Skocz do zawartości

318d naklejka na szybie z nr rejestracji - jak odkleić?


lukas7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

 

mam problem po porzednim włascicielu, otóż jak w temacie, chcę się pozbyć srebrnej naklejki z nr rejestracji poprzedniego właściciela w Polsce na przedniej szybie w moim aucie, jestem juz nauczony doświadczeniem z poprzedniego auta że nie jest z tym dziadostwem prosta sprawa :evil:

 

ma ktoś z was na to patent??

pozdrawiam :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdejmowalem bez suszarki, po prostu zerwalem, a nastepnie malym nozykiem do papieru i rozpuszczalnikiem usunalem reszte. Warto najpierw szmatka nasaczona rozpuszczalnikiem przetrzec pozostalosci, a jak rozpuszczalnik zadziala na klej i zrobi sie on mazisty delikatnie skrobac nozykiem (i tak kilka razy bo nie wszystko zejdzie odrazu). Nie ma szans na podrapanie szyby, trzebaby byc wybitnie utalentowanym ;) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

niedawno mialem ten problem.. tez kiedys probowalem z nozami, rozpuszczalnikami.. a mozna duzo prosciej i bezpieczniej - po prostu plyn do mycia szyb.. jak sie naklejke oderwie to reszta ladnie zejdzie, bez meczenia.

pozdrawiam. ewentualnie mozna sprobowac jakims ludwikiem...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno żyletką dobrze schodzi.

Ja tak robiłem już dwa razy. Można podgrzać zwykłą suszarką, a później żyletką. Jeśli pozostanie klej, to albo jakiś rozcieńczalnik, albo zmywacz do paznokci. Później płyn do mycia okien i śladu nie ma. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za porady :D

 

w poprzednim aucie też z tym walczyłem jednak do końca nie udało mi się tego usunąć :evil: został paskudny ślad po oderwanej naklejce, a myłem to mieksce rozpuszczalnikiem z 10 min być może dlatego że nie pdgrzałem tej naklejki:?

 

teraz zrobie jak mówicie najpierw podgrzeje a później delikatnie oderwę nozykiem do tapet a to co zostanie usunę jakims rozpuszczlnikiem

pozdrawiam :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - ciekawe jak np. przy wymianie pękniętej szyby przekleić tą naklejkę na nową szybe bez zniszczenia ?

w zeszłym roku wymieniali mi szybę(w focusie),i naklejkę podgrzał taką suszarką i odeszła cała.Na marginesie dodam że szybę potraktowałem żyletką(zdzierałem pozostałości po starej uszczelce na podszybiu)....na drugi rano już była pęknięta...900zł w plecy.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Zmywacz do paznokici i waciki (zony, mamy, tesciowej...) :roll: Zdrapujemy nastepnie zmywacz na waciki i heja! 5 min i po robocie. Uwaga zeby deski nie zapaćkać, co prawda raz mi troche pokapało w poprzednim aucie i nic nie było ale lepiej OSTROZNIE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem na naklejki na szybach , nie tylko rejestracyjne ale i winiety wszelkiej maści, jest krem NIVEA. Każda taka naklejka zostawia siakies dziadostwo na szybie a dokładniej klej. Po przesmarowaniu takiej pozostałości wspomnianym kremem zachodzi reakcja "warzenia" (ż?) się kleju. Po godzinie do dwóch można go zetrzeć szmatką dosłownie jak wspomniany krem... później odtłuścić i po sprawie.

Miałem poprzedni samochód sprowadzony z Włoch i pełno miał na szybie różniej maści winiet i oznaczeń - zeszło wszystko bez drapania.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 5 minut pracy łącznie z wsiadaniem do samochodu...

Wystarczy zwykły skrobak do czyszczenia ceramicznych plyt kuchennych. Kto ma taką w domu, to na pewno miał w zestawie taki przyrząd. Jest on bardzo ostry i idealnie usuwa wraz z klejem nalepkę. Nie ma opcji także żeby uszkodzić szybę. Robiłem tak już kilkakrotnie i zawsze 100% skuteczności i nie wiecej niż 5-7 minut. Zadnych wacików, żadnych zmywaczy..... ewentualnie można przemyć szybę benzyną przed naklejeniem nowej nalepki. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Tiger1980 skrobak.Ja podjechałem do znajomego który zajmuje się wymianą szyb i dał mi właśnie taki skrobak plus rozpuszczalnik na koniec.Malina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 5 minut pracy łącznie z wsiadaniem do samochodu...

Wystarczy zwykły skrobak do czyszczenia ceramicznych plyt kuchennych. Kto ma taką w domu, to na pewno miał w zestawie taki przyrząd. Jest on bardzo ostry i idealnie usuwa wraz z klejem nalepkę. Nie ma opcji także żeby uszkodzić szybę. Robiłem tak już kilkakrotnie i zawsze 100% skuteczności i nie wiecej niż 5-7 minut. Zadnych wacików, żadnych zmywaczy..... ewentualnie można przemyć szybę benzyną przed naklejeniem nowej nalepki. Powodzenia

dokładnie! ja też się z tym kiedyś męczyłem, a okazało się, że skrobak do płyty ceramicznej załatwił sprawę w kilkadziesiąt sekund. Ewentualny pozostały klej zmyłem rozpuszczalnikiem.

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.