Skocz do zawartości

18tys pln e36 czy e46 + "ludziska mówią"


irzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym kupić fajną bunie ale ludziska na około mówią na temat tego samochodu same złe rzeczy np: że części drogie, dużo pali, napęd tylni i bla bla blai bla bla bla podoba mi się e36 coupe najlepiej z silnikiem 2,3 co myślicie o tym bmw?Mam na wydanie 18tys nie wiem czy poczekać i dozbierać do e46. ??? :modlitwa:

 

Następnym razem będzie ostrzeżenie (za bezmyślny tytuł i nie ten dział). Przenoszę do działu serii 3, jak nazwa wskazuje służy do pytań na temat serii 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw tytuał , aby to mialo rece i nogi.

Klepia glupoty bo nie mieli nigdy doczynienia , Boja sie tego co nieznane. Jesli jestes pedantem i lubisz miec wszystko na TIP TOP to czy to BMW czy Opel bez roznicy tu i tu czesci zadrmo nie rozdaja. utrzymanie normalnej niezajechanej BMW e36 nie jest drogie, ( aby auto bylo w dobrym stanie zawsze sa naklady, ale roznice nie sa wielka-wystarczy popatrzec na ceny czesci na allegro) Co do spalania-wiadomo im wiekszy motor tym troche wiecej bedzie palil( opinie ze 1.8 pali tyle co 2.0 a 2.3 tyle co 2.8 to herezje)

A opinie tych ludzi NIESTETY sa wynikiem tych wszystkich zachowan tepakow , wiesniakow z agro-tuningu, łamiacych bezczelnie przepisy i obdarowywanych niechecia innych. Lecz nie wszystkich nalezy wrzucac do jednego wora.

Mnie ludzie wpuszczaja , z uprzejmosci jak jade dlatego ze nie łupie muza na cala ulice, ze nie mam jakis sretluk , przerobki brewki, pletwy i pyska zakazanego za kólkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 18 tysia kupisz E36 w pięknym stanie - tak zwaną igłe... Będziesz miał też szeroki wybór przy tej kasie... Za 18 tysia kupisz wraka E46, weźmiesz jak się trafi i będziesz płakał, że się sypie i części drogie, a na koniec powiesz, że BMW to bagno...

 

Miałem ten sam wybór... Miałem dość kasy na ładne E30 a kupłem grata E36... Żałuje... Wkładam co miesiąc po 200-300 zł i kosztowała mnie już bumka z 7000zł (a to zwykłe 1.6 M40) i do igły jescze dużo brakuje... :mad2:

 

Nie powiem bo nauczyła mnie sporo o mechanice, ale pytanie czy kupujesz auto bo lubisz dłubać czy kupujesz bo chcesz jeździć...

 

Polecam modele E36 323i albo lepiej E36 328i :cool2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
MIałem dokładnie taki sam dylemat co ty tez chciałem kupic e36 a zastanawiałem sie nad e46 oczywiscie musiałem dozbierac jeszcze sporo gotówki. Wiec jesli juz teraz myslisz o e46 o nowszym modelu to lepiej dozbieraj. Jesli kupisz e36 znudzi Ci sie szybko i bedziesz mazył o e46. Ja osobiscie zastanawiam sie juz nad M3 e46

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem oglądać taką E46 318 za 17k zł. Nie dałem rady przekonać szwagra, że to będzie szrot. W tej cenie to E36. Miała być lekko uderzona z tyłu, wymieniony zderzak i poszpachlowany błotnik. Na miejscu okazało się że oczywiście była z tyłu walona (zmieniony tłumik na dwie rynny, zderzak z otworami na PDC zaklejony własnej roboty kapslami :mad2: ), z przodu i z boku też (wymieniona szyba przednia i boczna). Silnik co chwila puszczał bąki i sapał. Pan stwierdził, że taką kupił, a najważniejsze że podłużnice nie były ruszone i poduchy nie wywaliły :mad2:

Przyszedł czas na podłączenie komputera :twisted2:

- wg sprzedawcy przebieg ~174k km - przy 189k km wystąpił błąd przy silniku;

- błąd modułu LCM (prawdopodobnie ktoś nieumiejętnie zmieniał przebieg);

- błędy poduszek i maty pasażera;

- błędy napinaczy pasów bezpieczeństwa;

- kilkanaście błędów silnika, w tym na pewno sondy lambda;

- kilkadziesiąt rozmaitych błędów, których nie byłem w stanie na miejscu rozszyfrować (część wyskoczyła po niemiecku, część z bardzo ubogim opisem)

Po przeczytaniu tego sprzedawca aż zbladł, chyba nie był do końca świadom jaką padlinę próbuje sprzedać.

