Skocz do zawartości

Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Paowie kto mi powie jak to gowno skonfigurowac .... wczesniej zainstalowalem ta inpa jak tu http://www.bmwads.ugu.pl/instrukcja-instalacji-inpa.html bylo ok działało a dis juz [BAD] nie dziala, jak podpielem pod auto to pokazywalo tylko batery on i nic wiecej nioe dalo sie zgobic. zaczelem mieszac i nagle pokazuje sie komunikat "HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM ..."

 

Moze nie potrzebnie dobralem jakies pliki konfiguracyjne ktore dostalem wraz z kablem ....

 

O co tu chodzi ?

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problemik z Inpą. Zainstalowałem wersje 5.0.2 na windows 7 i po jej odpaleniu nie mam wyboru samochodów. Na dole przyciski poprostu są puste. Program widzi jak włączam zapłon w samochodzie jednak nic innego nie można wybrać bo nic niema. Podpowiedzcie gdzie co doinstalować? Zainstalowałem sobie też inpe na VMWare i w tamtym przypadku mam wszystkie przyciski, nawet udało mi sie spolszczyć menu, jednak Inpa nie łaczy sie z samochodem. Tak jakby program nie widział kabla usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problemik z Inpą. Zainstalowałem wersje 5.0.2 na windows 7 i po jej odpaleniu nie mam wyboru samochodów. Na dole przyciski poprostu są puste. Program widzi jak włączam zapłon w samochodzie jednak nic innego nie można wybrać bo nic niema. Podpowiedzcie gdzie co doinstalować? Zainstalowałem sobie też inpe na VMWare i w tamtym przypadku mam wszystkie przyciski, nawet udało mi sie spolszczyć menu, jednak Inpa nie łaczy sie z samochodem. Tak jakby program nie widział kabla usb.

 

Co do inpy na win 7 to zobacz co masz w katalogu CFGDAT i w pliku inpa.ini tam powinny być przypisane nazwy do przycisków,jak CFGDAT jest prawie pusty tzn bez plików z oznaczeniami pojazdów typu e46 itp to skopiuj gotowy katalog CFGDAT,co do inpy na VMWare to jak odpalisz w niej XP to kliknij myszką na oknie XP żeby było aktywne i wtedy włóż kabelek do usb,system XP musi go wykryć i zainstaluj mu stery do FTDI ręcznie i wybierz COM1 taki jest domyślnie w INPA.Jak odpalisz inpę powinna świecić kontrolka Bateria.Tak jest u mnie na zestawie od Trandolfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,u mnie przynajmniej tak jest na zestawie od kolegi Trandolfa,a po podłączeniu do auta i włączeniu zapłonu zapala się druga -zapłon.

Jako ciekawostkę dodam że zrobiłem dziś drugą wirtualną maszynę z XP i Inpą X90 i tam nie pali się żadna kontrolka nawet po włożeniu kabla (tego samego co w tamtej Inpie) dopiero zapalają się obie po podłączeniu do auta i włączeniu zapłonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ma taki problemik

Ściągnąłem inpe i zainstalowałem według schematu od mlodzika1 inpa się uruchamia łączy się z autem wykrywa zapłon te dwie kropki się zapalają wybieram auto e90 i silnik ale pokazuje zamiast n47 ( taki silnik posiadam ) M47 więc wybieram go i wyskakuje komunikat błąd i nic się nie dzieje podejrzewam że mam źle wgrana sp date

 

ściągnąłem sp data50.2 powiedzcie jak ma to dołożyć czy wszystko skopiować

 

poniżej mam taką zawartość

http://s6.ifotos.pl/mini/1jpg_naaeqwe.jpg

 

poniżej mam zawartość jaka skopiowałem według instrukcji

 

http://s6.ifotos.pl/mini/2png_naaeqws.png

 

a tak wygląda i mnie inpa po odpaleniu

 

http://s4.ifotos.pl/mini/3png_naaeqwq.png

 

http://s6.ifotos.pl/mini/4png_naaeqsp.png

 

powiem szczerze już nie wiem co mam kopiować i gdzie, zakręciłem się zdeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Nerwus

 

Link do opisu instalacji Inpy 10.0.4 nie działa. Panowie jakie pliki należy umieścić w folderze C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT dla E87? Narazie pojawia mi się błąd pliku E87.ENG

 

niestety link do instalacji nie działa, jeśli możliwe prosiłbym o aktywację bo nie chciałbym spartaczyć instalacji etc.

