Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem w E90


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Padł mi dziś centralny, szlak by to. Powiem co u mnie się dzieje. Wszystkie drzwi oprocz kierowcy się wogole nie zamykają i nie otwierają. Od kierowcy po nacisnieciu z pilota (zamkniecie) drzwi od kierowcy sie zamykają (bolec jedzie w dół), ale po nacisnieciu z pilota (otwórz) nie otwierają sie juz. Swiatlo sie w samochodzie zapala i koniec.Otwieranie centralnego ze środka nie dziala wcale. I UWAGA nowość mi sie pokazała na nawigacji business (tylko mnie nie straszcie prosze) po wlozeniu kluczyka w stacyjke pokazuje sie standardowy ekranik nawigacji (wiecie jaki 4 kierunki entertainment,climate,navi itp.) i teraz co sekunde zmienia sie jezyk w locie napisow ( raz niemiecki raz angielski :(((( ). ale po wejsciu w jakiekolwiek menu jest juz ok.

Prosze o pomoc, błagam, podajcie rzetelną cene zamka (mysle ze od kierowcy bo slyszalem terkotanie przed tym jak zdechlo wszystko). Wiem bylo juz o tym pisane, ale moze cos wiecej dla mojego przypadku. Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeszcze nie , nawet nie wiem gdzie są. :(

Jest o tym watek na forum.

Ja mialem tak 2 razy.

Bezpieczniki sa za tylna scianką schowka na rekawiczki(strona od pasazera z przodu).

Bezpicznik który padł to chyba nr 57.Wymien na 20A a seryjnie jest 15 A i dlatego pada :mad2:

Wiecej info jest tu viewtopic.php?f=70&t=114019

Tu masz rozpiske bezpieczników http://www.e90post.com/forums/showpost.php?p=6569550&postcount=14

Teraz dasz rade :D pozdro

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego za dokładną pomoc. Wszystko idealnie zrobione. Wymienilem bezpiecznik 57 (byl spalony) na nowy 15A , juz sie cieszylem ale po kilku otwarciach znowu zdechlo. Potem wymienilem na 20A i teraz jest cudownie. Wszystko dziala super. Powiem ku przestrodze, dzwonilem do 2 serwisów to w jednym mi koles powiedzial ze uwalil sie najpierw zamek, powiedzialem mu ze zamek dziala, to mowi ze jakis nadajnik-odbiornik zdechl i jest drogi. W drugim serwisie powiedzieli ze zamek kierowcy padł. Posłuchalem kolegi z poprzedniego posta wymienlem bezpiecznik, odpalilem auto i jest super. Dzieki jeszcze raz kolego za pomoc, bardzo cenne.

Pozdrawiam fanów BMW.

PS. rozpiska bezpiecznikow jest pod klapką w schowku pasażera (taka papierowa zwinieta :) dopiero zobaczylem po otworzeniu )

Jeszcze jedno pytanie czy przy tym bezpieczniku mocniejszym nic sie nie stanie? Nie bedzie za duzego obciązenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie to samo.

Możesz być spokojny, wymiana bezpiecznika pomogła i nic się nie dzieje.

 

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli odklejasz piankę gdzieś w górnym rogu to może i nie będzie problemu ale u mnie po doposażeniu w podgrzewane lusterka zaczeło przeciekac na dole, podklejałem i dociskałem 2 razy w odstępie roku a potem i tak trzeba było zrobić od początku do końca

a moze wystarczy ja podgrzac... i zlapie porzadnie ... przeciez to jest klejone klejem na goraco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, ja też mam problem z centralnym zamkiem. Kompletnie nie reaguje na piloty, myślałem że bateria jest rozładowana, ale po dłuższym jeżdżeniu było tak samo. Kluczykiem można otworzyć i zamknąć oraz od środka. Nie ma reakcji tylko na piloty.

 

Czy to coś z bezpiecznikami, czy problem szukać gdzie indziej???

 

Dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalony bezpiecznik w schowku pasażera.

