Skocz do zawartości

Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku


Marcus 1959

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam czy ktos mógl by sprawdzic jaki jest bajbowsz opragromowanie mój vin: FS19530

Od 25 września 2001 dla tego auta obowiązuje numer 7789414.Od tego czasu nic nowszego nie było. Koniecznie trzeba przy tym sprawdzić jaki jest przepływomierz w aucie. Może być niezbędna także przepływomierza..

Edytowane przez Marcus 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus1959... mamy rozumieć że nigdy nie było uaktualnień do 330D M57 ?? Wychodzi na to że najnowsza jest ta pierwsza :) Z Twojej wypowiedzi tak wnioskuje bo nie rozumiem jak po vinie rozpoznałeś jakie wersje ma kolega luki2206 a jakie są najnowsze aktualizacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus1959... mamy rozumieć że nigdy nie było uaktualnień do 330D M57 ?? Wychodzi na to że najnowsza jest ta pierwsza :) Z Twojej wypowiedzi tak wnioskuje bo nie rozumiem jak po vinie rozpoznałeś jakie wersje ma kolega luki2206 a jakie są najnowsze aktualizacje.

 

Silniki M57 Były montowane w E46,e39,E38 Do każdego z tych modeli jest inny soft do sterownika DDE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos mógl by sprawdzic jaki jest bajbowsz opragromowanie mój vin: FS19530

Od 25 września 2001 dla tego auta obowiązuje numer 7789414.Od tego czasu nic nowszego nie było. Koniecznie trzeba przy tym sprawdzić jaki jest przepływomierz w aucie. Może być niezbędna także przepływomierza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki M57 Były montowane w E46,e39,E38 Do każdego z tych modeli jest inny soft do sterownika DDE...

Tak to wiem ale ja pytałem o auto kolegi Luki2206.

Zanim edytowałeś post odpowiedz wydawała mi się dziwna bo Luki nie podawał nigdzie swojego numeru softu no chyba że pw :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a byla by taka mozliwosc aby wgrac soft np. od E39 one maja po193KM jakos zawsz pare koni wiecej a silniki przeciesz te same.niech sie wypowie ktos czy byla by taka mozliwosc?

 

Od E39 nie próbowałem,ale do tego silnika mam coś lepszego od oryginału 240KM /500Nm.

Edytowane przez Marcus 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Trzeba by dokładnie sprawdzić jaki masz, ale silnik DME - 1437446 a do skrzyni EGS - 1423198.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Myślałem dobrze a napisałem źle. Oczywiście chodzi mi o ETK. Mógłbyś sprawdzić czy dla PJ40165 M47TU najnowszy nr to 7795182 ?

 

To jest cięższy przypadek..Żeby prawidłowo wytypować nowy sterownik potrzebny jest stary numer sterownika zaprogramowanego z naklejki na sterowniku.

ETK tak naprawdę nie służy do identyfikacji sterowników zaprogramowanych i typowanie w oparciu o ETK jest obarczone wysokim ryzykiem błędu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś trochę nakierować jak to sprawdzić w INPIE w po lifcie ? przed zleceniem usługi chciałbym się dowiedzieć czy jest w ogóle sens działania dalej.

 

Kolejno trzeba wybrać model samochodu ,silnik a potem wejść w zakładkę CODIERUNG (wersja niemiecka). Tam będzie pozycja ZUSBAUNUMMER . Te siedem cyfr jest numerem sterownika zaprogramowanego.

Pisz na PW, żeby nie zaśmiecać Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie do Marcusa.

Wysłałem do Ciebie PW, ale nie wiem z jakiego powodu znajduje się ona ciągle w mojej skrzynce "do wysłania". Dlatego nie mam pojęcia czy doszła.

Z tego też powodu treść tej wiadomości umieszczam tutaj.

 

Mam drobną prośbę. Jeśli mógłbyś sprawdzić jakie są najnowsze wersje sterowników silnika i automatycznej skrzyni do mojego auta to byłbym wdzięczny.

VIN mojego bmw: GW40473.

 

INPA podaje mi następujące assembly number:

silnik - 7789424

skrzynia - 7521819

 

O ile w ETK jestem w stanie znaleźć numer rzeczowy silnika, to za Chiny nie znajduję numeru skrzyni.

 

Zauważyłem, że zwróciłeś komuś uwagę, że aktualizacja softu silnika może wymagać zmiany przepływomierza. Czy w moim przypadku również zajdzie taka konieczność?

 

No i na koniec, najciekawsze dla mnie pytanie. Czy to modyfikowane oprogramowanie (240 KM, 500 NM) pasuje do mojego auta? Jeśli tak, to jaki byłby koszt Twojej usługi i ile czasu potrzebujesz na jej dokonanie? Mieszkam w Gorzowie Wlkp. więc dojazd do Ciebie raczej odpada .

 

Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy numer silnika 7789633

 

nowy numer skrzyni 7542326.

 

Oprogramowanie tuningowe przeznaczone jest do sterownika silnika (numer sterownika niezaprogramowanego) o numerze 7789376 .Jeśli masz taki numer sterownika ( a tak jest na 99%) to to oprogramowanie jest dla ciebie. Można przysłać sterownik do mnie a ja odsyłam go po zmodyfikowaniu oprogramowania jeszcze tego samego dnia za pobraniem. Oprogramowanie pochodzi ze znanego mi i w 100% wiarygodnego źródła. Wgrywałem już do wielu takich sterowników więc jakość i bezpieczeństwo silnika jest gwarantowana.

 

Do typowania numerów w celach profesjonalnych nie jest ETK.

ETK można traktować tylko jako mało wiarygodne i niekompletne źródło takich informacji..

 

Masz samochód z 2002 roku,więc problem przepływomierza u ciebie nie występuje.

Edytowane przez Marcus 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć tabeli do e39.

530d manual z 07.1999 jest w nim już przepływka o nr 468. Poniżej wklejam zrzut z oprogramowaniem. Takie przyjechało z niemiec. Wg daty (2003) wnioskuję że jest właściwe, ale czy ktoś obeznany może potwierdzić?

 

http://thumbnails50.imagebam.com/16039/a2c2ee160388517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.