Skocz do zawartości

Efekt "zamknięcia licznika"


kal800

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
A czy nie jest przypadkiem tak, ze przy 250km/h, ale predkosci rzeczywistej blokuje? Bo liczniki pokazuja zawsze do +10% predkosci rzeczywistej czyli gdy jedziesz 250km/h licznik moze pokazywac nawet o +25km/h (275km/h). Tylko skad ta "blokada" mialaby wiedziec jaka jest predkosc rzeczywista? Z GPS :?: Ktos zna zagadnienie :?:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 km/h licznikowych. Sam kiedys dojechalem do tej predkosci e34 540i. Dalej nie chciała mimo, ze wciskałem gaz a mialem dopiero 5 tys. obrotów na 6 biegu. Elektroniczna blokada gdy licznik napotka 250km/h. Bardzo proste.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245 r18

 

najciekawsze jest to że przed wgraniem nowego softu nie szła więcej niż 250km/h nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale po softowaniu dużo lepiej się rozpedzała od 160 w góre i v-max jakby tez sie zwiekszył a spalanie jadac srednio 200 - 240 km/h przez 450km wyszło 12.5 l/100km

porównując do X5 z takim samym silnikiem tylko po chip-ie (jechal;ismy równo) w X5 spalanie 18.5

KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie gumy na aucie ?

 

 

3500rpm @ 250kmh ;) piękne ;D

 

to fakt

mniej pięknie wygląda tylko zasięg 488km a zbiornik paktycznie pełny (uwzględniając błąd paralaksy przy patrzeniu z boku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miescie i tak wiecej niż 550 - 600 sie nie pojawia...

ale przez pewien okres czasu autem jezdziła moja kobieta i jak wsiadłem po nie do auta przy pełnym baku zobaczyłem 1070km do tankowania to sie przestraszylem ze cos zepsuła :shock:

KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego to akurat ja jestem przyzwyczajny ;)

 

po mieście 535d ma zasięg 550-600km :)

 

 

ale chwilowe na zdjęciu nie jest tragiczne - 15-16 litrów przy tej prędkości...

oszczędny pojazd ;)

 

 

swoją drogą nie pamietam ile moje ssie przy 250, jakos nie było okazji się przyglądać za bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miescie i tak wiecej niż 550 - 600 sie nie pojawia...

ale przez pewien okres czasu autem jezdziła moja kobieta i jak wsiadłem po nie do auta przy pełnym baku zobaczyłem 1070km do tankowania to sie przestraszylem ze cos zepsuła :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: dobre

 

Przy 200km/h wskazuje około 10l spalania chwilowego. Oczywiście sprawdzane na trasie :mrgreen:

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na zdjeciu troszeczke brakuje do 260 :lol: A tak na serio to sorry, nie zauwazylem ze ostatnia liczba na liczniku to przeciez 260, a nie jak myslalem 250. Sorki, moj blad. A czy ona jest po czipie, ze tyle polaciala czy jak ??? a moze gumy zjechane juz i zawyza ?? a moze taki dobry egzemplarz ? jak tak to gratulacje. Moja pokazuje na seryjnych prawie nowych gumach licznikowe 246/247, i to niewazne czy jest pod gore czy z gory (troche dziwne to, jakby jej bylo wszystko jedno a przeciez pod gore jest duzo ciezej, to z gory powinna jeszcze lepiej zapitalac). A no i obroty niestety przy tym duzo wyzsze, ponad 4000 wyraznie bo to manual. Pozdro !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem to każda seryjna E60 530d zamyka licznik 260 km/h. Więc nie ma co nawet wspominać o 535d :D

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.