Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, czemu jak próbuje aktualizować do v57, to wywala mi: no DIS medium is installed err: -252 ?

Aktualizacje robiłem wg http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1652192

Mam zainstalowany base 44 i 44 program.

DIS w wersji 57 zakupiony gdzieś tam od kogoś. Próbowałem też z Ruskiej strony v57 (w ichniejszym języku), ale ten sam komunikat.

Może chodzi o to, że te wersje, to nie ISO, tylko gotowce, aaaalbo nie mam zainstalowanej wersji base v52 (tak mi przyszło do głowy teraz)?

 

Przy próbie instalacji base v52 ten sam komunikat :(

 

Może ktoś zapoda adres chomiczka, żeby były jakieś działające aktualizacje proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się pochwalę: zarówno INPA jak i DIS działają bez problemu :D Interfejs nerwusa + Dell D630 = zero problemów.

 

Mam tylko jedno pytanie: czy przed uruchomieniem emulatora głowicy + ish trzeba wcześniej odpalić INPĘ by ta uruchomiła EDIABAS serwer? Bo teraz tak robię choć nie wiem czy to potrzebne..

...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Nie jest to potrzebne :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że od nerwusa :) Napisałem 'interfejs nerwusa' - co w domyśle oznacza 'autorstwa/produkcji' nerwusa. Fakt, nie obyło się bez drobnych zgrzytów, tzn. najpierw bezskutecznie walczyłem z INPĄ spiętą przez złącze w aucie ale niestety nie chciała gadać z autem. Potem zmieniłem INPĘ na tą z chomika trandolfa i wywalała się błędem (ot trzeba było zarejestrować dll'kę). W końcu podpiąłem się pod złączę pod maską i pojawiła się komunikacja. Następnie zabrałem się za DIS'a ale poległem na tym że nie chciał bootować z iso. Myślałem że jest coś nie tak z obrazem, ale obraz XP'k bootował się bez problemu. Okazało się że problemem była zgodność maszyny - wybierałem Workstation 6.5-7 a bootowało sie tylko przy zgodności z Workstation 5. Potem nie mogłem odpalić komunikacji z EDIABASem, ale pomógł reset pliku ediabas.ini z ukrytego menu EasyDISa. Na koniec, nie mogłem odczytać danych w trybie Expert Mode z DME, ale wystarczyło zmienić na protokół FISTER i zadziałało (wiem że było to pokazywane na filmikach, ale byłem przekonany że taki jest właśnie ustawiony, a było odwrotnie).

 

Tak czy inaczej - wszystko działa bez problemu. Dzięki za odsprzedanie interfejsu Tomku :cool2:

...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy
Koledzy nie działają linki do DISv57 US. Chcialbym miec DIS po angielsku czy musze szukac wersji US gdzie indziej czy moge zmienic jezyk z wersji niemieckiej w jakis prosty sposob ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Koledzy nie działają linki do DISv57 US. Chcialbym miec DIS po angielsku czy musze szukac wersji US gdzie indziej czy moge zmienic jezyk z wersji niemieckiej w jakis prosty sposob ?

 

Odezwij się na priv. Mogę Ci pomóc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc.

 

Mam interfejs własnej roboty ADS na fizyczny port COM1 gdyż dysponuje laptopem który takowy też posiada (SP6100, 2 GHZ, 1GB ram) z Windowsem XP SP3.

 

Inpa działa w 100% od kilku tygodni i z jej instalacją nie było problemu. Interfejs mam zrobiony dobrze bo wykrywa mi Battery i Inginition wtedy kiedy powinno wykryć. Chciałem zainstalować sobie jeszcze DIS'a. W tym celu skorzystałem z poradnika od trandolfa (być może wiecie o kogo chodzi) zainstalowałem VMWARE konfigurując według jego poradnika i poradnika od Nerwusa, odpaliłem pliki o których napisał w swojej instrukcji i:

- odpala mi się na wirtulanej maszynie XP z INPA i emulatorem,

- odpalam plik WCSxserv32 (czy coś w tym stylu, ten co uruchamiamy przed emulatorem),

- odpalam emulator, daje run, wszystko się niby poprawnie łączy tak jak w instrukcji ale na dole mam disconnected,

- odpalam DIS, DIS nie widzi głowicy.....

