Skocz do zawartości

Negocjacje przy kupnie nowego auta w salonie


stinger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Tak samo jak różnie interpretowane jest to czy możesz odliczyć VAT z zakupu a przy sprzedaży musisz go zapłacić od faktury czy wystawiasz fakturę ze stawką zwolnioną czyli bez VAT. Każdy urząd skarbowy inaczej te przepisy interpretuje i dopiero jak masz papier z US na którym napisali swoją interpretację, możesz dalej działać.

 

odsylam do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług /Dz.U. Nr 212, poz. 1336/, par. 13 ust. 1 pkt 5 - bardzo jasno jest okreslone kiedy sprzedaz samochodu jest zwolniona z vat

 

Weź chłopie ochłoń bo się podniecasz niezdrowo. Jakie ja bzdury wypisuję? Masz wyżej swoja wypowiedź w związku z zagadnieniem o którym pisałem. A pisałem o konkretnej kwestii płacenia VATu przy sprzedaży auta ciężarowego.

 

Dla Ciebie jest BARDZO JASNO to Ci odpisałem że NIE JEST JASNO skoro są różne interpretacje różnych Urzędów Skarbowych i wszystko w temacie (dostałeś nawet linka z opisem problemu). I na koniec mała prośba. Czytaj ze zrozumieniem i niech Ci agresja nie przysłania tej czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

no dobra mistrzuniu, przeczytalem ten nedzny artykul (wczesniej nawet mi sie tego nie chcialo przegladac), do ktorego link podales, artykul jest nedzny nie tylko ze wzgledu na to, ze nikt nie chcial sie pod nim podpisac, ale rowniez dlatego, ze w podsumowaniu mowi sie o jakis watpliwosciach interpretacyjnych a na dowod tego podana jest w jednej tylko kwestii, tj. korekty podatku vat naliczonego (a nie samego zwolnienia z VAT!) interpretacja Izby Skarbowej w Lublinie...

 

mmw, prosze Cie nie osmieszaj sie juz wiecej, jesli nie rozumiesz tematu, nie brnij dalej, artykul ktory podales nie przedstawia zadnych dowodow na istnienie watpliwosci interpretacyjnych jesli chodzi o mozliwosc zastosowania zwolnienia do sprzedazy samochodu... i dobrze, bo takich watpliwosci nie ma (patrz odpowiedni paragraf rozporzadzenia, ktory Ci uprzejmie przytoczylem)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie spokój.

 

Jeżeli mmw nie chce kupować auta z kratką bo uważa, że jest to nieopłacalne, niewygodne, brzydkie i niepraktyczne to jego sprawa.

 

Z drugiej strony każdy kto się sprawą interesuje pójdzie pewnie do swojego księgowego lub doradcy podatkowego i potwierdzi sobie to info. Ja tak zrobiłem (mam nawet rozpisane oszczędności na paliwie przy założeniu rocznego przebiegu na poziomie 40kkm, leasingowaniu auta itd) i jestem pewny swoich informacji dlatego nie pytałem w tym wątku o te kwestie.

 

A więc wracając do tematu, chciałbym zapytać Bono - czy macie jakąś flotę samochodów BMW? Z czego wynika taka zniżka (jeżeli to nie jest zbyt wścibskie pytanie)?

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mea culpa. ;) Zwracam honor.

 

Zorientowałem się i macie rację. Wprowadziło mnie w błąd kilka osób i niestety pomieszałem sobie w głowie (m.in gościu ze stacji okręgowej nagadał mi głupot).

 

Oczywiście opłacalność zakupu auta z kratką to indywidualna sprawa, zależna od ceny auta, przebiegów rocznych itd i każdy sobie na swoją potrzebę na pewno to policzy.

