Skocz do zawartości

E36 325i czy E36 328i a może E46 320i


Sikorr

<t>E36 325i - E36 328i - E46 320i ?</t>  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zmienić swoje 318i na E36 325i, 328i lub E46 320i Co wy byście wybrali i dlaczego? Co byście powiedzieli o jednym (E36 325i, 328i) o drugim (E46 320i). Szukałem troszkę na forum ale te informacje mi nie wystarczają. Przeglądałem też różne linki na temat tych modeli ale może znacie jakieś, których nie oglądałem. Z góry dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w przypadku E36 wieksza moc i lepsze wyposarzenie. W cenie E46 320i (bez klimy i innych bajerów) można kupić E36 328i w super stanie (full opcję). Sam nie wiem co mam zrobić. Dobrze, że jeszcze mam troszkę czasu na zastanowienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w przypadku E36 wieksza moc

 

:nienie: nie zawsze o moc chodzi, zwłaszcza że e46 2.0 ma jej pod dostatkiem. co innego by było gdyby chodziło o 1,6 bo ten samochód wygląda ale kiepsko jeździ, a 2.0 i wygląda i jeździ :cool2:

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze o moc chodzi ale w przypadku BMW przewaznie ...:D

to zalezy ile chcesz kasy na autko przeznaczyć - zadbane 320 E46 za darmo nie chodzą , zatem moze lepiej dołozyc grosza i kupic E36 M3 3.0

 

136 koni wiecej to tak jakbys sobie włozył do E46 drugi silnik 2.0 i odchudził auto o parę ładnych kg - dla mnie pokusa byłaby nie do odparcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

rok temu zmieniłem E36 318i na 320i E46 i jestem happy choć jeśli chodzi o moc to dużej różnicy nie odczułem(przynajmniej mi jest wciąż mało:))

dlatego jeśli zależy Ci na mocy to kup starszy i mocniejszy, ale ja bym się już nie przesiadł na wcześniejszą "budę"

 

jeśli chcesz więcej info oE46 320 pisz na priva, postaram Ci odp. na pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz samochodu typu Gran Turismo ;-), czyli przeważnie na długie trasy, to na twoim miejscu wybrałbym E36 328i (ew. 325i) z klimatyzacją.

 

Do zastosowań czysto miejskich, tak duży silnik jest trochę bez sensu. To jakby kupować wspaniałego charta i więzić go potem w bloku na 10. piętrze ;-)

 

E36 nie dorówna E46 pod wieloma względami (prowadzenie, wyciszenie, poziom bezpieczeństwa), ale samochody z końcówki produkcji są już najczęściej dopieszczone do perfekcji. Statystycznie sprawiają dużo mniej problemów niż nowe modele z początku produkcji, które przechodzą często "choroby wieku dziecięcego". Statystyki niezawodności wyraźnie stawiają "późne" E36 na o wiele lepszej pozycji niż "wczesne" E46.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Rapid- trafiasz w sedno.

Ja niedawno tez przezywałem dylemat generacyjny - czy planowac kupno E32 740/750 z lat 93-94 czy moze 730i E38 z 94 ...i w koncu zadecydowałem, ze lepiej najpierw kupic tańsze E32 a potem dołozyc $$$ i kupic sobie 740 4.4 - bardziej dopieszczona konstrukcja z lepszym wyposazeniem , pozbawiona wad początków produkcji. Jasna też sprawa , że do kręcenia się po mieście i robienia wrażenia samym wyglądem 320 E46 jest zdecydowanie lepsza. Natomiast żeby połknąć " co nieco " :D na trasie - 328 E36 to bez porównania lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstaw przykladowe kosztorysy, wymagany wiek, o jakie budy chodzi itp... bo z tego co niedawno sobie patrzylem to za cene e46 kupisz spokojnie e36 m3 cabrio

 

To zależy gdzie patrzysz i w jakim okresie. Teraz ceny sa tak zróżnicowane, że można się oszukać.

Planuje sprowadzić autko z niemiec. Mam zamiar wydać około 7000 EURO (no może troszkę więcej - zobaczymy). Jak ostatnio byłem w Niemczech to widziałem E46 320i '98 (ze skromnym wyposarzeniem) i było by mnie na nią stać. Ale z drugiej strony wiem, że za te pieniądze mam E36 ;97 325i lub 328i na full wypasie.

