Skocz do zawartości

prośba o pomoc dla dziecka


KMC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przed paroma minutami z mojego konta bankowego wypłynęła równowartość kilku literków paliwa. Tym sposobem zaoszczędzę na zużyciu opon i klocków hamulcowych :)

 

Życze powodzenia w zbiórce i z niecierpliwością będę oczekiwał podsumowania niniejszej akcji.

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję Wam za chęć przylaczenia sie do tej akcji. Strona Pauli po 20 godzinach "wiszenia" odnotowała aż 400 odsłon! Nie to jest jednak najważniejsze, istotne jest to abym mógł się przed Wami rozliczyć. W każdy poniedziałek po południu (niestety nie da sie częściej) ze stowarzyszenia będziemy (rodzice; ja a za moim pośrednictwem Wy) otrzymywać stan konta, ilość wpłat i dane darczyńców. W każdy więc poniedziałek będę informował Was za pośrednictwem www.kmc.neostrada.pl , oraz za pośrednictwem forum jak przebiega zbiorka :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMC napisał:

 

"W każdy poniedziałek po południu (niestety nie da sie częściej) ze stowarzyszenia będziemy (rodzice; ja a za moim pośrednictwem Wy) otrzymywać stan konta, ilość wpłat i dane darczyńców."

 

 

KMC ja bym nie udostepnial danych darczyncow... nie robimy tego po to by byc slawnymi!

po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dowiedziałem się.

 

Miałem to napisać na PRIV ale pomyślałem, że kiedyś może się komuś przydać (odpukać..... :modlitwa: ). A Więc.

 

 

1.KMC nigdy nie bazuj na opinii jednego lekarza. Gadałem z Ojcem, który ma z cukrzykami i Diabetologami wiele doczynienia Powiedział, że insulinę osobie w tym wieku podaje się naprawdę niezywklę żadko!!! Może upewnijcie się, czy nie warto najpierw spróbować mniej drastycznych metod.

 

2. Jeśli już ma być insulina to jedna uwaga. Jak pisałeś jest to osoba aktywna. Czy napewno pompa to dobre rozwiązanie :?: Cały czas musi być wkuta w ciało i przy uprawianiu sportu napewno nie pomaga. Pod tym względem zastrzyki są dużo lepsze.

 

To dwa punkty dotyczące samej insuliny. Pójdzcie jeszcze do kilku diabetologów. Nic nie tracicie, a wiele macie do zyskania...!!!

 

Jeśli już zdecydujecie się na pompę to:

 

1.NIE OSZCZĘDZAJCIE NA ZAKUPIE!!!!!!!!!

Na rynku powoli pojawiają się chińskie pompy za ok. 5 tys PLN, ale to syf. Miejcie na uwadzę, że jeśli pompa nawali i zacznie żle dawkować to może stać się tragedia...!!! Naprawdę nie warto oszczędzać, choć cena kusi...!!!

 

2. Niestety firma ojca jeszcze nie sprzedaje pomp (sorka, za wprowadzanie w błąd, ale byłem przekonany, że już je sprzedają). Ojciec poleca pompy "Bioton" i "MediSense". choć nie jestem pewien pisowni.

 

3. Pewnie wiecie, ale na wszelki wypadek napiszę, że miesięczne utrzymanie pompy to ok. 600 PLN.

 

Teraz słów kilka o finansowaniu.

Jest kilka instytucji, do których powinnieście się zwrócić.

 

1. Polski Związek Diabetyków z Siedzibą w Bydgoszczy. Przewodniczy mu niejaki Baumann. Napiszcie do nich o swojej sytuacji. Powinni Was skierować do Regionalnego oddziału. Napewno Kasy od nich nie dostaniecie, ale często (jak mówi ojciec) potrafią powalczyć w innych instytucjach.

 

2. Przy Powiatach istnieje "Powiatowy Ośrodek Pomocy Rodzinom" (mogłęm coś pokręcić w nazwie, ale sens ten sam). Od nich możecie uzyskać wsparcie już czysto finansowe. Choć uwzględniają sytuację materialną rodziny, więc jeśli nie macie niskich dochodów to może być problem.

 

3. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To nie są żarty. Oni często pomagają w takich przypadkach. Siedzibę mają w Wawie. Napiszcie do nich. Matka (siedzi w aparatach słuchowych) osobiście była świadkiem, że pomagają w zakupie, lub nawet w całości kupują sprzęt dla chorych dzieciaków.

