Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

B52TUB28 automat,235/45r17 przod 255/45r17 tyl

Wg. kompa srednio- trasa, predkosc 110/120 km/h - 7,9l/100km

Miasto- 14/17l 100/km

Jednak nie trzeba duzo by komp pokazywal spalanie na poziomie 22l w cyklu miejskim.

Pod dystrybutorem nie sprawdzalem,jednak zakladam,ze przeklamania nie sa wielkie.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 330i Steptronic Trumna.

Wczorajszy wypad w Bory Tucholskie 420km w dwie strony:

 

100km - autostrada (160-190km/h) i ekspresówka S5 tempomat 150km/h

120km - drogi właściwie to dróżki przez wioski

200km - krajówki z przejazdami przez miasta - a tu różnie, praktycznie każde wyprzedzanie z kockdownem na gazetę, duży ruch.

 

Spalanie wg. kompa pokrywa się z rzeczywistością 10.1l. Do dojazdu do ekspresówki w stronę powrotną pokazywał 9.8l. Także bardzo ładnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio trasa Włocławek Łeba "w te i wefte" 850 km na baku

No to chyba jednak nieźle, tym bardziej że na autostradzie robiłem próbę ognia na gps max wyszedł 227 :)

zastanawia mnie tylko duża rozbieżność między wskazaniami komputera ( 6.1 ), a rzeczywistością na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No cześć. Właśnie zrobiłem 500km z Białegostoku do Warszawy + jazda po warszawie - jakieś 100km. Spalanie wg dystrybutora to 7l na paliwie Vpower ON. Zwłaszcza powrót był szybki, bo z Bielan do Białegostoku uwinąłem się w 2h i 5 min. Jazda bardzo zróżnicowana. Momentami było 200km/h, a momentami ciągnięcie się po 80km/h. Komputer pokazał 5,5l.

http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero - aktualnie słucham:

http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=lolcatiero&color=red&unicode=no


Pozdrawiam, Michał.

Znany również jako delano @E46Forum.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E 39 520i 1997 Sedan

 

Dziś 10.5 litra/100km Benzyny - droga 50:50 Miasto:Trasa tyle pali w lecie na 17.

W zimie na 15' 9,5 litra.

Spalanie w sumie stałe i niezmienne od tankowania do tankowania zawsze tyle wychodzi . Zawsze zalewany na full - więc wyniki brane nie z komputera.

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

520d

Trasa Anglia - granica Polski Kostrzyn. Predkosc 140 - 180 km/h. Predkosc srednia 107km/h(3 krotkie postoje).

Trzy dorosle osoby + pelny bagaznik. Srednie spalanie 6.0 L/100km na przestrzeni 1046km.

 

Zatankowany na full "pod korek" na ostatniej stacji w Anglii (Dover) , dojezdzam do Kostrzyna 1046km i pozostaje w zbiorniku jeszcze na przejechanie 144km ,bez zadnego miedzytankowania we Francji, Belgii , Holandii ,czy u Szkopow .

 

W drodze powrotnej pelny tank Kostrzyn ,potem dopiero w Dover.

Takie zuzycie paliwa odnotowuje na trasie co roku, teraz udokumentowalem to dokladnie filmujac i robiac zdjecia licznika co okolo 100km.

 

Zuzycie w miescie ,szczegolnie w Londku 10-12. Dojezdzam tylko ok 5km w ciaglym korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post, więc witam serdecznie szczęśliwych posiadaczy tych wspaniałych samochodów

posiadam 2lata e46 320d m-pakiet z 06.2003r

co do spalania tego autka to jak by nie liczyć to zawsze wychodzi mi 8litrów 80%jazdy to nie wielkie miasto jazda raczej spokojna lecz czasem sobie przycisnę

na trasie 130km na tempomacie to około 6litrów na 100km (skrzynia 5-biegów)

opony mam 18 cali przód 225/40 tył 255/35 wiec dość spore jak na ten model

ps.następne będzie e90 330d automat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 328 Ci spalanie w granicach 10 litrów. Raczej jazda spokojna chociaż jak trzeba but idzie. Nie mogę odwołać się miasto trasa ciężko powiedzieć. Mieszkam w małej miejscowości w korkach nie stoję jednak na konkretne trasy też nie jeżdżę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ok. Jeżdząc w ten sposób robisz krzywdę autu. Za jakiś czas zrobisz temat na forum, że masz auto przymulone i słabo jedzie.

http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero - aktualnie słucham:

http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=lolcatiero&color=red&unicode=no


Pozdrawiam, Michał.

Znany również jako delano @E46Forum.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 330i Touring Steptronic. 350km mieszanej jazdy, trochę trasy, autostrady, miasto korki i krótkie odcinki. Jazda cały czas w trybie Manualnym - 13L/100km, czyli ok 1,5 - 2L mniej niż zwykle.

 

A od dzisiaj testuję e91 318d manual, znajomy zostawił mi na 2 tygodnie gdy będzie na urlopie. Za jakiś czas napiszę jaka jest różnica między 330i a dieselkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A od dzisiaj testuję e91 318d manual, znajomy zostawił mi na 2 tygodnie gdy będzie na urlopie. Za jakiś czas napiszę jaka jest różnica między 330i a dieselkiem.

 

Równiutkie 7,5 l/100km w cyklu mieszanym. Nawet fajny ten dieselek. Jestem pozytywnie zaskoczony. Dostaje zadyszki przy wyższych autostradowych prędkościach ale nie jest źle do normalnej jazdy w zupełności wystarczy. Brakuje mi trochę Steptronica bo lewa noga się w mieście trochę odzwyczaiła. Ale zasięg na baku w porównaniu do 330i - imponujący. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zanim kupiłem E-71 35xi sporo czytałem o spalaniu tej rewelacyjnej jednostki , która 5x z rzędu wygrała w swojej klasie engine of the year

przy lekkim bucie miasto 17-18 l

trasa Mazury - Wawa bez tempomatu- w warunkach dalekich od autostrady 10l

przy zapietym tempomacie -autostrada-120/h - 9l.

 

wrażenia z jazdy rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do swojej 320d. Bak zatankowany do pełna, zrobiłem 100km i wskazówka praktycznie nie ruszyła z miejsca, a komputer pokazuje zasięg powyżej 1000km. Jazda normalna, bez wariactw i specjalnych oszczędności :wink:

http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero - aktualnie słucham:

http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=lolcatiero&color=red&unicode=no


Pozdrawiam, Michał.

Znany również jako delano @E46Forum.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i jak się pochwalę. Katowice-Wrocław total emeryt 90-100 km/h spalanie 7.5 wg dystrybutora a nie kompa. Wg kompa 6.9. Wracając z Wrocka 140-180km/h spalanie 9-10 litrów:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.