Skocz do zawartości

320d kopci na biało


spinacz2100

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki problem że moje 320d z 99 roku zaczeło kopcić na biało.wrociłem z trasy wszystko było ok, po poł godziny wyszedłem odpaliłem i masakra z tyłu nic nie było widać, po jakimś czasie troche lepiej kopci ale nie tak jak wcześniej.auto pracuje normalnie, przyspiesza normalnie.

 

PS.znalazłem coś o tym ale tylko do 150 konnego silnika a z tego co wiem tu jest inny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kopci na biało na ciepłym silniku to w najlepszym wypadku wydmuchana uszczelka pod głowicą w najgorszym pęknięta głowica.

 

oprócz kopcenia na biało objawy mogą być takie ze będzie ubywało płynu chlodzącego, niekiedy można zauważyć w zbiorniczku wyrównawczym płynu chlodzącego zbierający się olej, po odkręceniu korka wlewu oleju na jago wewntrznej stronie może znajdować sie biały osad.

jeśli oprócz kopcenia na biało pokryję sie również któryś z powyższych objawów to masz jasną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pomysł, że to może być chłodniczka spalin, bo mam podobnie, uszczelka ok, węże miękkie a czasami jak zakopci to jak lokomotywa. I mam wrażenie, że kolor lekutko zmiena się zależnie co dolewałem do chłodnicy, ale to może tylko złudzenie optyczne. Ja akurat na odmę bym nie stawiał, bo u mnie zaczęło się to po faktycznie ostrej trasie 700 km nocą po autostradzie, a filtr odmy wymieniłem miesiąc wcześniej. Co nie zmienia faktu, że trzeba go wymieniać systematycznie.

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja mam problem podobnego typu. Ostatnio podczas większych mrozów jak odpalam autko rano z wydechu wylatują kłęby białego gęstego dymu, a sam efekt odpalenia połączony jest z zadławieniem. Kopci tak przez około minute, a później już normalnie jak wszystkie inne zimne silniki. Jednak sam początek przypomina wybuch świecy dymnej, a dym mocno śmierdzi spalinami. Czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mam ten sam problem u sibeie. jak silnik rozgrzany i chodzi na biegu jałowym to lekko przykapca na biało momentami mniej a momentami bardziej. płynu chłodzącego nie ubywa pozatym wszystko jest ok. dziś mam mieć nową ODME zobaczymy czy to coś da bo w moim modelu jest juz plastikowa i niektórzy mówią że jej się nie wymienia...

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie ODMY. nic to nie dało jak autko się rozgrzeję to i tak przykapca leciutko na biało.

 

tak jak pisałęm wcześniej, olej 4tkm temu wymieniony wraz ze wszystkimi filtrami paliwa, oleju,powietrza. kilka tygodni temu wyczyszczony został także EGR, dolot oraz kolektor ssący.

 

pod kompem zero błędów, pod obciążeniem także wszystkie parametry w normie wtryski, turbo itp

 

wychodzi na to że tak ma być i tyle. autko jeździ normalnie, przykapca czarnym tylko przy pełnym bucie, oleju nie bierze.

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.