Skocz do zawartości

Wymiana poduszek, napinaczy dalej błąd


brokat_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z BMW E39 2001 rok, a mianowicie miała wystrzelone poduchy i napinacze

Carsoft pokazywał błędy:

- 02 Driver belt tensioner (Airbag Control Light)

- 03 Pasanger belt tensioner (Power supply)

- 04 Pasanger Airbag + Driver Airbag

wymieniłem napinacze na nowe, poduchy (wszystko zg z numerami jakie miały stare) próbuję kasować Carsoftem i dalej wyrzuca te same błędy co z przed wymiany. Czy INPA zresetuje mi moduł AIRBAG jeżeli tak to kto chętny do pomocy mogę podjechać na Śląsku.

Dzięki za wszystkie sugestie

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Fix, miałem na myśli naprawę choć nie jestem zwolennikiem. Moduł jest w tunelu środkowym tam gdzie nawiewy na pasażerów są, pod nimi. Trzeba tunel demontować...też mnie to czeka.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Fix, miałem na myśli naprawę choć nie jestem zwolennikiem. Moduł jest w tunelu środkowym tam gdzie nawiewy na pasażerów są, pod nimi. Trzeba tunel demontować...też mnie to czeka.

A da się to w ASO albo gdzieś zresetować?

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od Ciebie.....w ASO wymienią i po sprawie tylko że to drogie ustrojstwo http://www.tav-autoverwertung.de/autoteileshop/product_info.php?products_id=704&language=en Są spece od crash resetów, ale czy bezpieczniej....decyduj.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....., ale czy bezpieczniej....decyduj.

na 100 ma być sprawny więc z anglika nie rozbitego ewentualnie nowy :) Myślałem, że jak go się zresetuje to śladu nie będzie.

mam 530d 2001.02 nr VIN GS97846 wiec który podejdzie jaki musi mieć numer

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
....., ale czy bezpieczniej....decyduj.

na 100 ma być sprawny więc z anglika nie rozbitego ewentualnie nowy :) Myślałem, że jak go się zresetuje to śladu nie będzie.

mam 530d 2001.02 nr VIN GS97846 wiec który podejdzie jaki musi mieć numer

 

Z anglika jak pierdutniesz to Ci poduszka pasażera wystrzeli zamiast Twojej. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Trzy razy wymienialem poduchy w moich bumach kazda miala walnieta i ani razu nie musialem wymieniac sterownika wszystkie byly e39 i za kazdym razem mozna bylo wszystko pokasowac. Moja rada to jedz do lepszego elektronika bo na stowe nie trzeba nic wiecej jak poduchy. Sprawdz jeszcze nabuj przy klemie +. pozdrawiam :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc to teraz robię na siebie lincz :) że jestem bandyta oszust itp. (sprzedając auto i tak powiem ze było robione miało wywalone poduchy zrobiłem to i to)

Moje pytania to:

 

1. jaki rezystor do maty :) wiem wiem było na forum ale o diodzie ja chce dane rezystora, a info 1n4001 diody mnie nie cieszy :D

2. jaki rezystor do klemy + (myślałem o wymianie ale nie mam ochoty rozbierać połowy auta - od akumulatora do grodzi z silnikiem bo to bez sensu)

 

Proszę nie piszcie wymień klemę ja chce tam rezystor

- pisanie że to przestępstwo to się nie zgodzę może w miejscu napinaczy i poduszek to tak,

- za to grozi prokurator,

- ja bym takiego auta nie kupili

a ja takie opinie mam w d... nosie) - sprawdzacie czy sami nie macie jakiś czarów u siebie dotyczy wszystkich napraw z drucikami taśmą klejącą, xenonami z allegro, naklejkami na szybach, śrubach z uchwytu od gruszki z CB w desce rozdzielczej, nie oryginalnym audio w aucie, nakładkami itd itd ;p.

 

Po pierwsze w razie wypadku każdy zdrowy człowiek na 100% będzie próbował odkręcić aku. więc wg mnie nie ma sensu wymieniać klemy

Po drugie czy walnie jedna czy dwie poduchy mam to gdzieś, ma mi się nie świecić żadna kontrolka na czerwono w AUCIE

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc to teraz robię na siebie lincz :) że jestem bandyta oszust itp.

Zasilasz rynek używanych samochodów kolejnym drutem.

Bo sprzedajesz, to co Cię to dalej obchodzi. Psujesz opinię o marce.

:nienie:

 

Po pierwsze w razie wypadku każdy zdrowy człowiek na 100% będzie próbował odkręcić aku.

:worried: Chciałbym to zobaczyć jak ktoś po wypadku odkręca klemę z akku.

A obiektywnie - w razie wypadku samochód może spłonąć.

 

więc wg mnie nie ma sensu wymieniać klemy

Po drugie czy walnie jedna czy dwie poduchy mam to gdzieś, ma mi się nie świecić żadna kontrolka na czerwono w AUCIE

Grzecznie odpowiadając Ci na pytanie - proponuję Ci poprostu programowo wyłączyć uszkodzone (brakujące) elementy aby wyeliminować świecenie się kontrolki. Z dwojga złego, lepsze takie rozwiązanie.

 

Odpowiadając Ci na pytanie z 1 postu - jeżeli 1/3 obwód strzeli, nie wykasujesz tego błędu przy użyciu jakiejkolwiek komendy z ECU/MRS.

Metody rynkowe na "renowację" sterownika pozostawię bez komentarza.