 

Jedyne co Ci stinger mogę napisać to uważaj z tym zdejmowaniem kratek bo jednak konsekwencje są duże. Poniżej daję Ci linka, jest napisane że policja ma prawo zrobić duże kuku jak dojdą że kratka jest zdjęta lub przerobiona. W sumie policja nie zrobi aż takiego kuku co bardziej urząd skarbowy. :)

 

http://e-prawnik.pl/podatek-vat-i-akcyza/kontrola-przerobki-pojazdu-dostawczego-wg-vat,odpowiedzi,prawo-podatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zamawiać nowy samochód ,ale bez gwarancji ? Ile taniej by to wyszło ? Wiadomo ,że w cenie samochodu napewno jest zawarta kwota na przyszłe nieprzewidziane wpadki producenta . Wolałbym kupić nowy samochód o wiele taniej bez gwarancji ,niż z gwarancją i "fachową" obsługą w ASO . Zawsze przecież kupuje się samochód za minimum połowę kwoty ,którą ma się luźno w kieszeni ,więc po co przepłacać za gwarancję ,która nie zawsze jest przestrzegana ? Ja jeszcze nie słyszałem o takim przypadku ,ale może ktoś próbował ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba od zawsze było że skoro czerpiesz korzyści z odliczeń to robisz to wyrażając zgodę na kratkę i "nazwanie" swojego auta ciężarówką. To że stinger ściągnąłeś kratkę nie znaczy że tak wolno robić, tak samo jak z przekroczeniem prędkości-też mogę napisać ze zatrzymano mnie za przekroczenie prędkości i nic.

Miałem kiedyś auto z kratka i kurcze miałem takiego pecha że wycofali mnie z granicy i kazali stać z tirami w kolejce. Ciekawe czy na kratkowozy nie działa ograniczenie prędkości właściwe dla samochodów ciężarowych (ktoś wie co na ten temat mówią przepisy?).

I wszystkie inne obostrzenia dla tej grupy pojazdów (zakaz wjazdu do pewnych stref itp.) Ktoś może się wypowiedzieć fachowo w tej sprawie?

I nie mówię tutaj o wypowiedziach w rodzaju użytkownika stinger typu-mnie nic nie zrobili- chodzi mi o stan faktyczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba od zawsze było że skoro czerpiesz korzyści z odliczeń to robisz to wyrażając zgodę na kratkę i "nazwanie" swojego auta ciężarówką. To że stinger ściągnąłeś kratkę nie znaczy że tak wolno robić, tak samo jak z przekroczeniem prędkości-też mogę napisać ze zatrzymano mnie za przekroczenie prędkości i nic.

Miałem kiedyś auto z kratka i kurcze miałem takiego pecha że wycofali mnie z granicy i kazali stać z tirami w kolejce. Ciekawe czy na kratkowozy nie działa ograniczenie prędkości właściwe dla samochodów ciężarowych (ktoś wie co na ten temat mówią przepisy?).

I wszystkie inne obostrzenia dla tej grupy pojazdów (zakaz wjazdu do pewnych stref itp.) Ktoś może się wypowiedzieć fachowo w tej sprawie?

I nie mówię tutaj o wypowiedziach w rodzaju użytkownika stinger typu-mnie nic nie zrobili- chodzi mi o stan faktyczny.

Pozdrawiam

 

Akurat jeśli chodzi o prędkość to akurat napewno nie jest tak, że auta osobowe zarejestrowane jako ciężarowe mają takie same ograniczenia jak te prawdziwe ciężarówki. Tutaj chodzi o tonaż.

Jeśli chodzi o granicę, to fakt, kiedyś tak było bo mam auto z kratką, ale od dawna już tak nie jest, stoisz normalnie tam gdzie osobówki :). Pozdrawiam.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Próbował ktoś zamawiać nowy samochód ,ale bez gwarancji ? Ile taniej by to wyszło ? Wiadomo ,że w cenie samochodu napewno jest zawarta kwota na przyszłe nieprzewidziane wpadki producenta . Wolałbym kupić nowy samochód o wiele taniej bez gwarancji ,niż z gwarancją i "fachową" obsługą w ASO . Zawsze przecież kupuje się samochód za minimum połowę kwoty ,którą ma się luźno w kieszeni ,więc po co przepłacać za gwarancję ,która nie zawsze jest przestrzegana ? Ja jeszcze nie słyszałem o takim przypadku ,ale może ktoś próbował ?

