienne duży pozytyw :wink: . Co do drgań na kierownicy to nie zauważyłem żadnych :D .Po przejechaniu większej ilości km napisze jak się sprawują ... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja również przymierzam się do wymiany wahaczy w E46 320d. Chyba zdecyduję się na Lemfordera. Mam jednak pytanie, czy wymieniając wahacz kupić wahacz i tuleję tej samej firmy czy można różnych no i może ktoś poleci jakiś dobry sklep w Warszawie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.