Skocz do zawartości

problem z automatem


norrbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Zakupiłem BMW 730 z uszkodzonym silnikiem.Wymieniłem silnik i okazało się że skrzynia nie działa ( jest tylko bieg wsteczny).Zrobiłem diagnostykę komputerową i też nic nie wyszło a samochód nie jeździ.Po wielu poszukiwaniach odnalazłem sterownik do skrzyni - nie da się sprawdzić czy był ok.Zakupiłem drugi sterownik i skrzynia nadal nie działa ( druga skrzynia za kilka stów też nie :( - w tej drugiej bieg wsteczny był tylko chwilę. Pomóźcie, może ktoś też miał takie przeboje ze swoją bryką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dołączę się do tematu.Dzisiaj stało mi się podobnie.Odpaliłem moją Bunię i chciałem ruszyć z podwórka,a że stała kilka dni i śnieg ją zasypał to nie mogłem wyjechać i parę razy do tyłu parę do przodu i nagle nie ma biegów do przodu,tylko jest wsteczny.Czy to będzie od sterowników,czy poprostu skrzynia do remontu??Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem i skrzynię i sterownik do skrzyni.Niestety nic to nie dało.Samochód nie jeździ...Nadmieniam że kupiłem skrzynię od BMW, które było na chodzie i czekałem 3 godz. na wymontowanie skrzyni po uprzedniej przejażdżce.Może ktoś nam podpowie co jest grane bo jest nas już dwóch...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieg ją zasypał to nie mogłem wyjechać i parę razy do tyłu parę do przodu i nagle nie ma biegów do przodu,tylko jest wsteczny!

 

znam skrzynię która rozpadła się dokładnie w taki sam sposób, także w tym przypadku obstawiam remont

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiłem na kolejną skrzynię a nie remont.Wymieniłem a po wymianie biegów zero ( brak nawet wsteczego).Jak wspominałem zakupiona skrzynia była z samochodu który jeździł do chwili zakupu przeze mnie skrzyni.Sprawa nadal nie jest rozwiązana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ja remontowałem a nie wymieniałem.:8)

 

Sprawdxcie pnowie czy zakładacie prawidłowe skrzynie, było cos ze 2 -3 miesiące temu na ten temat.

Ktoś wsadził inny model skrzyni (z innego rocznika) i nie działało. :mad2:

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieg ją zasypał to nie mogłem wyjechać i parę razy do tyłu parę do przodu i nagle nie ma biegów do przodu,tylko jest wsteczny!

 

znam skrzynię która rozpadła się dokładnie w taki sam sposób, także w tym przypadku obstawiam remont

A czy możesz kolego powiedzieć co się z tamtą skrzynią dokładnie stało i jaki był koszt remontu,bo wolałbym remontować niż kupować używke,ale nie wiem czy będzie mnie stać na taki wydatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego norbi, zakładając, że całość dobrze skompletowałeś do wymiany, tzn. skrzynia pasująca / w tym z wtykiem o właściwiej ilości pinów,

 

mogę tylko spytać czy właściwie wymieniałeś?

spotykałem się z błedem przy wymianie, polegającym na tym, że nie spasowywano konwertera do silnika.

Przy wymianie należy konwerter wykręcić od skrzyni, przypasować go dobrze do silnika i wtedy montować skrzynię.

W innym przypadku ryzykujesz krzywe przyłożenie konwertera i mogą się uszkodzić łopatki - wtedy jak się połamią to nie pojedziesz.

>>oczywiście to jest jedna z możliwości, ale trzeba ten element sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz kolego powiedzieć co się z tamtą skrzynią dokładnie stało i jaki był koszt remontu,bo wolałbym remontować niż kupować używke,ale nie wiem czy będzie mnie stać na taki wydatek.