 

Szczerze? Takie auto może być nawet droższe. Wielu dealerów sprzedaje auta prawie po kosztach żeby potem zarobić na serwisie. Słyszałem np, że w Łodzi dealer Toyoty sprzedawał flotę aut po cenie zakupu ale z klauzulą, że będą serwisowane tylko u nich, żeby potem odkuć się na serwisie. Przecież każdemu dealerowi centrala płaci za każdą wykonaną pracę serwisową więc dla nich czym więcej napraw tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to wtedy trzeba szukać auta ze źródeł poza dealerami, którzy mają samochody z pominięciem głównego importera. W PL takich chyba nie ma, a przy obecnym kursie Euro Ci zachodni nie są konkurencyjni do cen w polskich salonach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A więc wracając do tematu, chciałbym zapytać Bono - czy macie jakąś flotę samochodów BMW? Z czego wynika taka zniżka (jeżeli to nie jest zbyt wścibskie pytanie)?

 

nie, nie jest to flota samochodow bmw, wybrani pracownicy dostaja budzet na samochod sluzbowy, moga kupic co im sie podoba, bmw zacheca 20% znizka, nie znam szczegolow umowy, wydaje mi sie, ze bmw liczy na to, ze czesc ludzi wroci do nich jako przyszli klienci kupujacy samochody prywatnie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co Ci stinger mogę napisać to uważaj z tym zdejmowaniem kratek bo jednak konsekwencje są duże. Poniżej daję Ci linka, jest napisane że policja ma prawo zrobić duże kuku jak dojdą że kratka jest zdjęta lub przerobiona. W sumie policja nie zrobi aż takiego kuku co bardziej urząd skarbowy. :)

 

http://e-prawnik.pl/podatek-vat-i-akcyza/kontrola-przerobki-pojazdu-dostawczego-wg-vat,odpowiedzi,prawo-podatkowe

 

To że stinger ściągnąłeś kratkę nie znaczy że tak wolno robić, tak samo jak z przekroczeniem prędkości-też mogę napisać ze zatrzymano mnie za przekroczenie prędkości i nic.

 

Tak, słyszałem historię o braku kratki i urzędzie skarbowym. Nie twierdzę, że to jest legalne. Miałem natomiast już dwa ciężarowe auta (w tym ciężarową skodę fabię :duh:). W jednym kratki nie miałem w ogóle. Kontroli policyjnych miałem dość dużo i tylko raz Policja zwróciła uwagę na brak kratki. Kiedy powiedziałem im, że przewoziłem coś długiego i na chwilę zdemontowałem - odpuścili. W drugim samochodzie przerobiłem kratkę tak, że było widać tylko samą kratkę (oddzielenie luku bagażowego było usunięte a więc można było składać siedzenia). Tutaj pomimo częstych kontroli nikt się nie przyczepił. Powiem więcej - raz dostałem od wrednego gliniarza mandat za brak przeglądu gaśnicy, ale że kratka jest przerobiona to się nie zorientował :D

 

Co do obostrzeń dotyczących samochodów z kratką to oprócz granic tylko dla osobówek (dodam, że głównie chodzi o granice Polski z innym krajem) nie ma dodatkowych problemów. Ograniczenia w ruchu są od określonej masy/rozmiarów samochodu ciężarowego (a więc nawet Transity czy Vita się na to nie łapią).

Edytowane przez stinger

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zamawiać nowy samochód ,ale bez gwarancji ? Ile taniej by to wyszło ?

 

Moim zdaniem ryzykowna sprawa. Nowe auta mogą mieć mnóstwo fabrycznych usterek (mieliśmy kiedyś takiego Mercedesa Vito, wymienili praktycznie całego :D). Wg polskiego prawa tak czy siak obowiązuje rękojmia więc chyba nawet to formalnie niemożliwe.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba od zawsze było że skoro czerpiesz korzyści z odliczeń to robisz to wyrażając zgodę na kratkę i "nazwanie" swojego auta ciężarówką. To że stinger ściągnąłeś kratkę nie znaczy że tak wolno robić, tak samo jak z przekroczeniem prędkości-też mogę napisać ze zatrzymano mnie za przekroczenie prędkości i nic.

Miałem kiedyś auto z kratka i kurcze miałem takiego pecha że wycofali mnie z granicy i kazali stać z tirami w kolejce. Ciekawe czy na kratkowozy nie działa ograniczenie prędkości właściwe dla samochodów ciężarowych (ktoś wie co na ten temat mówią przepisy?).

