Skocz do zawartości

akcyza powyżej 2,0l od 1 stycznia


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z kolegów rejestrował autko powyżej 2,0l w nowym roku. BO mam problem tego typu że kupiłem kilka dni temu e60 2006 z 50tys przebiegi lekko uszkodzone. Mam oryginalny rachunek na 10tys E z data zakupu 28,12,2008. Czy liczy sie data z umowy czy dzien zgłoszenia do UC. Chodzi mi żeby załapac sie na 13,6 a nie 18,6% bo to robia sie spore sumki :( Zadzwoniłbym do UC ale sobote mamy :) rzeczoznawca dzis mi robi wycene i bedzie pod wartosc na rachunku.

 

jak ktos cos wie to prosze o info. oczywiscie trzeba bedzie pocisnac bajke że nie miałem kasy i dlatego nie zgłosiłem odrazu do celnego :) albo jkas inna historie. Tylko czy to przejdzie ??

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem niby była taka możliwosc ale przecież rózne rzeczy sie zdarzaja a do polski wjechaąła 29.12.2008 i to sie zawsze liczyło. Kiedys sie pisało oswidczenie dlaczego sie nei zgłosiło w terminie a akcyzeli liczyli( kurs euro) z daty na umowie czy rachunku

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

art. 80 ust. 3 ustawy o podatku akcyzowym:

 

Obowiązek podatkowy w akcyzie od samochodów powstaje:

w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego – z chwilą nabycia prawa rozporządzania samochodem osobowym jak właściciel, nie później jednak niż z chwilą jego rejestracji na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 

- czyli obowiazek powstal przed 1 stycznia 2009

 

Art. 81. 1. Podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych niezarejestrowanych na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, są obowiązane:

 

1) po przywozie na terytorium kraju złożyć deklarację uproszczoną do właściwego naczelnika urzędu celnego w terminie 5 dni, licząc od dnia nabycia wewnątrzwspólnotowego;

 

Moim zdaniem masz szanse na nizsza akcyze - pisz czynny zal (wyjasnienia), ze rozporzadzales samochodem przed 1 stycznia 2009, ale nie wiedziales, ze trzeba skladac deklaracje itp., pewnie wlepia ci mandat, ale powinni liczyc akcyze wedlug poprzedniej stawki

 

nie mam 100% pewnosci czy patrze w najnowsza wersje ustawy (mam ja z netu), ale w tym zakresie nic sie raczej nie zmienilo

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 5 dni to jest wazna sprawa wchodzi w nie tez sobota niedziela , Jezeli trafisz na urzednika ktory jest w zlym chumorku przywali Tobie mandat za kazdy dzien zwloki. Znam tu Goscia ktory zakochal sie w Dodgu i dlugo go szukal wkoncu zamienil Mesia S600 na Dodga (wielkiego Pickapa) wziol papiery i do urzedu poszedl okazalo sie ze auto ma potwierdzony wjazd na terytorium uni w 2006 roku i naliczyli mu 80 tys. akcyzy karnej do zaplaty. Oczywiscie koles od zamiany rozplynal sie z meskiem..... Edytowane przez Jareknes

Inni tez dostarczaja Radość z jazdy :)

http://img222.imageshack.us/img222/4316/drivingpleasure2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kara jest 120 zł za każdy dzień powyżej 5 dni

 

Nie. Kara jest taka, jaka wyznaczy urzednik. To zalezy od urzedu, urzednika, jego humoru, zarzadzen jego dyrektora itd. Przewaznie za kilka dni spoznienia dostaje sie mandat okolo 100 PLN.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kara jest 120 zł za każdy dzień powyżej 5 dni

 

Nie. Kara jest taka, jaka wyznaczy urzednik. To zalezy od urzedu, urzednika, jego humoru, zarzadzen jego dyrektora itd. Przewaznie za kilka dni spoznienia dostaje sie mandat okolo 100 PLN.

mi tak pani w agencji celnej powiedziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz koledzy spraktykowałem :) w UC Białej Podlaskiej miły kierownik biednemu studentowi wlepił 200zł mandatu za miesiac zwłoki :) ale autko opłącone 13,6% :) Wiec sie opłąca troche kominowac :)

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz koledzy spraktykowałem :) w UC Białej Podlaskiej miły kierownik biednemu studentowi wlepił 200zł mandatu za miesiac zwłoki :) ale autko opłącone 13,6% :) Wiec sie opłąca troche kominowac :)

 

to gralulacje :cool2: , jeszcze pare takich przypadków i zmienie swoja opinie o urzędasach :mrgreen:

 

szerokiej drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wedlug mnie urzednik nie mial mozliwosci zastosowania wyzszej stawki akcyzy, jesli faktura byla sprzed 1 stycznia 2009 r., kwestia mandatu - tu faktycznie jego dobra wola, bo w tym przypadku sa widelki, mogl skubnac wiecej

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie jesli chodzi o akcyze to nie mieli nic do gatki ale jakby chcieli to przywalili by 127zł z kazdego dnia i wyszłoby jescze wiecej niż przy 18,6 % :) także wszytko zalezy od ich widzimisie :(

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz koledzy spraktykowałem :) w UC Białej Podlaskiej miły kierownik biednemu studentowi wlepił 200zł mandatu za miesiac zwłoki :) ale autko opłącone 13,6% :) Wiec sie opłąca troche kominowac :)

Biedny student jeżdżący e39 530d, hah, dobre :D

No ale dobrze, że tak się skończyło, a nie gorzej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokłądnie jesli chodzi o akcyze to nie mieli nic do gatki ale jakby chcieli to przywalili by 127zł z kazdego dnia i wyszłoby jescze wiecej niż przy 18,6 % :) także wszytko zalezy od ich widzimisie :(

 

Skąd wziąłeś to 127 zł za dzień??? Mandat za spóźnienie o ile dobrze pamiętam to maksymalnie 500 zł nawet jak się spóźnisz rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.