Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

9-11 na autostradzie przy prędkości 130-150km/h, więc albo jeździsz do 90 albo nie pisz farmazonów

No wybacz, ale musisz trochę się wczytać. Jak ktoś pyta o spalanie to nie chodzi mu o jazdę 150km/h. Albo jesteś młodym niedoświadczonym kierowcą, albo masz jakieś kompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,pewnie,moja E39 520i na komputerze pokaże na trasie 6.0l/100km a w mieście 10-11l/100km :nana: :nana: :nana: :nana: ŻYĆ NIE UMIERAĆ :nana: :nana: :nana:CO INNEGO ŻYCIE....... :nana: :nana: :nana:

...tyle pokazuje mój komp a życie jest takie,że...(mam gaz) i gazu na trasie pali mi 9l (do 110km/h), 10l (do 140km/h) a miasto 13-15l :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dobszee Twoja BMka pali 9 litrów gazu i niech tak zostanie, tylko ja nie muszę w to wierzyć :lol:

Kliknij tyle,abym ja nie musiał wierzyć w Twoje kliknięcie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

E91 318d Efficent Dynamic

 

miasto ( Jelenia Góra, około 70-tys mieszkańców - małe korki ) około 7,2-8.5 przy dość żwawej jeździe, Warszawa- Poznań około 9

 

trasa: stała prędkość 120kmh licznikowe 4.1 - realne 4.9 normalna - żwawa jazda autostradą ( 150-160 stała prędkość) około 7,5-8 ( max na autostradzie niemieckiej - 230kmh spaliła mi na tracie Gorlitz - Frankfurt 12 itrów)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna weryfikacja spalania e34 525TDS Touring '93. Z okazji zatankowania złego/zbyt dobrego paliwa (momentalnie zawaliło filtr paliwa i samochód przestał jeździć) opróżniłem do zera zbiornik paliwa, wyczyściłem cały układ paliwowy z wymianą filtra, zatankowałem 30 litrów ON plus 2,5 ltr "czyściwa", przejechałem "normalnie" 291km, spuściłem całą zawartość zbiornika - zostało dokładnie 12,5 litra paliwa, co daje zużycie na poziomie 6,9l/100km. W tym "normalnym jeżdżeniu zawarły się 3 blisko półgodzinne postoje na zapalonym silniku (kobieta do sklepu, do przychodni, ja z dzieckiem na pokładzie, -11* na zewnątrz). Jednocześnie liczydło w kokpicie pokazało średnie zużycie paliwa 7,0l/100km oraz dystans pozostały do przejechania na wspomnianych spuszczonych 12,5 litrach to 193km, więc jego wskazania uważam za miarodajne. Przy okazji: ustaliłem wartość rezerwy na 16 litrów (tankowanie pustego zbiornika z wyskalowanej co 1ltr bańki do zgaśnięcia lampki rezerwy).

Wczorajszy powrót z pracy do domu, 90km, jadąc normalnie (czyli do 2000rpm, bez ekonomii z puszczaniem gazu na każdej górce, po drodze jeden postój 20 min na zapalonym silniku, jeden postój 10 minut pod sklepem na zgaszonym, przejazd przez dwa miasteczka, 2 znaki STOP na trasie), liczydło pokazało 6,0l/100km. Myślę, że bezpiecznie będzie przyjąć średnie spalanie na poziomie 6,5l/100km. Obiecałem Siudkowi jeszcze test z jazdy przepisowej i z jazdy ekonomicznej, ale to wymaga czasu, jesli na każdy z nich mam poświęcić pełny zbiornik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 520d 2006r 150KM (belgia) automat

warszawa radom ok 120-140KM zeszlo do 7.5-7.7

dojazd do pracy 15km w tym 2km miasto 8.2-8.3

szwagra 530d tyle pali przy spokojnej jeździe, dlatego pytanie

czy to jest normalne przy mrozach -10, -20 ?? może mam uwalony termostat ?

przesiadłem się z E46 320d 136KM manual ktory palił 6l

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie mrozy -20 to moja E61 525d na odcinkach do pracy 6km i z pracy 6km ,spalanie 12.8l/100km wg kompa :duh: Jak rusze się dalej i bez korka to spada do 10.8l ale poniżej 10l na 100km w takie mrozy i po mieście to chyba nie ma szans :(

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widze ze bez zciemy juz myslalem ze zaraz bedą pisac ze mi to pali w korkach przy -27 w miescie 7,5 bo znam takich ja mam w automacie i krotkie odcinki pokazuje 13l ale dzis zrobilem termostat egr bo nie dogrzewala mysle ze spalanie troche spadnie :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początek zacznę ze rozwalają mnie odpowiedzi typu ze bemka 2.5l pali komuś 7,5 litr,rozumiem ze kazdy chwali swoje ale nie piszcie takich bzdur .