I wszystkie inne obostrzenia dla tej grupy pojazdów (zakaz wjazdu do pewnych stref itp.) Ktoś może się wypowiedzieć fachowo w tej sprawie?

I nie mówię tutaj o wypowiedziach w rodzaju użytkownika stinger typu-mnie nic nie zrobili- chodzi mi o stan faktyczny.

Pozdrawiam

:cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debilizm i niezły kabaret.

Też mam nadzieję, że wejdzie.

Ciekawe czy ustawodawca zezwoli wszystkim obecnym 'ciężarówkom' na przerejestrowanie się na osobowe z zachowaniem praw odliczenia.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślę, że pozwolą.

 

Jest to w końcu kierunek do normalności, ale ja bym się aż tak nie cieszył, bo niektórzy mogą wcale na tym nie zyskać. W przypadku gdy zmienią w ten sposób przepisy może być tak, że policja mocno będzie kontrolowała czy auto jest używane w zadeklarowanych celach związanych z działalnością. W wielu krajach ponoć tak jest i są potężne kary gdy nakryją kogoś do używania samochodu w innych celach niż firmowe.

 

Wyobraźcie sobie teraz sytuację, że jedziecie zapakowani po uszy na wakacje z rodziną i zatrzymuje Was policja. Chyba nikt nie będzie w stanie się wytłumaczyć, że to wyjazd związany z działalnością gospodarczą. :) Jak to rozwiążą, niewiadomo, ale pewnie nie będzie tak lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w takich krajach najczesciej jest placony ryczaltowy podatek za uzywanie samochodow sluzbowych dla celow prywatnych

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna sobie uzywac auta prywatnie, tylko cos tam sie wowczas za to placi / rozlicza.

 

Na pewno utrudnia rozliczanie - ja tego jeszcze nigdy nie robilem, tak wiec nie wiem jak ono wyglada na dzis i jak moga skomplikowac. Jakkolwiek nie zakwestionuja mi przeciez wyjazdu do klienta, ktory ma firme w centrum miasta, 3km ode mnie, czy też klienta w Monachium. Nie wiem też w jaki sposób policja mogła by zareagować i stwierdzić gdzie jade.

 

Osobiście nie mogę się doczekać, bo oszczędnośc na vacie z paliwa, zakupu auta czy naprawach to kupe kasy i musze w koncu zaczac z tego korzystac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie teraz sytuację, że jedziecie zapakowani po uszy na wakacje z rodziną i zatrzymuje Was policja. Chyba nikt nie będzie w stanie się wytłumaczyć, że to wyjazd związany z działalnością gospodarczą. :) Jak to rozwiążą, niewiadomo, ale pewnie nie będzie tak lekko.

 

Akurat moje ostatnie wyjazdy autem za granicę na narty to oficjalnie wyjazdy na konferencje organizowane przez firmy, z którymi współpracujemy. Tak więc wyjazd służbowy. Podejrzewam, że takiego argumentu można użyć przy kontroli.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przypuszczam, że policja tylko sporządza notatkę ze zdarzenia a tłumaczyć się trzeba w Urzędzie Skarbowym i przedstawiać dokumenty potwierdzające służbowy wyjazd.

 

Twoja sytuacja nie zmienia faktu, że są różne branże i pewnie nie każdy będzie w stanie udokumentować prywatne używanie auta w razie przyłapania go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co kłócić, można wystosować zapytanie do Izby Skarbowej właściwej dla zameldowania/siedziby firmy,

o interpretacje przepisów i będzie podkładka, opłata 60 zł. Nawet jak IS sie pomyli, a płatnik zrobi sie tak jak IS napisała, uniknie odpowiedzialności bo zastosował sie do wytycznych IS.

 

Jesień 2006r przy zakupie 2 sztuk 730d z dodatkami 380 tys zł/szt, pod własna konfigurację, odbior styczen 2007:

Olszowiec Poznań zaoferował 3,8 % rabatu kwotowego (14500 zł)/szt, Smorawinski Poznań również 3,8% rabatu kwotowego/szt + dodatkowo tez 3,8% w akcesoriach na każde auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.