Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem w E90


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

W schowku masz rozpiske bezpieczników.Sprawdz ten od centralnego 7.5 i 15A.Możesz też odłączyć na chwilę kleme od akumulatora.U mnie na to pomogła wymiana akumulatora.

Jak masz dużą navi to zmien ustawienia dorr lok.

 

Czy jak zdejme kleme z akumulatora to si enic nie stanie ? Co mam zminić w navi - door lock? Mam tam ustawione otwieranie wszystkich drzwi all doors !? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kleme z akumulatora możesz śmiało zdjąć. Nic się nie stanie. Po ponownym podłączeniu ustaw zegar i datę.

Sprawdź bezpieczniki w schowku, lubią się przepalić.

Powodzenia.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj,

 

Chyba źle się zabrałeś?

1 - zdejmujesz listwę ozdobną -jest na wcisk

2 - odkręcasz chyba 4 śruby

3 - zaczynając od dołu pociągasz boczek - jest zamocowany na takich bolcach

4 - podnosisz boczek w górę aby zdjąć wzdłuż szyby

5 - po odczepieniu musisz wypiąć przewody i linkę od otwierania drzwi

 

Nie wiem jak zdjąłeś podłokietnik, chyba na siłę bo ma on zgrzane bolce od środka?

 

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi się zdjąć ,tak jak pisaliście dzięki ja ze swojej strony i tak nagram tutoriala " jak wyjąć zamek z E90" i wrzuce go na you tube. Mam tylko jedno pytanie ,wyjołem zamek i teraz jak mam go sprawdzić ? da się go jakoś podłączyć ?? Generalnie to nie ma znaczenia bo i tak juz zamówiłem nowy ,ale jestem po ludzku ciekawy :)

dzięki za rady

 

[uPDATE] PS .Podłokietnik łatwo zdjołem bo juz był raz wymieniana podrapana kieszeń pod przyciskmi i dlatego łatwo wyszło , a w rzeczywistości są te bolce zgrzewane od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie,

 

3`ci dzien po odebranu auto i co... drzwi zaryglowane - nic sie nie otwiera :D Musialem dziewczyny siostre przez okno desantowac.

 

Okazalo sie ze winowajca jest bezpiecznik "57".

 

Ale i tak walka zajela mi bardzo dlugo bo pozniej dopiero znalazlem post "coolik"`a ze auto trzeba odpalic :duh:

 

Dzieki wszystkim za tego posta i forum ktore ratuje tylek

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne problemy 2 razy :mad2:

Za pierwszym w serwisie w Niemczech wymieniono bezpiecznik nr 57 i było ok :) -koszt 0€ :D

Za drugim razem ten sam serwis ale inny obslugujacy i od razu stwierdził ze to zamki do wymiany :mad2:

Po krótkiej rozmowie jednak stwierdził ze moze odblokowac centralny,podłaczy do kompa i wtedy z diagnozy okaze sie co dalej :?:

Komp ponoc zawołal o mocniejszy bezpiecznik nr 57 z 15A na 20A i tak zrobiono :idea:

Zostałem poinformowany ze jesli sytuacja sie powtórzy to zamki raczej trzeba bedzie wymienic :duh:

Koszt;

komp i diagnoza 35€

robocizna 22,50€

bezpiecznik 0.50€

rachunek 58€

Jak narazie minął ponad miesiac i wszystko ok,ale z tego co czytam na forum -Centralny to słaby punkt w naszych autach :cry2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj znow, tym razem blokuje wszystkie drzwi z wyjatkiem kierowcy.

 

pozdrawiam

 

p.s.

 

Wlasnie dostalem maila od Inchape Wroclaw. BMW obnizylo cene zamka z silownikiem.

 

Z 450 do 134zl brutto.

 

Na innym z forum widzialem, ze jakis kolega naprawil sobie ten silownik, czyszczac go i lutujac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hehe, dzieki jakos to przeoczylem.

 

BTW silownik drzwi kierowcy jest poprawiony, ma calkowicie inny numer.

 

pozdrawiam

 

update ;)

 

Zamek wymieniony, zajelo mi to 1h + nastepna na uszczelnianie wygluszenia.

 

Wszystko smiga az milo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, dzisiaj rano dopadł mnie tez problem z centralnym zamkiem. Wszystkie drzwi się zamykają i otwierają, oprócz przednich pasażera. Odłączałem klemę, bezpieczniki też ok. Zepsuł mi się zamek.

Samochód całą noc stał na mrozie prawie -20 st. C.

Czy zamki są wszystkie takie same w różnych rocznikach? Gdybym ewentualnie chciał zakupić jakiś używany.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

Olej uzywke jezeli nowy kosztuje 134zl! Dopiero nowy jest nieco poprawiony, więc raczej nie oszczędzisz kupując uzywke, to raczej loteria.

 

pozdrawiam

 

Skąd taka informacja, słyszałem, że coś ok. 500 zł.?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja wymieniałem ponad rok temu koszt nowego to 550zł w ASO, ale podobno jakis czas temu znacząco obniżyli koszt tej części i były tu juz wpisy ze to właśnie koszt niecałych 150zł - wtedy faktycznie nie ma sie co babrać bo ja za używany płaciłem 200zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, cena fajna. Chciałem już kopić, ale dzisiaj zamek zaczął znowu działać. Jest ok. Ciekawe kiedy znowu padnie?

 

U mnie najpierw padł bezpiecznik, a tydzień później siłownik.

 

Cene znam bo kupowałem niedawno w inchape wrocław.

 

pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Potwierdzam, dzwoniłem do FUSa i zamek np. do przednich lewych drzwi to 140 zł.

 

Witam,

w piątek byłem w ASO w Białymstoku, cena prawego (od pasażera) zamka 600PLN + 200PLN wymiana :duh:

czy może ktoś z Was orientuje się czy w innych ASO też trzeba tak przepłacać? ta obniżka dotyczy tylko prawych?

 

z góry THX za info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj przestały się zamykać tylne prawe drzwi. To znaczy ręcznie się zamykają, ale przyciskiem lub kluczem niestety nie. Próba zamknięcia przyciskiem klucza skutkuje terkotaniem i jakby próbą zamknięcia bo "dzyndzel" w drzwiach się rusza ale nie chce przesunąć się w dół. Pozostałe drzwi działają bez problemu. Czy ktoś miał taki przypadek. Czy jest to naprawy, czy raczej trzeba kupić jakąś część i jeśli tak to jaką. I jeszcze jedno czy jest możliwość przełożenia mechanizmu zamykania zamka (bo zapewne to padło) z drzwi lewych na prawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany masz zamek ryglujący .

 

Koszt w ASO nie jest duży kiedyś widziałem temat o właśnie tym zamku i cena w ASO naprawdę była niska .

 

Naprawa hmmm jest to nierozbieralne .

 

Co do przełożenia z innych drzwi , niestety się nie da ponieważ w każdych drzwiach zamek jest inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to znany problem w e90. Mam nowy zamek do tylnych prawych drzwi do e90. Kupiłem w ASO

jednak u mnie przepalił się bezpiecznik. Jak coś to pisz na PW.

 

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.