Skocz do zawartości

Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku


Marcus 1959

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w ETK można sprawdzić jakie były wersje oprogramowania np. dla sterownika ms40.1

Przyłączam się do pytania - gdzie w ETK znaleźć ile było aktualizacji sterownika? Czy można w ogóle sprawdzić co one poprawiły?

Czy ten ekran wygląda tak:

http://img177.imageshack.us/i/etk.jpg/" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

(nie wiem czemu forum źle skaluje obrazek)

:?:

EDIT:

Wychodzi na to że mam nr sterownika 7512241 (z 09.07.2001 wg ETK), a najnowszy jest 7545646 (daty brak, ale poprzedni jest z 03.08.2004), po drodze było chyba 12 zmian (lub 14, tylko daty są podane wcześniejsze).

Jak teraz zabrać się za update?

 

Do fixxxer1

Dla sterownika 7 512 241 było 12 nowszych wersji oprogramowania. Do Update oprogramowania potrzebne są odpowiednie "wsady" oraz specjalny programator.

Edytowane przez Marcus 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdzie w ETK można sprawdzić jakie były wersje oprogramowania np. dla sterownika ms40.1

Do "palermos"

Wpisz VIN swojego auta do ETK .W katalogu 12/silnik-elektryka/ odnajdziesz ZAPROGRAMOWANY sterownik silnika .Odszukaj aktualny jego numer podświetl go na żólto klikajac lewym klawiszem myszy na ten numer a następnie kliknij prawym klawiszem.Z rozwiniętej w ten sposób listy wybierz "interpretacja".W tym momencie wyświetli się lista wszystkich zaprogramowanych sterowników w kolejności wg dat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Planuje update softwaru w skrzyni biegów ale ani w TIS, ani w ETK nie mogę namierzyć konkretnej informacji na temat najnowszej wersji softu. Czy jest ktoś w stanie zdobyć informacje na temat tego softu. Mój numer vin CD28297 oraz dane z skrzyni.

 

http://img177.imageshack.us/img177/4886/codingdata.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zrzut z ekranu na nic się nie przyda.

Potrzebny jest numer sterownika zaprogramowanego a nie tylko jego hardware. Numer ten znajdziesz w Inpie w zakładce code/codierung.

Jeśli skrzynia nie działa jak należy to w pierwszej kolejności trzeba wykluczyć uszkodzenie mechaniczne/zużycie elementów skrzyni. Wymiana oprogramowania w uszkodzonej mechanicznie/zużytej/ skrzyni nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak czuje, że raczej nie prędko dostaniemy info krok po kroku jak się taki update softu robi :) Przecież kolega Marcus chleb kupuje za to bo to jego praca ;) Tylko nas tak troszke podkręca i kusi ;) Oczywiście z całym szacunkiem i zrozumieniem !!! :cool2: a można kolego Marcus wiedzieć jaki przedział cenowy takich zabiegów u Ciebie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zrzut z ekranu na nic się nie przyda.

Potrzebny jest numer sterownika zaprogramowanego a nie tylko jego hardware. Numer ten znajdziesz w Inpie w zakładce code/codierung.

Jeśli skrzynia nie działa jak należy to w pierwszej kolejności trzeba wykluczyć uszkodzenie mechaniczne/zużycie elementów skrzyni. Wymiana oprogramowania w uszkodzonej mechanicznie/zużytej/ skrzyni nic nie pomoże.

 

Wklejam zrzut z code/codierug. Marcus 1959 prośba do Ciebie.Czy mógłbyś potwierdzić bo moim zdaniem patrząc w ETK jest to chyba najnowszy software (16.09.2005) czy się mylę, czy jest to ten bez daty 7552722. Chcę zaktualizować soft bo wiadomo im nowszy tym lepszy.Drugi powód po zabawach w DIS i INPIE nie mam różnicy po przełączeniu na S tzn przełączam i nic a wcześniej odczuwałem jakby redukcję.

 

http://img834.imageshack.us/img834/1011/daneskrzyni.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przedwczoraj zdobylem się na „odwage” i zrobiłem update softu w moim klekocie DISem.

Trochę nerwów przez te około 20 kilka minut i musze przyznać że było warto.

Podczas pierwszej jazdy „banan nie schodzi z twarzy” jak to mawia dzisiejsza młodzież :)

Troche zaczęło padać i mimo że mam ciężkiego touringa+pełen bak i dobre 15kg klamotów w bagażniku, to tył gubił trakcję na 3 biegu, co wczesniej było niemożliwe :shock:

Wyczuwalny przyrost momentu z samego dołu, silnik pracuje spokojniej, bardziej płynniej przyspiesza, jest cichszy. Aż normalnie się nie chce wierzyć. Mój egzemplarz jest z stycznia 2001, czyli pierwsze wersje 193km, co by tłumaczyło niedopracowanie pierwotnego softu.

Na dniach będę to samo robił u brata w 528i 99’, zdam oczywiście relacje z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja też przymierzam się do upgradu softu w DME jak i skrzyni. Tylko chcę to zrobić za pomocą SSS.

Możesz opisać jak to zrobiłeś za pomocą DISa ?

 

Instrukcja programowania za pomocą DISa jest opisana w tym wątku http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=130670&start=45&sid=999219bb64af038eec2fd8bf2e0c9800.

 

Według tej instrukcji zrobiłem upgrade DDE i EGS, a auto jak nowo narodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ten zrzut z ekranu na nic się nie przyda.

Potrzebny jest numer sterownika zaprogramowanego a nie tylko jego hardware. Numer ten znajdziesz w Inpie w zakładce code/codierung.

Jeśli skrzynia nie działa jak należy to w pierwszej kolejności trzeba wykluczyć uszkodzenie mechaniczne/zużycie elementów skrzyni. Wymiana oprogramowania w uszkodzonej mechanicznie/zużytej/ skrzyni nic nie pomoże.