Nie doczytałem że od środka możesz zamykać i otwierać, ale dla pewności możesz sprawdzić.Tam jest parę bezpieczników od drzwi.

pzdr

 

 

No właśnie sprawdzałem, bezpieczniki w schowku są ok, może jeszcze pod maskę zajrzę. Podłączając pod kompa wywaliło błąd zasilania modułu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie objawy były takie że zamek od strony kierowcy zamykał się ("dzyndzel" podskakiwal i w końsu załapywał) ale się nie otwierał, a po przeciwnej stronie ale z tyłu wogóle nie działał. Bezpieczniki działały, więc kombinowałem z modułem komfortu - myślałem że może przekaźnik padł, ale to też nie to. Ostatnią rzeczą za jaką się zabrałem to zamki. A więc z tylu rozebrałem zamek na części, przesmarowałem i... działa, od kierowcy natomiast to pomogło, ale tylko na kilka dni więc kupiłem zamek na allegro za ok 200zl wymieniłem i juz pół roku ciesze się sprawnym centralnym :8)

Wymiana zamka jest dosyć prosta, nie zajmuje wiele czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zamek w ASO 180zl nowy takze sie nie oplaca kupowac na alledrogo za 200zl.Mi miesiac temu tez padla bezpiecznik 57 wymienilem na nowy 20 A i cieszylem sie miesiac i znow to samo tylko ze juz padl zamek. Bezpieczniki sie same od siebie nigdy nie pala jak zamek sie przyciera to zaczyna pobierac wiekszy prad dlatego pomaga wymiana bezpiecznika na 20A ale predzej czy pozniej i tak zdechnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Paypal, udało ci się rozwiązać problem z tym zamkiem ? mam to samo. Nie otwiera, tylko kluczykiem. ale to sie stało jednocześnie ze zresetowaniem wszystkich ustawień komputera - rano po prostu nie otwierał sie zamek, jezyk przestawil sie na niemiecki, wyzerowaly sie inne ustawienia - stacje radia, indywidualne, swiatla dzienne, itp - po prostu reset ustawien.

Juz tak mi sie kilka razy zrobilo - sam reset ustawien - ale zwykle "odzyskiwał" wszystkie ustawienia po następnym odpaleniu.

To moze byc akumulator ? Wprawdzie od 3 lat nie wymieniałem, ale autko kupiłem roczne.

 

Witam, ja mam ten sam problem. Wczoraj auto słabo mi zakręciło bo zostawiłem włączone światła w garażu i radio. Aku trochę się rozładowało. Pilot raz zamykał a czasem nie reagował, myślałem , że to wina akumulatora. A dziś nie działa nic z pilota - nie ma żadnej reakcji. Drzwi otwierają się i zamykają wszystkie tylko z kluczyka. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki od centralnego.

Do centralnego zamka w różnych aspektach są bezpieczniki:

2, 19, 56, 57, 53 - wszystkie całe :( Zresetował się komputer , zmieniły się ustawienia w meni i język. Podłączyłem akumulator do ładowania zobaczymy co będzie dalej. Podczas ładowania przez złącze pod maską również pilot nie reaguje. Podłączyłem też klemami w bagażniku drugi aku i nic to nie pomaga. Auto otwiera się tylko z kluczyka normalnie pali, zamki chodzą dobrze i ryglują się od środka. Gdzie szukać przyczyny? Aku podłączyłem przez wejście pod maską na noc i zobaczę rano czy to coś da - wątpię. Może ktoś coś takiego miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paypal, udało ci się rozwiązać problem z tym zamkiem ? mam to samo. Nie otwiera, tylko kluczykiem. ale to sie stało jednocześnie ze zresetowaniem wszystkich ustawień komputera - rano po prostu nie otwierał sie zamek, jezyk przestawil sie na niemiecki, wyzerowaly sie inne ustawienia - stacje radia, indywidualne, swiatla dzienne, itp - po prostu reset ustawien.

Juz tak mi sie kilka razy zrobilo - sam reset ustawien - ale zwykle "odzyskiwał" wszystkie ustawienia po następnym odpaleniu.

To moze byc akumulator ? Wprawdzie od 3 lat nie wymieniałem, ale autko kupiłem roczne.