 

Mam filmiki od Nerwusa do jego instalacji ale mam problem ze znalezieniem plików.... przykładowo w jednym filmiku Nerwus otwiera folder GT1_vmware ale skąd on jest.....

 

Wczoraj walczyłem z tym od 16 do 23 i bezskutecznie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadal potrzebujesz pomocy to Wal na Pw :)

 

pomoc miała mnie kosztować 60 zł

 

odpuściłem i zainstalowałem sam, może inni się skuszą na płatną pomoc w właściwie usługę bo pomoc w rozumieniu jest darmowa.

 

Capaz pomoże za 60 zł, do mnie możecie walić na PW - pomogę za darmo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cwaniak mieszkający na obczyźnie i uważający tych, którzy żyją w Polsce za idiotów, których można kroić za byle g..no!

 

Po cholerę koleś oferuje pomoc, żądając za to pieniędzy, moim zdaniem admin powinien coś z tym zrobić, forum to nie serwis ogłoszeniowy, a skoro ktoś chce pomagać na forum za pieniądze to niech płaci za korzystanie z forum. Typowy cwaniak, który wiele razy szukał pomocy na forum, a teraz chce innym pomagać "prawie za darmo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że na prawie 2tyś postów nie uzyskałeś nigdy pomocy za free. Pewnie te wszystkie posty to właśnie tracenie Twojego cennego czasu na pomoc innym za free.

Nie wierzę w to ale gdyby nawet tak było, to forum jest od tego żeby pomagać sobie nawzajem, a jeśli nie chcesz komuś pomóc to po prostu nie pisz nic, nie pomagaj i nie trać swojego cennego czasu!!!

Ten wolny czas wykorzystaj w inny sposób, znajdź sobie zajęcie, hobby albo co tam chcesz.

 

A temat jak się pojawi to będzie to czas przyszły, a jak na razie go nie ma, a Ty oferujesz usługi płatne, więc coś tu nie halo!

 

Kolego Capaz nie zgadzam się z Twoim rozumowaniem ale każdy ma prawo do własnego zdania, jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie i nikt nie jest ci w stanie pomóc to pytanie po co logujesz się na forum, przecież nikt Ci tu nie pomoże a Ty stracisz swój cenny czas? A skoro jesteś aktywnym i to bardzo członkiem forum to znaczy, że również korzystasz z forum jako darmowej pomocy w poszukiwaniu rozwiązań, ewentualnie w podnoszeniu swoich umiejętności.

 

Nie wiem o co poprosił Cię kolega efendi, ale jeśli miała to być pomoc w instalacji DIS'a to 60zł lekka przesada, takie jest moje zdanie.

 

 

/EDIT

 

Kolego Capaz może nie miałbym ochoty seryjnie instalować za free ale jak nie mam na coś ochoty to tego nie robię ale też nie szukam frajerów, żeby ich naciągnąć! Jeżeli nie masz ochoty pomagać to nie pomagaj, nie pisz postów. Ja wierzę, że wcześniej czy później znajdzie się ktoś chętny do pomocy za free bo o taką pomoc ludzie proszą na forum. Od zarabiania pieniędzy jest praca, usługi a nie pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie oceniam, nie krytykuję i nie pochwalam. Każdy robi wg własnego uznania a ja sędzią nie jestem i nie zamierzam być.

 

Mimo wszystko wierzę, że wielu osobom pomogłeś, na tyle postów raczej nie ma opcji żeby było inaczej ale nie zmieni to faktu że jestem przeciwny pobierania opłat za pomoc udzielaną na forum.

60 dych za postawienie od początku do końca w sumie nie było by grzechem ale i tak tego nie pochwalam, takie moje zdanie i już. A jeśli chodzi o 15 euro, to np w Niemczech, można je zarobić w 1h, w UK w 30min, a w Polsce wielu ludzi pracuje na to cały dzień, więc czy to dużo czy nie to raczej subiektywne pojęcie ;)

 

Tak czy inaczej nie ma sensu śmiecić forum, więc dla mnie temat zamknięty.