 

4. Na końcu ale chyba najważniejsze:

POMPY ZACZYNAJĄ BYĆ REFUNDOWANE...!!! Nie wiem, czy we wszystkich regionach, ale w Wawie już tak. Napiszcie do NFZ, chyba najlepiej w Wawie. To ich zakichany obowiązek żeby pomagać w takich sytuacjach.

 

To chyba tyle. Starałem się to ułożyć w jakiś logiczny ciąg, ale jeśli ktoś ma jakieś pytania postaram się pomóc.

 

KMC naprawdę dobrze pochodźcie po lekarzach. Stary jak usłyszał, że chcą dawać insulinę nastolatce aż się zjerzył. Lekarzem nie jest, ale siedzi w tym od ponad 10 lat więc wie, co mówi.!!!

 

Życze powodzenia i Duuuuuuuużo zdrowia dla Młodej.... :)

 

Wam natomiast dużo cierpliwości i wytrwałości.

 

W razie pytań PISZ>..!!!

 

Peace.

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.KMC nigdy nie bazuj na opinii jednego lekarza. Gadałem z Ojcem, który ma z cukrzykami i Diabetologami wiele doczynienia Powiedział, że insulinę osobie w tym wieku podaje się naprawdę niezywklę żadko!!! Może upewnijcie się, czy nie warto najpierw spróbować mniej drastycznych metod.
Racja, lekarz w Plocku tak prowadzil Paule, ze caly czas miala cukier w granicach 200 i prawie niczego nie mogla jesc, teraz wreszcie dostalismy sie do polecanej specjalistki od dzici z Wawy, dzieciak je wszystko, przyjmuje w granicach 1 jednostki (a nie 6) insuliny a cukier niezwykle zadko dochodzi do 150

 

 

2. Jeśli już ma być insulina to jedna uwaga. Jak pisałeś jest to osoba aktywna. Czy napewno pompa to dobre rozwiązanie :?: Cały czas musi być wkuta w ciało i przy uprawianiu sportu napewno nie pomaga. Pod tym względem zastrzyki są dużo lepsze.
i tak i nie, pompa na pewno nie nadaje sie do uzycie przy sportach kontaktowych, w innym wypadku jest zbawieniem przy ktorym nie trzeba pamietac o podaniu insuliny a wklucie w przypadku pompy w niczym nie przeszkadza.

 

 

1.NIE OSZCZĘDZAJCIE NA ZAKUPIE!!!!!!!!!

Na rynku powoli pojawiają się chińskie pompy za ok. 5 tys PLN, ale to syf. Miejcie na uwadzę, że jeśli pompa nawali i zacznie żle dawkować to może stać się tragedia...!!! Naprawdę nie warto oszczędzać, choć cena kusi...!!!

Racja! zadnej chinszczyzny tylko i wylacznie pompy sprawdzone i porzadnych firm, tak naprawde 2 w Polsce minimed i d-tron

 

 

3. Pewnie wiecie, ale na wszelki wypadek napiszę, że miesięczne utrzymanie pompy to ok. 600 PLN.
od 300 do 500 zł w polowie te koszta sa refundowane

 

 

Teraz słów kilka o finansowaniu.

Jest kilka instytucji, do których powinnieście się zwrócić.

 

1. Polski Związek Diabetyków z Siedzibą w Bydgoszczy. Przewodniczy mu niejaki Baumann. Napiszcie do nich o swojej sytuacji. Powinni Was skierować do Regionalnego oddziału. Napewno Kasy od nich nie dostaniecie, ale często (jak mówi ojciec) potrafią powalczyć w innych instytucjach.

Kolo na ktore przelewacie pieniazki, funkconuje wlasnie przy nim, bedac lokalnym oddzialem w Plocku ;-) po cichu liczymy, ze sie dorzuca.

