Skocz do zawartości

Jakie amory na przód do e39 Sachs czy Bilstein ?


Mentos1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniłem na bilsteina i jestem bardzo zadowolony,zawieszenie

pracuje rewelacyjnie,auto super trzyma się drogi...

Jeżeli chodzi o samą pracę zawieszenia to bilstein jest decko twardszy,ale

nie ma w tym jakiejś dużej różnicy...szczerze jak dla mnie chyba nawet lepiej pracuje niż sachs

 

Dodam tylko,że zawieszenie mam Mpakiet

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orginale masz Sachs SuperTouring, w przypadku zawieszenia m-technic Sachs Advantage. Bilstein B4 jest nieco twardszy i unosi nieco wyżej autko w stosunku do Sachsa wg opinii użytkowników. Wcześniej miałem Sachs ST, teraz razem z obniząjacymi sprężynami serię Advantage, w poprzendim aucie miałem Bilsteiny B4 i ze wszystkich byłem i jestem zadowolony, choć mając zwykłe sprężyny w E39 kupiłbym Sachs ST, żeby było maksymalnie komfortowo. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zawieszenie m-technic. Najpierw miałęm sachs advantage. Potem były Bilstein b4 (padły z przodu po 60 tys km). Wymieniłem z powrotem na sachsy. Istotne jest co chcesz zalozyc czy standard czy sportowe. Był o tym temat, posuzkaj.
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak spróbuję sachsa chyba ze znajde bilsteina w dobrej cenie. dziwne bo amortyzatory (moja aktualne) nie wykazały zużycia az tak dużego - 75% sprawności a na dziurach jak sie auto buja delikatnie ze strony na strone to slysze delikatne denerwujace pukanie (takie troche klupotanie) - mechanik ktory wymieniał mi wachacze powiedział ze amorki tez detka i dlatego tak nieprzyjemnie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak spróbuję sachsa chyba ze znajde bilsteina w dobrej cenie. dziwne bo amortyzatory (moja aktualne) nie wykazały zużycia az tak dużego - 75% sprawności a na dziurach jak sie auto buja delikatnie ze strony na strone to slysze delikatne denerwujace pukanie (takie troche klupotanie) - mechanik ktory wymieniał mi wachacze powiedział ze amorki tez detka i dlatego tak nieprzyjemnie puka...

 

 

Może zanim kupisz amortyzatory sprawdź stan górnych mocowań (poduszek z łożyskiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam zawias M-technik i kupowałem ostatnio Bilsteiny(B4) 290 zł sztuka + odboje 40 zł jak narazie jeździ się całkiem przyjemnie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki mam juz nowe tzn bede wymieniał razem z amortyzatorami a pukanie ewidentnie dochodzi gdzies spod spodu samochodu , jakby pod nogami troche.

 

Witam! Wymieniałeś poduszki? Bo mam pytanie: kupiłem 2 x amort. Bilstein PNE 3118 i do tego dwie poduszki - łożyska "niby Lemforder" - piszę niby bo sprzedawca zarzeka się że to Lemforder ale przyszły bez opakowania a na samych łożyskach oprócz numeru nie ma napisu firmowego. Po drugie zadałem to pytanie mechanikom,sprzedawcy i mechanikom z tej firmy skąd to przyszło (ponoć warsztat z 5 letnią działalnościa) i nikt na nie nie odpowiedział a brzmi ono: czy łożysko - metalowa część z kulkami powinno mieć luz pionowo w swojej gumowej obudowie? Jak wkładam palec to ruszam 1-2 mm tym całym łożyskiem w obudowie gumowej! Kazałem mechanikowi pod prasę to wcisnąć żeby luzu nie było ale nie wiem czy dobrze? I tak mnie już klną w tym warsztacie bo zadawałem tego typu pytania a im chyba wszystko jedno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że nikt nie zna odpowiedzi na moje powyższe pytania. A czy wie ktoś jak potocznie nazywa się część oznaczona na rysunku z Realoem numerem 8? I gdzie to można nabyć oprócz serwisu? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD61&mospid=47375&btnr=31_0236&hg=31&fg=10 Dzięki!

 

W jednym amortyzatorze brakowało tejże części ale przywieziono z innego MC Persona za ok 50zł (trochę dużo bo na rysunku nowe ok 10$). Już mam założone. Stoi trochę wyżej na tych Bilsteinach o ok 3-4 cm ale trzpień był krótki - 2cm pod gwintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.