Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem w E90


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, mam ten sam problem tylko z tylnymi drzwiami. Nie da się ich w żaden sposób otworzyć. Również miałem problem z centralnym zamkiem w tych drzwiach, zamykały się z pilota ale nie otwierały się. Dało się je otwierać klamką od wewnątrz, teraz nic się nie da z nimi zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dziś Panowie mnie dopadł problem centralnego.

 

Pierwszy objaw to otwieram auto z pilota wszystkie drzwi się otworzyły oprócz kierowcy wiec otworzyłem je kluczykiem i dzyndzel się podniósł.

 

Przyjechałem do garażu i od razu do kompa i na forum przeczytałem wszystkie posty poleciałem do bezpieczników wszystkie są dobre 56 i 57. Jak przyszedłem do bezpieczników i chciałem otworzyć z kluczyka to się nie dało, centralny otwierał troje drzwi a drzwi kierowcy się nie otwierały dzyndzel nie chciał wyskoczyć po paru razach kręcenia kluczykiem w zamku się udało ale było czuć wyraźny nienaturalny opór w zamku przekręcając kluczyk.

 

Tak wiec zamek z pilota zamyka wszystkie drzwi łącznie z drzwiami kierowcy ale z pilota otwiera troje oprócz kierowcy czy ktoś ma jakiś pomysł albo miał podobny problem?

Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś fotki rozebranego zamka żeby było widać obydwa silniczki i te kółka zębate. Mi działają dwa silniczki, ale zamek tylko zamyka i nie otwiera chciałbym zobaczyć zanim go rozkręcę, bo nie mam drugiego, jaka może być tego przyczyna czy tam jest, jaka sprężyna, na jakiej zasadzie te silniczki podnoszą bolca do góry. Bardzo proszę jak by kros miał foki środka zamka :wink: najszybciej będzie na [email protected]
Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam są różne przypadki z centralnym zamkiem ale nie mogłem wyszukać mojego problemu a więc tak mam bmw e90 2008 problem polega na tym że otwieram samochód z pilota wszystkie drzwi się otwierają lecz tylko jedne mają problem guziczek nie wiem jak to nazwać skacze i się zamyka dodaje filmik żeby było jasne na czym polega ten problem sprawdzałem bezpieczniki ale są dobre. może ktoś z was miał ten sam problem?????????????????????

https://www.youtube.com/watch?v=AAuQWJF ... e=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam są różne przypadki z centralnym zamkiem ale nie mogłem wyszukać mojego problemu a więc tak mam bmw e90 2008 problem polega na tym że otwieram samochód z pilota wszystkie drzwi się otwierają lecz tylko jedne mają problem guziczek nie wiem jak to nazwać skacze i się zamyka dodaje filmik żeby było jasne na czym polega ten problem sprawdzałem bezpieczniki ale są dobre. może ktoś z was miał ten sam problem?????????????????????

https://www.youtube.com/watch?v=AAuQWJF ... e=youtu.be

 

 

Filmik nie dziala

Moja trzecia wielka miłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich jestem tu nowy :)

 

Kupilem moje bmw jakis miesiac temu i od pocztku nie dzialal mi centralny z pilota moglem otworzyc tylko kluczykiem(wszystkie dzwi otwieraja sie). Poprzedni wlasciciel powiedzial mi ze to w kluczyku rozladowna jest bateria a ze nie da sie jej wymienic trzeba rozciac kluczyk itp zamówilem nowy. Dzis go odebralem i dalej jest to samo nie da sie otworzyc dzwi z pilota. W miedzy czasie robilem serwis i na komputerze wyswitlil sie blad RADIO BRAMKA 0398. Radio mi dziala ok wiec dalem soebie z tym spokoj ale dzis przy zaistnialej sytuacji do tego wrocilem i nie moge znalezc wyjasnienia co oznacza ten blad. Nie sprawdzalem jeszcze bezpieczników. Jesli ktos bylby w stanie mi pomóc bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam są różne przypadki z centralnym zamkiem ale nie mogłem wyszukać mojego problemu a więc tak mam bmw e90 2008 problem polega na tym że otwieram samochód z pilota wszystkie drzwi się otwierają lecz tylko jedne mają problem guziczek nie wiem jak to nazwać skacze i się zamyka dodaje filmik żeby było jasne na czym polega ten problem sprawdzałem bezpieczniki ale są dobre. może ktoś z was miał ten sam problem?????????????????????

https://www.youtube.com/watch?v=AAuQWJF ... e=youtu.be

 

Poczyutaj tutaj. Mi tez tak podskakiwał cyngiel od zamka.

Pozdrawiam

viewtopic.php?f=15&t=193415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Ja mam taki problem z pilotami w swojej e91 2009r iz rok temu padł pierwszy pilot ( chodzi o otwieranie zamykanie auta) po póltora roku zaczął padać drugi pilot w ostatnim tygodniu pilot działał co 2 dni a z wkocu przestał działać.

