Skocz do zawartości

spalanie e36 325i


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie są teraz ci, któzy twierdzą, że 2,5 pali mniej od 1,6 ;) ? A tak bez sarkazmów, to moim zdaniem spalanie prawdopodobne w mieście przy mniej oszczędnej jeździe, ja potrafie niewiele mniej wycisnąć z mojego IS`a, poza tym podjedź na komputer niech cie podepną, przede wszystkim wyjdzie ew. lambda albo inne uszkodzenie, a jak nie to będziesz wiedział że jest ok ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są teraz ci, któzy twierdzą, że 2,5 pali mniej od 1,6 ;) ? A tak bez sarkazmów, to moim zdaniem spalanie prawdopodobne w mieście przy mniej oszczędnej jeździe, ja potrafie niewiele mniej wycisnąć z mojego IS`a, poza tym podjedź na komputer niech cie podepną, przede wszystkim wyjdzie ew. lambda albo inne uszkodzenie, a jak nie to będziesz wiedział że jest ok ;]

 

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jeśli jeździsz samochodem z którego wylewa się paliwo z rury wydechowej to się nie dziw.

Moje 1,8 M43 nie bylo w stanie spalić więcej niż 11 litrów w mieście z wlączoną klimą.

Nie będę pisal ile pali 330xi bo to inna technologi, a i tak byście nie uwierzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele osób, dla których nie istnieje takie coś jak technologia. Dla nich 1.4 musi palić tyle i tyle ( przeważnie 7 litrów ), a 2.8 dokładnie dwa razy więcej. Czyli już 14 litrów :lol: To wychodzi, że M5 musi spalic jakieś 20 minimum :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w trasie przy 3 osobach i pełnym bagażniku spaliła 9L średnia prędkość 120km/h max 200km/h mniej już chyba by nie spaliła ale 15L nigdy nie przekroczyłem nawet jeżdżąc po warszawie z klima chyba ze non stop palisz gumę to i pełen bak niestarczy ci na setkę :mrgreen: :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali 15L w miescie przy ostrym palowaniu (jak to ktos okreslil :twisted2: ) bardzo czesto krotkie odcinki na zimnym silniku.

 

W trasie 6,8L przy spokojnej jezdzie, przy ostrzejszej do 9L.

Przy predkosci 243km/h w 5 osob 16L (przy najmniej tyle pokazywal licznik ktory przeklamuje przy tej predkosci wg. ksiazki 233km/h to maksymalna predkosc tego pojazdu).

 

Sonde mam nowke oryginal boscha.

 

Pozatym wersja bez vanosa pali wiecej w miescie

(po 09/92) z vanosem ok. 11

(przed 09/92r) bez vanosa ok. 13

oczywiscie wg. danych z ksiazki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele osób, dla których nie istnieje takie coś jak technologia. Dla nich 1.4 musi palić tyle i tyle ( przeważnie 7 litrów ), a 2.8 dokładnie dwa razy więcej. Czyli już 14 litrów :lol: To wychodzi, że M5 musi spalic jakieś 20 minimum :lol:
Kolego nie mówiłem nic o technologii ani o porównywaniu zwykłego 2,5 do jakis 330xi - nie przesadzajmy. Chodzi mi o to, że kilka osób na tym forum twierdzi, że im wyższa pojemność tym niższe spalanie, a tak po prostu nie jest bo generacja silników z tamtych lat musiała dostać swoje, żeby pokazać co potrafi :) i jest tak czy tego chcemy czy nie, a że silnik np 1,6 jest za słaby do tego auta i przez to ma stosunkowo za duże spalanie to inna bajka. No nic bo odbiegamy od tematu ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ok chlopaki ale powiedzcie mi czy jest realne ze moja 320i z vanosem przy jezdzie non stop okolo 180km po niemieckich autostradach takze naprawde trzymanie tej predkosci i niezwalnianie co 2 kilometry do 100km i przyspieszanie z srednio zaladowanym bagaznikiem i z 4 osobami w aucie na oponach 215/45/17 pali mi 16 litrow bez wlaczonej klimy?? To jest normalne czy nie?? Zalewam na granicy w zgorzelcu pelno i po niemczech robie 420 km i zapala sie rezerwa?? Chyba troszke malo?? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No a ja wam powiem że dzisiaj pojechaliśmy sobie po Vectre bo szwagro kupił i było 87mil czyli ok 140km w jedną stronę więc po powrocie do chaty miałem ok 170mil czyli 272km. Zalałem za 20 funtów czyli 22 litry .Z wyliczeń wyszło mi 12.3l/100km .Pragnę zaznaczyć że prędkość wahała się pomiędzy 140 a 200km z czego 200 królowało rzadko ale 180 dość często. Uważam że ani za mało ani za dużo.Co wy o tym sądzicie. Moja bestia to M52b25 :twisted:
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.