Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że co niektórzy nie mogą się pogodzić ze spalaniem w bmw. Ja wiem jedno - ile by nie paliły, ile by nie kosztowały to i tak warto...

(no chyba że komuś motor nawala :doh: ) Moja potrafiła wyssać nawet 30 litrów..., chociaż rekordów spalania nie próbowałam bić... :( Pozdrawiam wszystkich PRZERAŻONYCH i życzę im żeby zeszli na ziemię. Cudów nie ma!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to i ja się podczepię. Narazie jeżdżę tydzień swoim Touringiem E46 330i i zrobiłem mało kilometrów. Jak narazie jeżdżę tylko po mieście i to głównie na krótkich odcinkach (nieraz kilka razy dziennie 500m) przy spokojnej jeździe komp pokazuje mi 17,8L (po zatankowaniu do pełna zresetowałem średnie spalanie także ten wynik to tylko miasto i moja jazda). Gdy ją kupiłem i wracałem do domu na trasie 80 km przy jeździe 110 - 120 km/h pokazywał 8,8L (też przed wyjazdem od sprzedającego zresetowałem średnie spalanie). Ale czy wyniki z kompa średniego spalania zgadzają się z faktycznym spalaniem? Bo ja dopiero się dowiem jak zapali się rezerwa i będę tankował do pełna. Jak to jest u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już nie wiem co myśleć:( mam 320i, jeżdżę do pracy niby to trasa, ale taka, że z górki na górkę, serpentyny itp więc ciężko jest jechać jednostajnie i na 5 biegu, czasem trzeba i trójkę i dwójkę zapiąć. Średnie spalanie wychodzi mi 10 literków, czasem może urwę z litr mniej. No i nie wiem czy to dużo czy mało bo naczytałem się opinii, że 2.0 w stosunku do swoich osiągów to pijak. Ja mam wersje bez vanosa M50. Takie spalanie to jest OK czy za dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 6 tlokow do wykarmienia i martwisz sie ze 10 litrow to duzo? Nie wierz magikom ktorzy twierdza ze ich 328 spala 12 litrow w miescie, jak to opowiadam wlascicielom np. 325 to parskaja tak szczerym smiechem ze az milo posluchac :) Mi w trasie zjada minimalnie 7 litrow a w miescie 10, a mam 1,6 jak na 2 litry to powinienes miec spalanie rzedu 10 trasa 12-13 miasto, czyli wroze ze wszystko jest ok... Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sendra z tymi dziesięcioma litrami w trasie to chyba troszke przesadziłeś, no chyba że ktoś pomyka cały czas ze 150-160km/h lub więcej!! Moja w trasie przy prędkości ok 100-120km/h pali ok 7,5l/100km(ostatnio sprawdzałem- trasa Oborniki-Kołobrzeg, w dwie stony 450km). Co do miasta, to niestety w niedużych miejscowościach na krótkich odcinkach R6 to pochłaniacz paliwa- w moim przypadku ok 13l, a czasami nawet dochodzi do 14l/100km!! No cóż to już jest jest 6 cylindrów, więc swoje wypić muszą!!

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianek - warto wiedziec co ma sie pod maska ;) R6 a nie v6 :) Sam juz nie wiem jak jest z tym spalaniem, 2,5 litrowcy przekonuja ze ich pali pi razy drzwi 12 litrow po miescie, a jak powiedzialem o tym wlascicielowi 325 to popukal sie w czolo i mowil ze jak docisnie to i 17 spali w miescie a normalnie kolo 14-15... Widac w BMW trzeba mowic o spalaniu indywidualnym bo kazda jednoskta nawet te o jednakowej pojemnosci pala inaczej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianek - warto wiedziec co ma sie pod maska ;) R6 a nie v6 :) Sam juz nie wiem jak jest z tym spalaniem, 2,5 litrowcy przekonuja ze ich pali pi razy drzwi 12 litrow po miescie, a jak powiedzialem o tym wlascicielowi 325 to popukal sie w czolo i mowil ze jak docisnie to i 17 spali w miescie a normalnie kolo 14-15... Widac w BMW trzeba mowic o spalaniu indywidualnym bo kazda jednoskta nawet te o jednakowej pojemnosci pala inaczej ;)

 

Ja mysle ze po prostu posadacze mniejszych silnikow nie moga sie pogodzic z tym ze jakies 2,5 czy 2.8 pali niewiele wiecej a daje duzo wiecej frajdy z jazdy :8) jakby R6 palily srednio 15-17 PB to nie bylo by sensu tego kupowac (od razu lepiej jakies V8 a jak ma byc taniej to jakies 1.6-1.8) co do roznic w spalaniu to przeciez normalne. Kondycja samochodow jest rozna,srodowisko w jakim sie porusza tez (trasy,wioski,miasteczka ,miasta,aglomeracje) no i sam kierownik to chyba sprawa numer 1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja E-39 530d automat pali.

Miasto - spokojnie ..tak dla sprawdzenia jak mało......10.5

Miasto - normalnie ...................................................11.6

Miasto w korkach i 'bezwzględnie :mrgreen: '..............13.7

 

Trasa moja normalna 120-140-200 .........................9.2

Trasa spokojniej......................................................8.6

Trasa wolno 'bo deszcz i korki' do 120km/h...............7.6

Trasa ..prowadzi dziewczyna 'bo ja nie mogę :D '......6.5

 

Więc różnie, ale myślę, że nieźle.

Pozdrawiam.

