Skocz do zawartości

Dość głośno podczas postoju - prośba o opinie- 530dA


Franek955

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, teraz post chyba zatytułowany jest jak należy...

 

Wracając do tematu: w moim aucie gdy stoję na światłach czy w korku słychać niski basowy pomruk. Jest to dość upierdliwe. Jeśli tylko lekko dotknę gazu a obroty podniosą się minimalnie "hałas" ustaje. Na zewnątrz też słychać dudnienie.

 

Jeśli przełączy się biegałkę na "N" czy na "P" robi się gdzieś o połowę ciszej. W niemieckim ASO nic nie stwierdzono, zrobili update softu i koniec (wiadomo jeszcze olej, filtry, płyny itp). Auto odkąd je posiadam mruczy groźnie podczas postoju.

 

Gra to trochę jakby nieszczelny wydech, czy dolot... Dodam, że auto przejechało dopiero 31000km. A może to sprzęgło hydrokinetyczne...?Może filtr cząstek stałych?

 

Reasumując ASO nic nie wykryło ja dalej denerwuje się pomrukiem słyszalnym od silnika.

 

Czy taki jest po prostu urok kombi? Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pomaga... Raczej on jest dość mocno ciśnięty, porusza się praktycznie w trasie.

 

Mnie to ciekawi czemu on przestaje mruczeć jak mu się lekko gazu doda.

 

Dla mnie to dziwne by w BMW było tak hałaśliwie. Śmigałem takim samym, z tego samego miesiąca produkcji, tyle że sedan. Tam to podczas postoju jest przyjemnie, nie ma takiego buczenia.

 

Mało tego E39 530dA też jeździłem w dawniejszych czasach... ...było ciszej bynajmniej podczas czekania na zielone.

 

Co z tym zrobić? Ma ktoś takiego touringa w Łodzi? Da posłuchać? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja tak miałem ale nie wiem czy buczenie u ciebie jest podobne. U mnie wpadal w rezonans plastikowy dolot powietrza do filtra powietrza. To czym auto oddycha. jak będziesz słyszał to buczenie to otworz maskę i złap ten dolot. Mi tez wydawało się ze to motor a jak się wsłuchiwalem przypadkowo złapałem za ten plastik i chałas na chwilę ustąpil. potem podkleiłem sobie taśmę dwustronną w miejscu łączenia dolotu z obudową filtra powietrza. teraz jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie e39 525D teraz chodzi bardziej bassowo - muszę to zrobić.

Powód: rozszczelnione złącza elastyczne wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Tak jak koledzy radzili, sprawdź w pierwszym rzędzie złącza elastyczne wydechu. Ten element układu wydechowego bardzo często zawodzi w 530d, podjedź do dobrego warsztatu zajmującego się układami wydechowymi to powinni Ci to elegancko zrobić. Ja płaciłem 600 zł z robocizną. ASO nie masz po co odwiedzać, bo zaproponują Ci wymianę całego elementu :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy radzili, sprawdź w pierwszym rzędzie złącza elastyczne wydechu. Ten element układu wydechowego bardzo często zawodzi w 530d, podjedź do dobrego warsztatu zajmującego się układami wydechowymi to powinni Ci to elegancko zrobić. Ja płaciłem 600 zł z robocizną. ASO nie masz po co odwiedzać, bo zaproponują Ci wymianę całego elementu :duh:

a możesz zdradzić gdzie naprawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tak jak koledzy radzili, sprawdź w pierwszym rzędzie złącza elastyczne wydechu. Ten element układu wydechowego bardzo często zawodzi w 530d, podjedź do dobrego warsztatu zajmującego się układami wydechowymi to powinni Ci to elegancko zrobić. Ja płaciłem 600 zł z robocizną. ASO nie masz po co odwiedzać, bo zaproponują Ci wymianę całego elementu :duh:

a możesz zdradzić gdzie naprawiałeś?

 

Oczywiście :mrgreen: http://www.gawronscy.slask.pl/ nie pierwsza i nie ostatnia bardzo dobrze i fachowo wykonana przez nich usluga, polecam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.