 

A jeśli kolego Capaz będziesz miał sponsorowany temat to sugerowałbym w pierwszym poście zamieścić coś w rodzaju cennika usług aby użytkownicy szukający darmowej pomocy nie tracili czasu na czytanie wątku, w ten sposób też unikniesz ewentualnej krytyki pobierania opłat za pomoc (czytaj usługę) ;)

 

To tyle z mojej strony, cieszę się mimo wszystko że koledze udało się zainstalować DIS'a bez konieczności wnoszenia opłat ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój problem przy instalacji był natury prostej a mianowicie, instalowałem pakiet od trandolfa, który jest robiony pod fejs USB a ja mam ADS zatem DIS zainstalował mi się elegancko, nawet się odpalał ale nie widziało interfejsu - więc głównie chciałem o pomoc w przestawieniu na ADS zapewne w ediabas.ini i może gdzieś jeszcze. Po tym jak Capaz zaproponował usługę odpuściłem sobie przeróbkę z USB na ADS i zainstalowałem według instrukcji nerwus'a ściągając oczywiście do tego potrzebne obrazy i działa jak należy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kilka glupich pytan ale itak je zadam:

 

Koledzy zainstalowalem dis v57 i test api przechodzi i wyglada na ok. Jeszcze dzis go podepne po auto. Widze ze kodowania nie ma. Co mam zrobic zeby moc kodowac e93 z poziomu disa 57 ? Czy jest to mozliwe czy wymaga ponownej instalacji z "dedykowanego" obrazu gdzie bedzie kodowanie od 44 a diagnoza od 57? To wogole bedzie dzialac kodowanie od v44 na nowszym aucie jakim jest e93 czy od razu instalowac SSS ? jesli instalowac SSS to prosba o linka.

 

Kolejne pytanie: Jak sie ma mozliwosc diagnozy poszczególnych aut w DIS do wersji ISTA jaka mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Co to znaczy ISTA albo EDIABAS ?

Do tej pory jak chcialem kodowac cos w aucie to kodowalem przez NCS. Tutaj wymagane bylo wrzucenie plikow z ISTA do katalogow daten w Ediabas i ncsexpert.

Mowicie o tym ? Chodzi mi bardziej o kodowanie sterownikow przeplywomierza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mówiąc ISTA to oprogramowanie typu DIS dla nowych BMW (z tego co kojarzę to po 2007 ale pewny nie jestem), natomiast ediabas to pakiet oprogramowania, w który wchodzi INPA, NCS, itd.

Krótko mówiąc z tego co mi wiadomo w nowych BMW, DIS jest praktycznie bezużyteczny ale mogę się mylić, gdyż mechanikiem nie jestem i nie miałem okazji tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
No to sie narobilem na darmo :).

Chociaz moze niekoniecznie bo diagnostyke jestem w stanie zrobic w DIS.

Wiec co ? Ista/p ?

Jest to wogole możliwe do postawienia ?

Ista/d to diagnostyka a Ista/p to programowanie oraz ścieżki doposażenia.

Do zabawy ista/d potrzebny jest przynajmniej emulator oraz kabel z Allegro ale najlepiej ICOM.

Do ista/p to juz tylko ICOM.

Oczywiście za emulator trzeba zapłacić oraz za ista/d/p także. Do programowania Ista/p wymaga także aby samochód był podłączony pod stabilne źródło zasilania bo inaczej się nie pobawisz...

Jeśli będziesz jutro pod WP pogadamy, poglądasz sobie z czym to się je:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

proboje ogarnac to utrojstwo (czyli dis) ale nie jest latwo.

 

zrobilem wszystko (chyba jak nalezy) potem weszlem w DIS do panelu administraci i scoadmin, teraz gdy za kazdym razem laduje virtual machine czyli dis to wchodzi mi login potem chce password. ustawilem juz tam hosts oras ediabas.ini ale za kazdym razem wchodzi mi w to glupie login. init 6 oraz init 0 niestety nie pomaga, restartuje go i dalej to samo, chcialbym sobie oszczedzic wgrywania wszystkiego - juz poraz trzeci :duh:

 

tutaj screen

 

http://img210.imageshack.us/img210/9021/unbenanntzr.jpg

 

 

prosze o jakas pomoc, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.