 

 

Zgadzam się mi e39 530dA pali prawie tyle samo (różnica +/- 0,2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mysle ze po prostu posadacze mniejszych silnikow nie moga sie pogodzic z tym ze jakies 2,5 czy 2.8 pali niewiele wiecej a daje duzo wiecej frajdy z jazdy :8) jakby R6 palily srednio 15-17 PB to nie bylo by sensu tego kupowac (od razu lepiej jakies V8 a jak ma byc taniej to jakies 1.6-1.8) co do roznic w spalaniu to przeciez normalne. ... :)

 

No tak, ale zrównanie różnic przy różnych silnikach bierze się z tąd, że BMW lubi choć czasem pokazać pazurki, z mniejszy, słąbszy silnik pracuje pod większym (proporcjonalnie) obciążeniem - przy przygazownaniu i przyspieszeniach musi więcej wypić,

natomiast mocniejsze silniki na większej prędkości mają jeszcze ten zapas mocy, przez co są mniejsze różnice spalania przy 80-120-160-itd prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna jestem jak narazie szczesliwym posiadaczem swojego pierwszego BMW. Jestem studentem wiec szukalem ladnego, fajnego, milego autka no i tez przede wszystkim ekonomicznego diesla. I jestem zadowolony z wyboru, chodz w cale nie mialem w planach marki BMW. Przejechalem juz tym autkiem ok 2tys km, od wymiany oleju jest 1,5tys km i wzial moze z 50ml oleju.

3 razy juz sprawdzalem spalanie w nim i tak:

Zaznaczam od razu ze dojezdzam nim dziennie na uczelnie 25 km w jedna strone (20km trasa, 5 km miasto) i pozatym czasami jeszcze gdzies sie przejade.

1) Pierwszy raz testowalem spalanie po zakupieniu i wyszlo 6,5 z tym ze trosze cisnalem na pedal na trasie (srednio 100-120).

2) Juz troche spokojniejsza jazda (90-100) i wyszlo 5,9

3) Trzeci raz zakonczyl sie 2 dni temu, staralem sie bardzo ekonomicznie jezdzic (caly czas 80-90, bez gwaltownych przyspieszen) i tu bylo rowne 5,5

Moje spostrzezenia sa takie ze jezdzac tylko w ciaglej trasie to spokojnie mozna osiagnac 5-5,5 litra, natomiast w miescie faktycznie dozo pali.

Bardzo sobie chwale ten silniczek. Jak na 90km to jest bardziej dynamiczny w porownaniu z golfem TDI 90km. Napewno nie jest to silnik na gwaltowne ruszanie spod swiatel czy palenie gumy, ale za to jest naprawde elastyczny, przy wyprzedzaniu ladnie sobie radzi. Troche szkoda ze brakuje mocy do 2,2tys obrotow, ale pozniej to juz prawdziwy demon. :D Astra II 1.6 16v 105km nie miala szans. :D Swietnie trzyma sie w zakretach i super sie nim jezdzi.

Jesli ktos chce miec swoje pierwsze BMW a musi liczyc sie z oszczednoscia to bardzo polecam ten model 318tds.

Ja mam 318tds, 1997r, 350tys przebiegu (z ksiazka), ladnie utrzymany, bezwypadkowy, i dalem za niego 12500zl z rejestracja - wiec nie sa takie drogie te beemki, a przynajmniej dostajesz Bardzo Markowy Woz :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E31 850iA

miasto > 40l/100km

trasa ok. 20l/100km

 

e39 525dA (podgrany inny soft w chipie - 210 KM)

miasto/łagodnie ok. 11l/100km

miasto/ostro ok. 13l/100km

trasa/łagodnie (do 140kmh) ok. 7l/100km

trasa/ostro (ile fabryka pozwoli - z górki to i 230) ok. 9l/100km

mieszany (sprawdzałem jak mało może spalić - jechałem od 60 kmh na "5" itp, nie szybciej niż 140 kmh i bez gwałtownego operowania gazem) na odcinku 300 km poniżej 6l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 330i 218 kucy w automacie.(wersja amerykańska)

Miasto przy bardzo dynamicznej jeździe -min.20 litrów

Miasto przy szybkiej jeździe -około 16 litrów.

Miasto przy bardzo spokojnej jeździe -około 12 litrów.

Traska jeszcze nie sprawdzona. :lol:

Nie wiem czy nie jara mi za dużo troszke :?

Musze znaleźć jakiegoś dobrego speca od skrzyni biegów,bo troszke jakaś zmulona.

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 330d

Autostrada- caly czas 140km/h na tempomacie- 6.8l/100km wg komputera. Wg. wskaźnika paliwa wydaje mi się że trochę mniej.

 

Miasto(Wrocław) do 8.5l/100km przy ostrzejszej jeździe. A spokojna to ok 7.8-8l/100km(zależy ile korków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale swoim dziesiejszym osiagnieciem. Przejechałem 101,5 km z czego połowe jadac dynamicznie 100-160 , a w druga spokojnie nie przekraczajac 100 km/h. Zatankowałem 7,63 gazu!!!!(tankowałem na tej samej stacji, wiec nabiło tak samo) Opony letnie 205. 30 km trasa warszawa-katowice reszta to drogi krajowe(gorszej jakości), wsie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

gaz:

miasto, w tym jazda od swiatel do swiatel, jazda spokojna jak i ostre deptanie :) czyli wszystkiego po trochu ok 14l/100km, wynik jaknajbardziej powtarzalny

trasa, tylko autostrady ok 11l/100km - wg mnie duzo, tymbardziej ze jest to jazda do 140kmh, 160/180 spalanie byloby pewnie na poziomie tego z miasta

 

benzyna:

nie mam wielkiego doswiadczenie z tym autem, jedyne co moge napisac to ze jak wracalem tym autkiem zaraz po kupnie do domu, to srednie spalanie w trasie wyszlo 7,2 l/100km, takze wiedzialem ze nie kupilem jakiegos dojechanego silnika co przy 2,5 litra czesto moze sie zdarzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.