 

Interesujące mnie roczniki to '96-'98, Coupe lub Sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze o moc chodzi ale w przypadku BMW przewaznie ...:D

to zalezy ile chcesz kasy na autko przeznaczyć - zadbane 320 E46 za darmo nie chodzą , zatem moze lepiej dołozyc grosza i kupic E36 M3 3.0

 

136 koni wiecej to tak jakbys sobie włozył do E46 drugi silnik 2.0 i odchudził auto o parę ładnych kg - dla mnie pokusa byłaby nie do odparcia :D

 

E36 M3!!!! Trudno znaleźć zadbany model a po za tym części dużo droższe i wogóle koszty eksploatacji a i nie lubię rzucać się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mimo wszystko uważam, że wypasiona E46 320i bardziej się rzuca w oczy niż E36 M3..zwłaszcza,że na felgach 17" i ze znaczkami //M - //M3 np po Poznaniu to jezdzi 70% trójek i wypatrzec w tym gąszczu //M3 to może tylko ktos naprawde znający się na rzeczy. TRudno znaleźc - zgoda -ale jak znajdziesz , to juz wiesz po co szukałes :D

odnosnie kosztów E36 //M3 to było w innym wątku niedawno i trudno cos dodac, ale jesli nie zalezy CI na mocy, to chyba w ogole nie warto sie zastanawiac i brac E46 320i - wrzucisz do niej chipa i bedziesz miał autko i żwawe i śliczne:)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mimo wszystko uważam, że wypasiona E46 320i bardziej się rzuca w oczy niż E36 M3..zwłaszcza,że na felgach 17" i ze znaczkami //M - //M3 np po Poznaniu to jezdzi 70% trójek i wypatrzec w tym gąszczu //M3 to może tylko ktos naprawde znający się na rzeczy. TRudno znaleźc - zgoda -ale jak znajdziesz , to juz wiesz po co szukałes :D

odnosnie kosztów E36 //M3 to było w innym wątku niedawno i trudno cos dodac, ale jesli nie zalezy CI na mocy, to chyba w ogole nie warto sie zastanawiac i brac E46 320i - wrzucisz do niej chipa i bedziesz miał autko i żwawe i śliczne:)

 

pozdro

 

M3 nie brałem pod uwagę jeszcze z jednego powodu ale nie o tym mowa :)

Na mocy mi zależy inaczej nie brał bym pod uwagę 2.5l ; 2;8l. Ale jednocześnie wiem, że coś za coś. Albo E36 i 190ps albo nowy design E46.

Tylko teraz co jest dle mnie ważniejsze?

 

Jak narazie wygrywa 325i lub 328i choć jak tylko spojrzę na E46 zmieniam zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 nie brałem pod uwagę jeszcze z jednego powodu ale nie o tym mowa :)

 

Da rade zagazować sekwencją jeżeli o to Ci chodzi :twisted:

 

:D :D heheh

Bede miał wyrzuty, że robię to 328i - M3 :modlitwa: bym się nie ważył. W lustro bym nie spojrzał :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak narazie wygrywa 325i lub 328i choć jak tylko spojrzę na E46 zmieniam zdanie.

 

i wez doradz takiemu :D :doh:

 

no nikt za Ciebie tej decyzji nie podejmie :D

 

:D Wacham się i dlatego liczę na wasze zdanie i opinnie.

Bardzo liczę sobie zdanie forum. Jak 7 miesięcy temu kupowałem moje pierwsze BMW to zastanawiałem się nad compaktem. Koledzy forumowicze odrazu wybili mi ją z głowy. Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem o czy mówią. Compakt, coupe to jest to. 8)

 

Choć niektóre "Ti"są naprawdę ładne. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem ci tak nie nastawiaj się na jedno auto jedź do Niemiec i jak coś naprawdę fajnego znajdziesz to bierz :) Wszystkie 3 są warte uwagi znajdziesz super wypasioną i zadbaną E36 to ją kupuj a jak E46 to tez będzie dobrze :)
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem na małym piwku, jak wracałem do domu widziałęm :shock: E46 M3 (czarna) :modlitwa: BOŻE JAKIE TO JEST PIEKNE :modlitwa:

To zobacz sobie tą.

http://allegro.pl/show_item.php?item=56001099

Auto wyglądem poprostu dołuje. Ciekawa rejestracja TOXIC :twisted: Jest na co zbierać pięniądze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Jak by mi zależało na osiągach to bym bez zmrużenia oka wziął 328[Może nawet m3 e36 by sie znalazło]Jeżeli wieksza uwage zwracasz na wygląd to pewnie wezmiesz e46 2.0.Chociaż e36 w coupecie i tak wyglada bosko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.