Skocz do zawartości

Znosi auto na boki "plywa"


ArturGrantham

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow.Wrocilem dzisiaj z dluzszej trasy na ktorej auto sie zachowywalo jak by "plywalo".Delikatnie nosilo Becie na boki i koniecznie musialem to korygowac kierownica,Wczesniej moglem smialo puscic kierownice i auto nawet centymetr nie zjechalo na bok.Cisnienie w kolach jest ok,zbieznosc tez ok.Wiec gdzie jest przyczyna i na zakup jakich czesci sie nastawic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też, czy nie zapiekł się któryś tłoczek w hamulcach, chociaż w takim przypadku najczęściej auto ściąga na którąś ze stron, a nie pływa. A poza tym to tak jak piszą koledzy, przede wszystkim kontrola zawieszenia i jeśli geometria jest w porządku, to sprawdź opony (wbrew pozorom to jest jedna z najczęstszych przyczyn pływania na koleinach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisali koledzy wyżej.

 

Trzeba sprawdzić łączniki/końcówki stabilizatora z tyłu. Miałem to w dwóch autach, wtedy sie auto zachowuje jadąc szybciej, jakbyś miał tylną oś skrętną, i trzeba non stop korygować tor jazdy. Im szybciej tym gorzej.

Nie jest to droga część, chyba coś koło 35-50 zł max wygląda troche jak okular, dla mnie przynajmniej :)

 

Pzdr

BMW => jedyna słuszna marka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze te tuleje co są za drzwiami. Ja jak miałem je powybijane to auto tez mi na boki pływało i cały czas musiałem korygowac tor jazdy, ponadto koła zrobiły sie zbiezne do srodka osi auta (tak jakby zeszły sie w strone wału napędowego) i nowe oponki mi zjechało do łysa prze 1500 km. Z tym ze u mnie przy tych tulejach to jeszcze było słychac stukanie na nierównosciach takie jak by ktos z AK-47 strzelał hehe. Ale sprawdze te tulejki... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.