 

 

2. Przy Powiatach istnieje "Powiatowy Ośrodek Pomocy Rodzinom" (mogłęm coś pokręcić w nazwie, ale sens ten sam). Od nich możecie uzyskać wsparcie już czysto finansowe. Choć uwzględniają sytuację materialną rodziny, więc jeśli nie macie niskich dochodów to może być problem.
HA taka organizacja przyznala rodzicom Pauli jednorazowa zapomoge w wysokosci 500 pln ale, nie wiadomo kiedy ja dostanie gdyz: " nie ma pieniazkow na koncie i obowiazuje kolejka"

 

 

3. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To nie są żarty. Oni często pomagają w takich przypadkach. Siedzibę mają w Wawie. Napiszcie do nich. Matka (siedzi w aparatach słuchowych) osobiście była świadkiem, że pomagają w zakupie, lub nawet w całości kupują sprzęt dla chorych dzieciaków.
Probuje ich jakos ugryz, oficjalnie pomagaja dzieciom do 11 roku zycia

 

 

4. Na końcu ale chyba najważniejsze:

POMPY ZACZYNAJĄ BYĆ REFUNDOWANE...!!! Nie wiem, czy we wszystkich regionach, ale w Wawie już tak. Napiszcie do NFZ, chyba najlepiej w Wawie. To ich zakichany obowiązek żeby pomagać w takich sytuacjach.

Zgadza sie, na razie wylacznie Mazowiecka Kasa Chorych je refunduje, pod ktora zreszta nalezymy. Srednio w roku refunduja ok 10 pomp, przy kilkuset podaniach...... hahaha

 

 

Życze powodzenia i Duuuuuuuużo zdrowia dla Młodej.... :)
Dzieki, powodzenie mamy bo jestescie Wy, ona bedzie miala powodzxenie bo jest sliczna nastolatka, gada jak najeta :)

dzieki serdecznie, bardzo pomogles!

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba nie bardzo, bo widzę, że wszystko wiedzieliście....

 

Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz. Postaram się podpytać ojca. Czasami tak ciężko wszystko z bani powiedzieć od A do Z.

 

Zasada pytania-odpowiedzi dużo lepiej się sprawdza.

 

Zdrówka... :cool2:

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sorrki przez ostatnie dni ciagle bylem w trasie. Zgodnie z umowa podaje stan konta w fundacji: 2800 zł

Bardzo Wam dziękujemy!

 

jak tylko sie ogarnę napiszę więcej

 

to od dzisiaj powinno być : 3270 :)

 

Akcja zorganizowana przez Beemka-Klub przyniosła 470 zł, które zebraliśmy podczas zlotu w Toruniu od klubowiczów oraz indywidualne wpłaty tych których nie było na zlocie.

 

Całą akcję możecie prześledzić na forum w topicu: :: AKCJA CHARYTATYWNA :: I TY MOŻESZ POMÓC DZIEWCZYNCE ::

 

Pozdrawiam i myslę że pomogliśmy :mrgreen: :mrgreen:

 

PS.: KMC teraz możesz nas śmiało dodać do tej stronki :wink:

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dołączę.

Też mam cukrzyce, mam jedna rade nie opierajcie sie na opinii jednego lekarza. Jak trafiłem do szpitala od razu powiedzieli, że mam cukrzyce insulinozależna, po wyjściu trafiłem do dobrej poradni i okazało się, że wystarczy odpowiednia dieta i delikatne proszki.

Pozdrowienia dla dziewczynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni Państwo bardzo Was przepraszamy za tak dlugi brak kontaktu z naszej strony. Niestety rodzice Pauli sa komputerowymi laikonikami a ja przebywalem czasowo na emigracji, bez dostepu do netu. W tej chwili wrocilem do domu i mam nadzieje do wtorku uda mnie sie zaktualizowac strone Pauli. Obecni einformuje, ze na konto Pauli wplynelo 3800 zł co pozwala nam powoli na poszukiwanie pompy regenerowanej. dotychczas probowalismy wypozyczyc pompe od firmy mini med, mam nadzieje, ze te starania zakoncza sie sukcesem. Przykro mi, ze niektorzy z Was poczuli sie oszukani z powodu braku odpowiedzi z naszej strony, powody podalem powyzej. od polowy przyszlego tygodnia mam nadzieje bede wszystko aktualizowal na biezaco. Mam nadzieje, ze uda mnie sie spotkac z czescia Was na zlocie BMW w Plocku, gdzie przedstawie Wam siebie i Paulinke, co rozwieje wszystkie Wasze watpliwosci.

 

Pozdrawiam w imieniu swoim i Pauli

jeszcze raz bije sie w piers - PRZEPRASZAM mea maxima culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.