 

Coś co może uratować Ci życie jest więcej warte niż pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilasz rynek używanych samochodów kolejnym drutem.

ile na forum jest auto po dachowaniu zrobionych z cwiartek przyzna się ktoś heheh chyba będą milczeć

 

Bo sprzedajesz, to co Cię to dalej obchodzi

OBCHODZI OBCHODZI bo nie chiał bym mieć kogoś na sumieniu. Po co oszukiwać i zatajać prawdę o aucie. Koledzy na forum mają auta przecież igła super stan, przebieg autentyk, ksiązki serwisowe itp. Fakt jest pare rodzynek np Solarisa 520i E34 :D

 

Chciałbym to zobaczyć jak ktoś po wypadku odkręca klemę z akku.

A obiektywnie - w razie wypadku samochód może spłonąć.

OK może warto to wymienić :)

 

Grzecznie odpowiadając Ci na pytanie - proponuję Ci poprostu programowo wyłączyć uszkodzone (brakujące) elementy aby wyeliminować świecenie się kontrolki. Z dwojga złego, lepsze takie rozwiązanie.

Jak wyłączyć po co, nie lepiej je wymienić na sprawne?

 

Odpowiadając Ci na pytanie z 1 postu - jeżeli 1/3 obwód strzeli, nie wykasujesz tego błędu przy użyciu jakiejkolwiek komendy z ECU/MRS.

Metody rynkowe na "renowację" sterownika pozostawię bez komentarza.

Dlatego chcę kupić używkę ale z pisemną informację że jest OK potrzebuję z tym numerem 6577-6919789

 

Coś co może uratować Ci życie jest więcej warte niż pieniądze.

To się zgodże Klemę wymienię mate zrobie rezystor i już proszę o info :)

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Dlatego chcę kupić używkę ale z pisemną informację że jest OK potrzebuję z tym numerem 6577-6919789

Z gwarancją - pozostaje Ci ASO.

Skąd wiesz, że to co kupisz na rynku wtórnym jako "wyjete z rozbitego samochodu ale airbagi nie zrobiły poof" jest faktycznie takie jak napisano ?

 

Oczywiście kompleksowa naprawa jest najlepszym rozwiązaniem, ale kosztownym biorąc pod uwagę dzisiejsze realia rynkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancją - pozostaje Ci ASO.

to fakt 950 zł :)

 

Skąd wiesz, że to co kupisz na rynku wtórnym jako "wyjete z rozbitego samochodu ale airbagi nie zrobiły poof" jest faktycznie takie jak napisano ?
nie chce z Allegro mam nadzieje ze znajde gdzies w sklepie :)

 

Oczywiście kompleksowa naprawa jest najlepszym rozwiązaniem, ale kosztownym biorąc pod uwagę dzisiejsze realia rynkowe.
Bedzie miała wszystko sprawne- musi mieć nie chce czarów.
brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. jaki rezystor do klemy + (myślałem o wymianie ale nie mam ochoty rozbierać połowy auta - od akumulatora do grodzi z silnikiem bo to bez sensu)

 

Występują zestawy naprawcze klemy pirotechnicznej (kikladziesiąt centymetrów przewodu mierząc od klemy, wraz z klemą), w ASO taki patent kosztuje ok. $300. Jak chcesz rezystor to 2-3 kOhm

 

Po pierwsze w razie wypadku każdy zdrowy człowiek na 100% będzie próbował odkręcić aku.

 

O ile w ogóle wysiądziesz o własnych siłach, to uwierz mi, że odkręcanie akumulatora to ostatnia rzecz o jakiej wtedy będziesz myśleć... Druga sprawa to ewentualne zwarcie instalacji elektrycznej i inicjacja pożaru nastąpią tuż po uderzeniu zanim Ty zorientujesz się co się stało (o ile będziesz świadomy)...

 

więc wg mnie nie ma sensu wymieniać klemy

 

A w/g mnie sens jest chyba, że nie chcesz inwestować w naprawę tego elementu i przyjmiesz to ryzyko na siebie. To kwestia osobista, która nie powinna być przedmiotem dyskusji... przecież nie każde auto ma klemę pirotechniczną i nie w każdej kolizji/wypadku powstaje pożar...

 

Po drugie czy walnie jedna czy dwie poduchy mam to gdzieś, ma mi się nie świecić żadna kontrolka na czerwono w AUCIE

 

To walnij w drzewo lub latarnię bez zapiętych pasów Twoich i pasażera...Zapewniam Cię, że szybko zmienisz zdanie i Ty i Twój pasażer...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w/g mnie sens jest chyba, że nie chcesz inwestować w naprawę tego elementu i przyjmiesz to ryzyko na siebie. To kwestia osobista, która nie powinna być przedmiotem dyskusji... przecież nie każde auto ma klemę pirotechniczną i nie w każdej kolizji/wypadku powstaje pożar...

 

...a ile samochodów ma akumulator z tyłu w bagażniku, łatwo policzyć...a dojscie do niego :duh: , no i nawyki ze szkolenia..."dobra odepnij mase!, gościu idzie i podnosi maskę :jawdrop: o k......już zdążyli aku zaj.....ć!!!

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. jak byście uważniej czytali napisałem że wymieniam kleme !!!!

 

Napisałeś cyt. "OK może warto to wymienić Smile", a to nie jest to samo, co to, że wymieniasz... Poza tym jaki w takim układzie miało na celu pytanie o rezystancję ładunku pirotechnicznego w klemie???

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.