Skocz do zawartości

Poszukuję E32 z orginalnym ksenonem


micgz

Rekomendowane odpowiedzi

kolega miał w e36 hidy - i żeby były niby legalne kupił w bmw takie właśnie naklejki - nie wiem jak te stare w e32 ale te nowe które kupił były całe pocięte w takie małe kawałeczki - i żeby to oderwać trzeba się nieźle namęczyć ... miał wypadek i policjant zobaczył nalejke i sie pytał czy ma xenony - i zrywał to cichaczem - mówił ze nie chciało za chiny zejść ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 10 fot tylko na tej cos widac ,aparat mam do d.... jutro przyjze sie reflektorowi,na przetwornicy tez cos jest napisane logo Hella znaczek BMW itd ,jakies cyfry itd ,byłem u diagnosty to znowu sie zgarbiłem bo twierdzi ze wystarczy ze jest E1 na lampie + samopoziomowanie refl. + spryskiwacze ,miska podsumował odpowiednio ale niezacutuje na forum :mrgreen:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img118.imageshack.us/img118/1051/obraz3011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dokładnie przeczytać wszystko co pisze na szkle ... ale wychodzi na to że nie ma tam opisu DC - czyli xenon mijania ... ale jeżeli nie ma opisu że są czegos czyli są do wszystkiego ( bo mają dopuszczenie na rynek niemiecki - a jak oni coś dopuszczą to do nas tym bardziej się to nadaje ) :mrgreen:

 

 

 

co to znaczy samopoziomowanie reflektorów ? samopoziomowanie weszło do produkcji chyba po lifcie w e38 - a w innych samochodach jeszcze poźniej ... wg przepisów samopoziomowanie reflektorów xenonowych ma być w samochodach wypordukowanych po którymś tam roku ( 1999 , 2000 ?)

 

 

wiec teoretycznie mam legalne xenony - bo mam na lampie e1 , mam spryskiwacze i poziomowanie rświateł z kabiny :mrgreen: natomiast mam homologacje świateł na żarówki h1 :( i oczywiście palniki i przetowrnice "czing fang bijing " - ale jakąś tam homologację mają ( przynajmniej przetwornice )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC napewno nie ma bo przez pół godz. ogladałem te szkła, znowu sie zgarbiłem bo sam nie wiem co mam ,diagnosta obejrzał te refl.i stwierdził ze sa samopoziomowane dlatego nie mam pokretła przy kier. o którym wspomniałes wyzej,sam nie wiem jak jest bo jak wjezdzam do garazu na podjezdzie ok 15 cm to nie podbija swiatla tylko cały czas oswietla glebe ... :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam etk i wychodzi na to że samopoziomowanie reflektorów weszło dopiero w e38 i e39 - może nawet przed liftem ( ale tego nie jestem pewien )

 

wg etk w e32 i światłach xenonowych nie występuje w ogóle silnik regulacji wysokości - więc nie może być mowy o samopoziomowaniu reflektorów ... może dlatego były montowane razem z nivo ?

 

 

to że świecą w ziemie to tak bedzie - nawet przy samopoziomowaniu - bo ono kompensuje zmianę wysokości samochodu między osiami - czyli np doładujesz bagażnik i światła świecą w kosmos , a nie kompensują terenu - np gdy będziesz wjeżdzał pod górę to i tak będą świecić w kosmos ... ale to zagmatwałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg etk w e32 i światłach xenonowych nie występuje w ogóle silnik regulacji wysokości - więc nie może być mowy o samopoziomowaniu reflektorów ... może dlatego były montowane razem z nivo ?

 

i pewnie bedzie jak napisałes,ze chodzi o samopoz.zaw.NIVO tylko ciekawe czy wszystkie E32 z org.xenonami posiadały NIVO ??? z tego co widze chyba nie warto sie tym zabardzo przejmowac i nie ma po co rozkodowywac VIN-U itd. po to zeby udowadniac miskowi ze sa org. xenony... bo wynika to z jego nie wiedzy lub głupoty :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak - ale trafisz na kogos któ się zna na przepisach i powie - zatrzymuję dowód i kieruje na przegląd bo mam wątpliwości czy to jest legalne - i z nim nie pogadasz bo takie jest prawo... a tak rzucasz mu od razu papier czy to od diagnosty czy inny i on nie ma za dużo do gadania ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz - czyli nivo nie było warunkiem ( jeżeli oczywiście seryjnie go nie było ) ... a czy w takim razie masz w srodku po prawej stronie kierownicy na drewnie ustawianie wysokości świateł ? masz przy lampach silniczkiow wysokości - mozesz zrobić zdjęcia lamp od strony silnika?

 

 

co zauważyłem - wychodzi na to że na szkle hella nie ma oznaczenia , natomist na moich lampach xenonowych bosch ( oryginalnych ) chyba jest - po sa po prawej stronie szkła napisy - ale teraz nie mam do lamp dostępu i nie mogę tego sprawdzić a na zdjęciach średnio widać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam silniczki, z tego co pamiętam jak byłem na warsztacie to mówili, że mam system samopoziomujący. A nivo nie było fabrycznie.

fotki ok, ale teraz nie mam kiedy:)

 

absurd... fotograf i nie ma kiedy zrobić zdjęć swego autka:):) hahaaa

http://www.motostat.pl/user_images/63835/icon4.png

Nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam silniczki, z tego co pamiętam jak byłem na warsztacie to mówili, że mam system samopoziomujący. A nivo nie było fabrycznie.

fotki ok, ale teraz nie mam kiedy:)

 

 

 

to ciekawe - bo teoretycznie etk pokazuje ze przy xenonach silniczki regulacji wysokości nie wystepują...

 

ciekawe jak to samopoziomowanie jest zrobione - gdzie jest czujnik do wahacza ...

 

 

a masz to pokrętło do regulacji wysokości świateł w kabinie koło kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto koledzy. Wychodzi na to nie ma oznaczeń na lampie że jest ona przystosowana pod ksenon. Tak jak myślałem , nie dajcie sobie wlepiać mandatów za ksenony , bo w 91 roku nie było takiego wymogu jak dziś(homologacje, sracje , spryskiwacze...) a ksenony były , a prawo nie dziala wstecz :mrgreen:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.