Skocz do zawartości

Stała miesiac i cos strzeliło (urwało sie) z przodu


xmichałx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem postawiłem samochod pod domem stał na dworzu z miesiac, chciałem pojechac na zakupy a tu nagle cos mi strzeliło (jakby cos sie urwało) z przodu przy ruszaniu nie wiem czy to cos w zawieszeniu czy co mam prosbe czy mieszka ktos w Gdyni koło Obłuża, ma kanał i mogłbym wjechac tylko to sprawdzic np w piatek czy sobote zalezy mi na czasie bo nie wiem jakie beda koszta naprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem postawiłem samochod pod domem stał na dworzu z miesiac, chciałem pojechac na zakupy a tu nagle cos mi strzeliło (jakby cos sie urwało) z przodu przy ruszaniu nie wiem czy to cos w zawieszeniu czy co mam prosbe czy mieszka ktos w Gdyni koło Obłuża, ma kanał i mogłbym wjechac tylko to sprawdzic np w piatek czy sobote zalezy mi na czasie bo nie wiem jakie beda koszta naprawy

prawdopodobnie penknął łańcuch rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były to przypadkiem przymarznięte hamulce :?: W ciągu minionych 30dni były mrozy, śnieżyce i dożo wilgoci - może coś cały czas trzymało.

 

pozdr.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marek pisze.Ja swoja E32 też często nie jeżdżę(co 2-3tyg) i po takim czasie słychać przy ruszeniu jak by coś się urwało nie zawsze ale jednak czasem tak.Chodź auto stoi w garażu myślę właśnie ze to hamulec

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mechanikiem ale łancuch rozrzadu to na pewno nie. Sorry ale taki jestem wkurzony ze połowy zapomniałem dopisac powstało bicie jak zaczne hamowac nawet delikatnie to pedał mi skacze i zaczyna sie bicie w kołach na prostej to nie ma az takiej tragedii ale jak hamuje na skreconych kołach to masakra raz przychamowałem i myslalem ze samochod sie rozsypie dlatego potrzebny jest kanał jak ktos mieszka blisko Gdyni Obłuża z kanałem to bym podskoczył zobaczyc tylko co tam sie stało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kanałem mogę pomóc, jeśli chcesz drałować ponad 100 km do mnie :twisted:

Rzeczywiście wygląda to na hamulce. Takie bicie to objaw skrzywionych tarcz, może któryś klocek siedzi krzywo (po przymarznięciu działały pewnie spore siły przy odrywaniu się od tarczy). Tak na poważnie to ja na Twoim miejscu zajechałbym do jakiegoś mechaniora, każdy ma kanał, a nie zedrą majątku za samo sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 km to mnie nie ratuje jakbym miał tyle jechac to bym pojechał i 300 do domu i tam bym to zrobił z tata bo jest mechanikiem mam kanał i warunki a teraz mieszkam w Gdyni i nikogo tu nie znam a wiec szukam na forum pomocy z kanałem nie widzi mi sie płacic za robote bo zawsze miałem darmowke a moze to tylko jakies zabezpieczenie wyskoczyło od klockow chciałbym zobaczyc w jakie koszta popadne bo musze tez zapłacic oc a z kasa nie zaciekawie stoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za odpowiedzi i za kanał ale juz nie potrzeba pomyslałem ze jak nie mam kanału to zwale koła moze cos zobacze na tarczy zrobiły sie odciski od klockow zasniedziały cale tarcze wziełem zakupiłem szczote druciana przeleciałem po tarczach i jest wszystko ok zero bicia wszystko jest jak nalezy nie pomyslalbym ze to moze byc taka głupota :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.