Skocz do zawartości

Na czym polega lift?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowicjuszem na forum. W piątek kupiłem swoją pierwszą BMW - e39 528i.

Czytając o BMW e39 często spotykam określenia "po lifcie". Na czym on polegał (jakie zmiany w samochodzie objął)? Mam auto z 1996 roku, czyli z początku produkcji. Lampy przednie z białymi kierunkowskazami, z tyłu też z białymi kierunkowskazami (żółte żarówki), nie można zmienić ustawień języka z poziomu OBC (jest włoski i nie można tego zmienić zgodnie ze znalezionymi przeze mnie na forum wskazówkami). To jaki mam samochód po lifcie, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lifting polegał na zmianie przednich lamp (nowsze z "okrągłymi" pozycjami), dodaniu chromowanej listwy na tylnej klapie i paru innych drobiazgach. Białem klosze kierunkowskazów a'la M były w opcji (bądź też ktoś je zmienił).

pzdr

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniły się lampy przednie i tylne , inny masz przedni zderzak a co za tym idzie halogeny nadkola , wnętrze jak miałeś z duzym wyswietlaczem to tez uległo zmianie , niektóre jednostki npedowe zostały zmodyfikowane np diesel 3.0 miał 135kw a po lifcie ma 142kw to sa takie najważniejsze zmiany tak mi się wydaje jeżeli się myle to mnie koledzy poprawcie Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim data, lift 5er wprowadzono od września 2000r

 

Mam auto z 1996 roku

 

 

Wynikałoby z tego, że Kolega ma egzemplarz sprzed lifting'u zakładając, że poprzedni właściciel/właściciele nie przeprowadzali go samodzielnie.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa nie jest elementem liftingu. Po lifcie występowały egzemplarze bez tej listwy.

Listwa byla elementem liftu w wersji chromline, Shadowline jej nie maja bo byla by tam bez sensu.

Lift zmienil, lampy przod tyl, zderzak przod,nerki,lusterka,chromowane obwodki zegarow,

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa nie jest elementem liftingu. Po lifcie występowały egzemplarze bez tej listwy.

Listwa byla elementem liftu w wersji chromline, Shadowline jej nie maja bo byla by tam bez sensu.

Lift zmienil, lampy przod tyl, zderzak przod,nerki,lusterka,chromowane obwodki zegarow,

 

Jesteś pewien co do tych obwódek zegarów? - pytam bo mam smochód po lifcie a obwódek brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani listwa ani chromowe obwódki zegarów nie były elementem liftu Listwa na klapie była w chrome line na życzenie

Obwódki zegarów niektórzy twierdzą że tylko w m pakiecie ciężko stwierdzić bo spora część użytkowników zdążyła po montować

 

Listwy w drzwiach po lifcie są inne - kształt. Inne są kierownice lift kierownic też w lifcie nastąpił od koncowki 2001.

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromowane obwódki tarcz prędkościomierza i obrotomierza, żadko są spotykane w oryginale, w przeciwieństwie do chromowanej listwy na tylnej klapie. Nie widziałem jeszcze bezwypadkowej E39 po liftingu bez tejże listwy.... :? Kierownice może są takie same, ale osłona poduszki powietrznej kierowcy się zmieniła.

Miło tutaj "spotkać" kogoś z Trójmiasta.

pzdr

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam M-pakietu, a mam obwodki zegarow chromowane oryginalnie. Mam Individual, moze to?

 

Zobacz w specyfikacji Twego auta. Powinno być wyszczególnione wyposażenie (jeśli się nie mylę, to E39 miała wydruk dołączony do serwisówki, lub instrukcji).

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po lifcie zastosowali zmiany w hamulcach. W środku nawigacja jest z dużym ekranem.
Zdjecia i dokladny opis w przyklejonym temacie o historii E39...

Konkretnie tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=101866

 

W opisie moich dodatkow wszystko jest po niemiecku :( :duh: Potem wkleje co konkretnie.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa nie jest elementem liftingu. Po lifcie występowały egzemplarze bez tej listwy.

Listwa byla elementem liftu w wersji chromline, Shadowline jej nie maja bo byla by tam bez sensu.

Lift zmienil, lampy przod tyl, zderzak przod,nerki,lusterka,chromowane obwodki zegarow,

mam chromline bez listwy i bez obramowek zegarow ,znam wiele takich modeli bez tego to niebylo we wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa nie jest elementem liftingu. Po lifcie występowały egzemplarze bez tej listwy.

Listwa byla elementem liftu w wersji chromline, Shadowline jej nie maja bo byla by tam bez sensu.

Lift zmienil, lampy przod tyl, zderzak przod,nerki,lusterka,chromowane obwodki zegarow,

jestem prawie pewien ze te listwy niewystepowaly fabrycznie ,niewidzialem auta ktore by to mialo a wszystkich ktorych o to pytlem zalozyli sami albo poprzedni wlasciciel to zrobil niekosztuje wiele i ma przylepiec prawie zadna praca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę koledzy że każdy z Was ma po części rację. Ja mam oryginał, bezwypadkowy, import z niemiec, indywidual i mam i chromowane obwódki zegarów i listwę nad tablicą i inną poduszkę i dużą navi i inne rzeczy. Jeżeli lift był na przełomie 2000/2001 a kolega ma z '96 czy '98 to ma sprzed liftu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.