 

btw. pozostałe linki też nie działają po za pobraniem samego softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam problem z winkfp jak importuje pliki to wyskakuje mi błąd

 

Robię tak:

Import/PABD SP-daten-E60\sgdat\

Import;P-SGBD SP-daten-E60\ecu\

Import \>Assembly line data->i zaznaczasz folder SP-daten-E60\data i Wyskakuje error

http://i58.tinypic.com/200prw3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Panowie mam takie pytanie interfejs jaki posiadam jest pod USB z VIAKEN.

INPA udało mi się zainstalować uruchamia się, ale niestety ani ignition ani battery nie zapal się na zielono.

Pytanie tyczy się w zasadzie instalacji z racji tego, że na kompie mam dysk C tylko 99MB z czego i tak większość jest zajęta program instaluje na dysku D gdzie jest system, oczywiście dodaje środowisko dla dysku D, czy przy tak zainstalowanym programie będzie to działało?

Interfejs jest zainstalowany i ustawiony na port COM2 rozumiem, że przy instalacji wybieram typ interfejsu na OBD.

Po uruchomieniu programu w lewym dolnym rogu jest podświetlone na zielono napis którego teraz nie pamiętam.

Generalnie chodzi mie o diagnozę 2 E65 jedna 4.0 w dieslu druga 535i w której do zaprogramowania są vanosy, czym to najlepiej ruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na C:\ postawionego Ediabasa 6.4.7 pod ADS, kolega mnie namówił bym zrobił mu aktualizacje w DDE4.0, więc dokupiłem do tego odzielny K-line OBD2, po podłączeniu nie współpracuje z moim pakietem pod ADS, teraz pytanie brzmi?

-Czy jest możliwość zmienienia czegoś w plikach Ediabas.ini by się komunikował dodam, że nie posiadam pliku OBD.ini

Czy konieczne jest postawienie nowego Pakietu bmw, i czy może być na dyski D:\ nie wiem czy sie to nie bedzię gryzło :( , bo nie chce rezygnować z mojego Ediabasa, Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.

Zależy mi na komunikacji z Winkpf przez obd2 a nie przez mój ads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Witam , mam problem z NCS Expert od jakiegoś czasu nie z moją E61 2005 rok cały czas mi wywala błąd COAPI-2041 wrong ecu coding index AE60ccc: CODIERINDEX 0Ah , czy z CAPPL czy z LMI to samo , a nie dawno kodowałem sobie światła do jazdy dziennej i działało wszystko . Teraz chciałem dokodować MP3 i nic nie moge zrobić . Używam interfejsu D-can USB . Instalowałem juz różne wersje INPY i ncs expert i dalej to samo , aktualizowałem spdaten i też lipa albo to samo albo inny błąd albo całkiem sie rowala NCS . Już sam nie wiem skąd wziąść pewną dobra i świeżą wersje NCS Exper i INPY a aktualnymi SPdaten , ani w czym leży problem , może ktoś coś podpowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiec czego tyczy się błąd language variants do not match malfunction possible! ??

 

Ja mam z koleji tak ze pokaże mi błendy co i jak ale nie moge ich skasować a zielona lampa o zapłonie cały czas jest zgaszona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie zainstalowałem u siebie inpe i wszystko działało super przez cały czas jednak chciałełm uaktywnić kilka funkcji przez NCS jednak brakowało mi opcji z nim.Postanowiłem ponownie zainstalować cały zestaw i teraz po zainstalowaniu na sam koniec wywala "error 58".Inpa się włącza,moge wybrać model,silnik a gdy chce przejść dalej to pisze że program został wstrzymany.Ktoś pomoże?Pliki których używałem do ponownego zainstalowania były cały czas te same na których wcześniej śmigało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.