Mój is spala jakies 11-12l przy jedzie dynamicznej nie przy żyłowaniu do od ciecia , ale przy w miarę oszczędnej jedzie nie zeszedłem nigdy poniżej 9,5 litra.

Pewnie napiszecie ze mam zle ustawione sondy i te wszystkie duperele odpowiedzialne za spalanie ,ale mialem przed ISem e36 316 i również spalała około 10 l ,

więc jak czytam opinie ze komuś bawarka w benzynie pali 5 czy 6l to albo daje mamie jeżdzic która wrzuca 5 pieg podczas 60km/h lub po prostu pociesza się tylko w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moje e60 2004 2.2 benzyna m54 palila w miescie przy tych mrozach 12,8. po aktualizacji softu do silnika i skrzyni spalanie spadlo do 12,3 (ciagle miasto) na odcinku 60km.

nastepnie byla trasa, okolo 200km i spalanie spadlo do 11. - jazda na tempomacie 110-120km/h

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy -20 na krotkich odcinkach 4-5 km pali mi 14,5l silnik nawet nie zdazy sie nagrzac tak wiec praktycznie caly czas na zimnym

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie mrozy -20 to moja E61 525d na odcinkach do pracy 6km i z pracy 6km ,spalanie 12.8l/100km wg kompa :duh: Jak rusze się dalej i bez korka to spada do 10.8l ale poniżej 10l na 100km w takie mrozy i po mieście to chyba nie ma szans :(

 

zgadzam sie z kolegom,moja w takie mrozy to nawet 13.1 pokazuje komp ale latem.......po miescie 4km do pracy i z powrotem 10.0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje e39 530i m54 231km pali mi średnio 11 - 11.5l benzyny jak jeżdżę na krótkich odcinkach i tak 100- 120 km/h ale na trasce to już przy tych prędkościach ładnie mi około 8 pokazywało :lol: ale jak już trochę przydusiłem no to jak mówią ile dasz tyle weźmie hehe :D myślę że to dość przyzwoite wyniki :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

118D/318d

Średnio ok 5-6 litra, ale jak się człowiek baardzo uparł to dało się zrobić tyle:

 

http://img.photobucket.com/albums/v708/K8v8M/rozne/srbmw.jpg

 

(komp zaniżał ok 8%)

 

Kiedyś w przypływie szaleństwa zrobiłem 118d ponad 3 tys km na trzech zbiornikach. Do zbiornika wlewam ok 48 litrów maks.

 

 

Na trasie powyżej 100 km i tym samym stylem jazdy BMW spalił wg kompa 3,4 l/100 km

 

I jeszcze wynik z trasy Stargard Szcz. - Poznań

 

123d pali 6,5-7,5 przeciętnie. Minimalnie 4,5 maks 10l/100 km

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie mi 10.000 km (11 miesięcy) wybija po założeniu gazu vel "niszczyciela silników" aka "nie kupuj beemy jak cie nie stać na benzyne!!!111jeden" - uśrednione zużycie gazu 10,5 l. W trasie (wakacje) nawet do 8,5 l dało się zejść jadąc spokojnie, ale raczej 9,5 l na trasę jednak trzeba liczyć. Typowo po mieście to bliżej 12l, przy czym zauważyłem że jak żonka jedzie to ma większe spalanie hehe. Jak były te silne mrozy to w sumie gazu praktycznie tyle samo brał, ale oczywiście benzynki więcej. Trudno mi określić ile benzyny na rozpałkę idzie, ale komp pokazuje 9-9,5 l najczęściej.

Auto w większości porusza się w okolicach Poznania, trasy od 10 do 50 km na raz, ale również lokalnie, do 1-2 km. Czasem stoi 2-3 dni bez ruchu, czasem kilka razy dziennie odpala. Wiadomo, przy ok 0 stopni musi trochę pojechać na benzynie, ale magiczne 40 st uzyskuje b szyko i bez bólu przełącza. Latem i wiosną praktycznie od razu, nawet nie po minucie czasem. Wolę raczej spokojną jazdę po mieście, rajdowiec ze mnie żaden, zresztą to nie jest 325 żeby cieszyć się dawanie w palnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.