Skocz do zawartości

Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...


Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem całość zgodnie z instrukcją na stronie podpiętej w ogłoszeniach tu na forum ... ( drobne różnice bo to Win10 )

Całość instalacji przeszła idealnie .. żadnego błędu czy coś ..

Wszystkie kroki po kolei .. 100% sukcesu ;) ..

Kupiłem interfejs D+K na alle ( bo na w/w stronie mają urlop ) .. Po rozpakowaniu obok chińskich znaczków jest INPA nawet oprogramowanie CAŁE ( to samo co na stronie z której pobierałem ) ...

Ustawiłem port, bity, oczekiwanie i całą tą resztę ...

Włączam interfejs w aucie - przekręcam zapłon ( 2 pozycja ) interfejs się oświeca zaraz po włożeniu do OBD .. podłączam go do kompa po USB .. wszystko ładnie wykrywa ..

Ustawienia są poprawne, odpalam INPA >> kropki zapłon i bateria świeca na czarno i pisze ON ;) ...

Dwie małe kropki po lewo migają ...

Chcę odczytać cokolwiek >>> same błędy, zero komunikacji aaaa... i dioda gaśnie na interfejsie ... Czy przełącznik w prawo czy w lewo ...

Po wybraniu E83 i próbie komunikacji cały czas błędy

Ciekawi mnie dlaczego na F1 w opisie EDIABAS sa same znaki zapytania .. to chyba powinno czytać z HDD z C:\ tak ??

Tak że nie takie to proste jak tu wszędzie pisze :mrgreen: ... spróbuje wgrać WIN XP SP3 na jakiegoś starego lumpa ( mam nawet takiego z RS232 no ale nie ma interfejsu na RS - OBD więc to nic nie da ) .. i spróbuję .. ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

POMOCY

Ostatnio zakupiłem kabel od bimmerpark, przyszedł, zainstalowałem sterowniki (programy też mam od bimmerpark) i chciałem się połączyć z np. Inpa. Chę wspomnieć, że wszystko jest ustawione na Com1. No i jest problem, battery (bateria) i ignition (zapłon) są na OFF, szukałem i znalazłem żeby dodać linijkę "UBATT=OFF" i zmienić "USB" na "OBD" w pliku OBD.ini, dzięki temu battery jest ON ale ignition dalej nie. Kabel został wypróbowany na E90 (2005), E46 (2003, 2005). Poniżej wklejam linki do zawartości ediabas.ini i obd.ini


https://del.dog/ediabas.txt

https://del.dog/OBD.txt


Co mogę zrobić w takim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Będziesz coś kodował? Na pewno chodzi Ci o iste P?

 

Chce zrobic kalibracje czujnika zmierzchu. Do tego chce aby fotel kierowcy odsuwal sie jak wylącze auto. Chce też sprawdzić czy nie ma żadnych błędów w aucie . jakim programem moge to wszystko zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Witam. Prawdopodobnie uwaliłem sterownik silnika w e46 136km m47 po próbie aktualizacji softu. Teraz auto nie chce odpalić. Przy instalacji nawet pasek nie poszedł do 1% i wyskoczył błąd że ECU nie odpowiada. Aktualizowałem winkfp. Miał ktoś taką sytuację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.