 

dokładnie stało się z nią to, że ciśnienie zniszczyło w niej po kolei tarczki poszczególnych biegów z których ostał się tylko wsteczny, w skrócie trafił ją więc szlag w taki sam sposób jak wszystkie z tej wersii

 

uszkodzenie tego rodzaju w tych skrzyniach jest typowe dlatego kupowanie używki to słabe rozwiązanie, tak czy inaczej czeka cię remont całej skrzyni jeśli chcesz żeby służyła dłużej - jaki jest to koszt zależy od danego serwisu i na dzień dzisiejszy nie potrafię ci go nawet przybliżyć

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie kupiłeś padło, a teraz narzekasz że automat są takie a takie, a najlepsze jest to ze z manualem niewiele mniejsze koszty są, a jak dwumasówka padnie to już wogóle. Problem z autoamatem jest taki że jak padnie to nieznasz dnia ani godziny, a manual jak sięcoś z nim dzieje to daje znać wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Chciałem pomówić temat.Rozmawiałem dzisiaj z mechanikiem i powiedział mi,że jeśli mam wsteczny bieg,a innych nie mam,to nie jest usterka mechaniczna,a elektroniczna.powiedział,że padł moduł sterujący skrzynią biegów i trzeba byłoby najpierw to wymienić.Chciałem się zapytać co na to koledzy forumowicze.Co o tym sądzicie?Czy jest taka możliwość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na automatach, mam manual, ale wystarczy trochę poszukać: :?
Próbowałem wiele razy szukać wyszukiwarką,ale jakoś jej nie kwinie.Dziekuję koledze i Pozdrawiam!Mam jeszcze jedno pytanie,z którego napewno mnie wyśmiejecie,ale nie jedno już robiłem w samochodach i jeździły,a mianowicie:dał mi dzisiaj kumpel skrzynie taką samą,tylko nie ma wstecznego,a reszta biegów jest.Czy da się złożyć z dwóch jedną,czy to nie wypali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Chciałem pomówić temat.Rozmawiałem dzisiaj z mechanikiem i powiedział mi,że jeśli mam wsteczny bieg,a innych nie mam,to nie jest usterka mechaniczna,a elektroniczna.powiedział,że padł moduł sterujący skrzynią biegów i trzeba byłoby najpierw to wymienić.Chciałem się zapytać co na to koledzy forumowicze.Co o tym sądzicie?Czy jest taka możliwość?

 

Witam.

I tu [BAD] prawda miałem ten sam przypadek w poprzedniej 750 i co i tarczki były do wymiany.

Kupiłem następną 750 i na skrzyni zrobiłem już ponad 200 tyś. - auto ma aktualnie 360 tyś km i chodzi jak lala - odpukać w niemalowane - ale trzeba o nią dbać a nie hulaj dusza piekła niema.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kazdy automat przyjdzie pora...

 

kuzynka ma audi a6 quatro 2,7 bi-turbo z 2002 roku ( cos chyba 250 koni ) - serisowany od nowosci w niemieckim salonie audi ( ona jest pierwszym właścicielem ) - i po 160 tys skrzynia zgon totalny ( mimo spokojnej jazdy ) - koszt wymiany w serwisie - 10 tys euro :mrgreen:

 

 

więc tak się zastanawiam czy by z tego audi nie zrobic jeszcze porządnego samochodu i po odkupieniu nie przerobic go na manuala...

 

 

niestety automat nie wchodzi w gre bo to po prostu syf - wygodny syf ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsilver Ty już się lepiej na temat automatów nie wypowiadaj wogóle, bo dla Ciebie automat to przyczyna wszelkiego zła w życiu. A dla mnie tak duże auto w manualu to poprostu porażka, zeby nie powiedzieć wstyd, w luksusowym aucie mieszać gajgą, jak w kotle z grochówą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsilver Ty już się lepiej na temat automatów nie wypowiadaj wogóle, bo dla Ciebie automat to przyczyna wszelkiego zła w życiu. A dla mnie tak duże auto w manualu to poprostu porażka, zeby nie powiedzieć wstyd, w luksusowym aucie mieszać gajgą, jak w kotle z grochówą.

 

bingo - jak zlikwidujemy wszystkie automaty to głód na swiecie znikie ... i wojen nie będzie - odkryłeś mój plan zbawienia świata :duh:

 

 

dla mnie automat ma sens w nowym samochodzie ( albo w prawie nowym ) - wtedy uzytkujemy go prawidlowo , dbamy o niego i wiemy ze te 200tyś przejedzie ...

 

a nie kupowanie np e32 która ma na liczniku 250tyś, a w rzeczywistości 400tyś - i potem ktoś płacze że automat padł

 

 

poza tym twój argument ze w limuzynie nie przystoi - owszem w e65 nie przystoi - ale w e32 ? e32 to już przeżytek ... :hand: problem w tym ze jak ktos kupi e32 za 5 tys a potem sie okazuje ze musi drugie 5 tys wydać na remont skrzyni .

 

 

koniec ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.