A szwagier zupełnie niezmieszany sytuacją dalej szuka okazji na Allegro, teraz pisał coś o angliku za 9k zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bo niektórzy chcą mieć młodszego i zajechanego. ja miałem podobny dylemat ale szukałem miedzy e30 a e36. posiadałem skromny budżet ok 6 tysiecy. starczy na e36 z 1.6 lub 1.8 lub bardzo zajechane 325 lub jakis diesel. po obejrzeniu kilku wraków e36 z promocji tzw igły poszukałem ładne czerwone prawie nie bite e30 1990r za 5 tyś. co prawda i tak troche kasy włóżyłem ( wymiana tarcz, klocki, lekko rozjechane zawieszenie bo na sportowym zawieszeniu technic miał ponad 250 tyś na polskich drogach i wszystko oryginał) ale blacharko nic nie było prócz wymienionego blotnika. auto mam ponad rok i jeździ praktycznie bez zarzuty. zasada jest prosta moim zdaniem. kup starszego, ale z końca producji za 18 tyś kupisz rocznik 1995-96 z e36 często z dobrym wypasem. lub zbieraj do 30 tyś na dobre e46.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób wychodzi z założenia, że liczy się model samochodu, a nie jego stan. Można jeździć E46, który kosztował mniej niż zadbany E36 - ale to nie najlepszy pomysł.

 

Przy 18 tys - to zależy od tempa dozbierania - tak jak poprzednicy napisali min 30 tys - ale to też nie każdy silnik, a raczej te najsłabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja jak dobierałem znajomym samochody to zawsze cisnołem by szukali model z końca produkcji danego modelu i uwazam ze e36 z 1996 czy nawet 1997 roku bedzie o wiele lepszym wyjściem niz e46 z początka produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do tego, że ludziska gadają to się nie przejmuj

-że napęd na tył? jak dla mnie to tylko plus, jak zauważysz jest montowany w lepszych autach BMW, Mercedes, Lexus..

- że dużo pali? a mondeo 2.0 czy omega to spali mniej, jak chcą jeździć autami co mało palą to proponuje Tico i to w gazie.

-że części drogie? hmm oryginalne napewno! no ale nie każdy może jeździć BMW

Jeśli masz możliwość dozbierania proponuje E46 i nie musi być z tak dużym motorem u nas i tak niema jak tego wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie nalezy sie przejmować tym co ludzie mowią bo to ty masz jezdzic tym autem a nie "ludzie". Po drugie 2,3 to szeroko rozumiany model 323(2,5) ktory sam posiadam i jestem z niego naprawde zadowolony . Mozna powiedzieć taki kompromis na linii spalanie /osiągi..choć wersje 328 tez sa niczego sobie. Wreszcie po trzecie majac 18k mozesz przebierać w ofertach e36 do bólu...w e46 nie czarujmy sie ale bedzie to szukanie najzdrowszego egzemplarza wsród kapiszonów. Prosty przykład kolega kupił niedawno e46 2,0 98rok okazja ygła za 17K :8) egzemplarz bezwypadkowy,150tys przebiegu standardowe, 3,5litra placku na nadwoziu + 2litry dolewki na kiere i inwentarz wewnatrz auta:) Niestety kolega zakupił go pod wpływem impulsu efekt... tył to był chyba składany z 2 przystanków autobusowych,szczeliny jak u bułgarskiej dziw... podłoga "nieznacznie" podspawana, :duh: ,obstawiam ze dobrego strzala zaliczył również przodem,ale są to moje osobiste typy, na wolnych obrotach telepie budą,przy predkosciach powzyej 120 auto dostaje mula,po czym zreflektowawszy sie idzie do przodu itepe itd

Szok..dlatego polecam zimny kompres przed zakupem ,pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystie odpwiedzi pozostane przy szukaniu e36 najlepiej niebieskiego AVOS albo jakoś tak

 

 

Koledze z pewnoscia chodzilo o Vanos (zmienne fazy rozrzadu). Po 92r wszystkie R6 go mialy, wiec szukaj takich egzemplarzy.

A i radze Ci zabrac ze soba kogos ktos sie zna na BMW, albo jakiegos dobrego mechanika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wszystkimi opiniami, że za taką kase to tylko E36 :)

Z jednym natomiast się nie zgodzę... że min. 30 tysięcy na E46 no chyba, że w grę wchodzi tylko wersja coupe. Nie przesadzajmy sedany z pierwszych lat produkcji 98-99 czy to sprowadzone z Niemiec (zaraz ktoś wyskoczy, żeby zobaczyć jakie są tam ceny... zarobek handlarza itd) czy kupione w Polskim salonie to na allegro za ponad 28 tysięcy jest raptem kilka pojedyńczyk sztuk i to zazwyczaj z bardzo mocnymi silnikami i naprawdę bardzo dobrze wyposażone. Natomiast w przedziale do 28 sporo stron :) Jeśli podołasz to tak w kwocie 24-28 spokojnie możesz szukać sedana E46 dobrego :) Jestem w podobnej sytuacji i jednak jestem w 100% za E46 tylko nie takim za 17 czy 18 tysięcy :)

 

Już kiedyś pisałem mój brat kupił w tamtym roku E46 sedana z 98 roku za 23500, na zimówkach, co prawda nie ma silnika R6 ale wyposazenie ma całkiem dobre, kupił piękne koła i jeździ ponad rok nie robiąc prawie nic - jest bardzo zadowolony :) Cały czas będę upierał się przy swoim, że niektórzy mają skłonności do przesadzania z tymi cenami ponad 30 tysięcy za taki samochód. I nikt mi też nie wmówi, że szukam okazji. Gdzieś te ceny i wartości z allegro muszą mieć swoje źródło, a nie ma tam tylko aut przywiezionych przez handlarzy z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.