 

Kroki jakie podjąłem:

1. Sprawdziłem kable w klapie są OK

2. Zrobiłem test pilota na lotce ( przylozyłem pilot do lotki i naciskałem otworz zamknij nic sie nie dzieje)

3, Bezpieczniki-OK

4. Odczyt błedów DISem - mam bład sterownika świec żarowych ( nie wiem czy ma to związek z pilotem:))

5. Radio jak i wszystkie szyby działają.

6. Centralny z przycisku na descy rodzielczej normalnie zamyka i otwiera auto.

 

Stwierdziłem że skoro DIS nie pokazuje błedów związanych z centralnym w module CAS pokusiłem sie na zakup nowego kluczyka z ASO koszt 800zł zapewniono mnie że kluczyk będzie gotowy do użytku.

 

Po odbiorze kluczyka grot ładnie pieknie dorobiony, immo zakodowane auto odpala ALE CENTRANLY W NOWYM PILOCIE DALEJ NIE DZIAŁA!

 

Nie wiem co moge jeszcze sprawdzić, jestem w kropce.

Może Panowie wiecie czy ten nowy pilot trzeba jeszcze zakodowac tak aby otwierał i zamykał auto?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam taki problem z pilotami w swojej e91 2009r iz rok temu padł pierwszy pilot ( chodzi o otwieranie zamykanie auta) po póltora roku zaczął padać drugi pilot w ostatnim tygodniu pilot działał co 2 dni a z wkocu przestał działać.

 

Kroki jakie podjąłem:

1. Sprawdziłem kable w klapie są OK

2. Zrobiłem test pilota na lotce ( przylozyłem pilot do lotki i naciskałem otworz zamknij nic sie nie dzieje)

3, Bezpieczniki-OK

4. Odczyt błedów DISem - mam bład sterownika świec żarowych ( nie wiem czy ma to związek z pilotem:))

5. Radio jak i wszystkie szyby działają.

6. Centralny z przycisku na descy rodzielczej normalnie zamyka i otwiera auto.

 

Stwierdziłem że skoro DIS nie pokazuje błedów związanych z centralnym w module CAS pokusiłem sie na zakup nowego kluczyka z ASO koszt 800zł zapewniono mnie że kluczyk będzie gotowy do użytku.

 

Po odbiorze kluczyka grot ładnie pieknie dorobiony, immo zakodowane auto odpala ALE CENTRANLY W NOWYM PILOCIE DALEJ NIE DZIAŁA!

 

Nie wiem co moge jeszcze sprawdzić, jestem w kropce.

 

Dzis jeszcze podładuje aku bo ma 70% stanu naładowania.

 

Może Panowie wiecie czy ten nowy pilot trzeba jeszcze zakodowac tak aby otwierał i zamykał auto?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Przeczytałem temat "rzeka" odnośnie kluczyka i CZ w serii E9X, ale w sumie nie wiem czy sie kwalifikuję pod podane rozwiązania ;)

 

Mam problem z pilotami w swojej e91 09/2009r LCI: raz działa CZ na kluczyk, raz nie. Raz się otwiera CZ po wciśnięciu kluczyka do stacyjki (przy wyjmowaniu), innym razem musze z przycisku CZ otworzyć auto. Obie sztuki (kluczyków) raz działają, a raz nie - dużo ost. w trasie jeździłem i oba ładowały się w stacyjce, więc to raczej nie problem acumulaatorków.

 

Kroki jakie podjąłem:

1. Sprawdziłem kable w klapie - są OK, jak od nowości.

2. Zrobiłem test pilota na lotce ( przyłożyłem pilot do lotki i naciskałem otwórz zamknij nic sie nie dzieje - jak nie reaguje z dalszej odległości, ale dzień później reaguje nawet z 5 metrów)

3, Bezpieczniki sprawdzone -OK

4. Nie wyskakuje żaden błąd.

5. Radio jak i wszystkie szyby działają bez zastrzeżeń.

6. Centralny z przycisku na desce rozdzielczej normalnie zamyka i otwiera auto.

 

Nie sprawdzałem tylko akumulatora - ale odpala bez zastrzeżeń, nawet jak zimą było -20 stopni. Generalnie problem wystąpił... po jeździe w ulewie na autostradzie, potem było dobrze i znów po... myjni. Jakieś pomysły?

 

Jestem teraz w trasie, ale jak wrócę to chyba wizyta w Bawaria mnie czeka,ale głupio by było zapłacić kilkaset złotych za... jakiś banał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (trasa ok. 600km) nie działał CZ z kluczyka nawet pod koniec trasy, dziś od rana działa bez zastrzeżeń....

 

Ręce opadają ;) Może macie jakiś pomysł, bo gdyby padł diversity to chyba w ogóle by nie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.