 

Wklejam zrzut z code/codierug. Marcus 1959 prośba do Ciebie.Czy mógłbyś potwierdzić bo moim zdaniem patrząc w ETK jest to chyba najnowszy software (16.09.2005) czy się mylę, czy jest to ten bez daty 7552722. Chcę zaktualizować soft bo wiadomo im nowszy tym lepszy.Drugi powód po zabawach w DIS i INPIE nie mam różnicy po przełączeniu na S tzn przełączam i nic a wcześniej odczuwałem jakby redukcję.

 

http://img834.imageshack.us/img834/1011/daneskrzyni.jpg

 

Ten bez daty to jest najnowsze dostępne oprogramowanie. Data przy numerze oznacza nic innego jak to, kiedy dany soft został zastąpiony nowym.

 

Sorry,że dawno nic nie pisałem,ale byłem za granicą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy czy wiecie gdzie znajdę sterownik skrzyni biegów w X5 3.0d po lifcie?

Chciałem zmienić soft i odnalazłem stary numer Inpą ale nie mogę znaleźć do w ETK brak takiej części.

Vin auta to LV51772.

 

 

zrób wyraźne zdjęcie naklejek z obudowy sterownika i przyślij mi je na marekgam@gmail.com

 

Bez tego nic nie pomogę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Właśnie dla tego pytam gdzie jest sterownik skrzyni?

Powiedz mi czy SSS nie powinien automatycznie rozpoznać softu i zaproponować aktualizację?

Bo z DDE tak właśnie było , sam rozpoznał wersje softu i podał na jaki zmieni.

Edytowane przez Kruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Po lifcie jest skrzynia 6hp26 i sterownik (mechatronica) jest wewnątrz skrzyni :( jakin sss sprawdzałeś ????

 

SSS V34.

Edytowane przez Kruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mógł bym prosić o najnowszy sterownik do DME (problem z ETK i nie mogę odnaleźć) VIN: JT68647

330 CI 2002

i jeszcze jedno pytanie odnośnie odświeżenia i instrukcji z linku wyżej, przy DME jest inna opcja zamiast "8 wybierany - 1Replace control unit i naciskamy przycisk szczałki w prawo" jest 1.Determine Customer Service Measures , rozumiem że to należy wybrać i następnie dalej wpisujemy aktualny numer sterownika "wpisujemy Part nummber,basic control unit i naciskamy przycisk YES"

 

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

z góry dzięki za pomoc i odpowiedź.

BMW E60 530xd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam kogoś z Poznania lub okolic, kto podjął by się update'u moich sterowników. Mój VIN gx44999 - Marcus mogę prosić o sprawdzenie czy jest coś nowszego ? Z góry dzięki :modlitwa:

...Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami

http://micro-bit.pl/bmw/DSC_2027_small.jpg

moja galeria : 530dA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę, zrobiłem sobie w niedziele upgrade softu w DME (sterowniku silnika) i w EGS (sterownik skrzyni automatycznej).

Wszystko trwało trochę ponad godzinę.

Dla silnika dostępne były dwa nowsze oprogramowania, wgrałem oczywiście to najnowsze z 02.09.2004r. Mój sterownik silnika był już wcześniej programowany przez ASO (w Niemczech) 16.02.2004.

Ze sterownikiem skrzyni była trochę cięższa sprawa, w pierwszej chwili myślałem że nie ma nowszej wersji, ETK pokazywał w interpretacji dla mojego softu iż jest najnowszy (z 22.10.2002r). Jednak dokładnie się przyjrzałem i zobaczyłem że BMW wypuszczało od 08.2004r. całkiem nowy sterownik, i ten że soft z nowego sterownika wgrałem.

 

Jestem już czwarty dzień po flashowaniu (niestety nie robiłem żadnej dużej trasy), ale co mogę powiedzieć...

Silnik jak by szybciej reagował na gaz z dołu (nie wiem czy to sprawa softu silnika czy skrzyni)

W skrzyni występował czasami efekt tarki przy 1500-2000 obrotach na 3 biegu. Teraz tego nie ma :shock:

Skrzynia pracuje bardziej kulturalnie a na trybie S jest lekko zrywniejsza.

Być może część odczuć jest efektem placebo ale z tą tarką to jest w szoku :mrgreen:

 

Oto screeny z przed i po aktualizacji

 

Silnik przed

http://img11.imageshack.us/img11/4831/74462499.th.jpg

Skrzynia przed

http://img208.imageshack.us/img208/280/30228335.th.jpg

Silnik po

http://img7.imageshack.us/img7/285/21861489.th.jpg

Skrzynia po

http://img407.imageshack.us/img407/7600/40581237.th.jpg

 

Mogę jeszcze wykonać 11 wgrywań dla silnika i 12 dla skrzyni, myslę że wystarczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam kogoś z Poznania lub okolic, kto podjął by się update'u moich sterowników. Mój VIN gx44999 - Marcus mogę prosić o sprawdzenie czy jest coś nowszego ? Z góry dzięki :modlitwa:

 

Do carlos 76

 

Sa nowsze wersje oprogramowania do DDE 4.0oraz Skrzyni.Problem jest jednak taki,że najnowsze oprogramowanie DDE wymaga zmiany przepływomierza na nowszy typ. Identycznie jest z dwulitrówkami na sterownikach DDE 3.0.

Jak bedziesz w okolicach Warszawy/łodzi to wpadnij do mnie.Wrzucę Ci oprogramowanie tuningowe do Twojego autka . Będziesz miał 240 KM oraz 500Nm. ( wynik oczywiście zależy od stanu silnika) Nie będzie potrzeby wymiany przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.