 

Witam, ja mam ten sam problem. Wczoraj auto słabo mi zakręciło bo zostawiłem włączone światła w garażu i radio. Aku trochę się rozładowało. Pilot raz zamykał a czasem nie reagował, myślałem , że to wina akumulatora. A dziś nie działa nic z pilota - nie ma żadnej reakcji. Drzwi otwierają się i zamykają wszystkie tylko z kluczyka. Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki od centralnego.

Do centralnego zamka w różnych aspektach są bezpieczniki:

2, 19, 56, 57, 53 - wszystkie całe :( Zresetował się komputer , zmieniły się ustawienia w meni i język. Podłączyłem akumulator do ładowania zobaczymy co będzie dalej. Podczas ładowania przez złącze pod maską również pilot nie reaguje. Podłączyłem też klemami w bagażniku drugi aku i nic to nie pomaga. Auto otwiera się tylko z kluczyka normalnie pali, zamki chodzą dobrze i ryglują się od środka. Gdzie szukać przyczyny? Aku podłączyłem przez wejście pod maską na noc i zobaczę rano czy to coś da - wątpię. Może ktoś coś takiego miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Moze bateria zdechla w pilocie? Albo sie rozkalirowal. Ppojezdzij dlusza trase niech sie naladuje

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bateria zdechla w pilocie? Albo sie rozkalirowal. Ppojezdzij dlusza trase niech sie naladuje

Dziqsek - ty jak zwykle służysz pomocą. Zmieniałem piloty drugi też nie działa, a jak dotychczas wymiennie z nich korzystałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomóc odpalenie auta. Mi jak się bezpiecznik od drzwi kiedyś spalił to sama wymiana nie pomogła. Trzeba było jeszcze odpalić brykę i zgasić.

Akurat bezpieczniki wszystkie były ok. Pilot wczoraj raz działał raz nie a dziś już wcale nie reaguje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

A probowales kalibrowac piloty, byc moze jak pisalem wczesniej , kiedy padl ci aku cos moglo sie zresetowac. Moze przekaznik zdechl jezeli auto odpala tylko nie dziala centralny z pilota.

Ja bym sie mimo wszystko wybral na jakas krotsza lub dluzsza trase i podladowal troszke oba piloty.

Mam nadzieje , ze to co pisales to nie ironia :roll:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales kalibrowac piloty, byc moze jak pisalem wczesniej , kiedy padl ci aku cos moglo sie zresetowac. Moze przekaznik zdechl jezeli auto odpala tylko nie dziala centralny z pilota.

Ja bym sie mimo wszystko wybral na jakas krotsza lub dluzsza trase i podladowal troszke oba piloty.

Mam nadzieje , ze to co pisales to nie ironia :roll:

Ok jutro tak zrobię. I bez ironii- dzięki bardzo jesteś pomocny na tym forum :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wszyscy sa pomocni tylko nie zawsze maja czas :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales kalibrowac piloty, byc moze jak pisalem wczesniej , kiedy padl ci aku cos moglo sie zresetowac. Moze przekaznik zdechl jezeli auto odpala tylko nie dziala centralny z pilota.

Ja bym sie mimo wszystko wybral na jakas krotsza lub dluzsza trase i podladowal troszke oba piloty.

Mam nadzieje , ze to co pisales to nie ironia :roll:

 

Akumulator ładowany cała noc i dziś rano poganiałem autem 40 minut i jednak nic nie pomogło w dalszym ciągu żaden z pilotów nie reaguje na żadne przyciśnięcie. Poza tym w aucie wszystko chodzi bez usterek. Na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej piloty nie działają -bezpieczniki całe aku dobre . Co jeszcze może być ?

Spróbuj działanie pilota z tyłu samochodu przy samej antenie, ja miałem tak, że jeden nagle przestał działać i właśnie kontaktował się z samochodem tylko przy antenie komputer nie wyświetlał komunikatu o rozładowanym aku w pilocie, co prawda drugi pilot działał normalnie ale dlatego, że nie był długo używany wyświetlił się komunikat o rozładowanym aku w pilocie zostawiłem na kilka godzin w "stacyjce" do ładowania oczywiście przy wyłączonym zapłonie.

arti200. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat wymiennie jeździłem na dwóch pilotach więc oba są naładowane i nawet przy antenie z tyłu też nie działają.

Może ktoś może dać jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.