Skocz do zawartości

przy hamowaniu drgania kierownicy.poradzicie.


mecen320i

Rekomendowane odpowiedzi

jade 140 wciskam gwaltownie na hamulec to mi kierownica drzy i caly samochod trzesie.nie wiem czego to wina bo przy 180 puszczam kierownice i nawet na mm nie zjedzie,idealnie sie prowadzi.jade wolniej i wcisne to tez zatrzesie ale mniej.zdarza sie ze nic sie nie dzieje ale rzadko.pomozecie??slyszalem ze tarcze krzywe moga byc.
"...pamietaj ze na drodze nie jestes sam..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz czy masz koła wyważone, .

A potem sprawdź to jeszcze 2 razy. Mi wibrowalo,i za pierwszym wywazaniem problem pozostal,pojechalem do innego oponiaza i wyważył należycie (niestety drążek kierownicy wraz ze stabilizatorem uległ uszkodzeniu jednak mimo usterki nietrzesło juz kierownica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz czy masz koła wyważone, .

A potem sprawdź to jeszcze 2 razy. Mi wibrowalo,i za pierwszym wywazaniem problem pozostal,pojechalem do innego oponiaza i wyważył należycie (niestety drążek kierownicy wraz ze stabilizatorem uległ uszkodzeniu jednak mimo usterki nietrzesło juz kierownica)

 

 

Z mojego doświadczenia wynika, że niewyważone/źle wyważone koła objawiają się drganiami przy ok 100km/h. Obstawiam, że są krzywe tarcze hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre sobie sciagnij tarcze i sprawdz ale po co????????!!!!

Przeciez jak tarcze beda krzywe to wystarczy zdjac kolo i przekrecic tarcza jak bedziesz reka czul ze sie w pewnych miejscach kreci lzej a w pewnych ciezej to sprawa jest jasna....

 

Ja tak mialem u siebie i akurat mi sie klocki skonczyly wiec:

klocki ate 140zl

toczenie 40zł

mechanik wzial 50-60z; nie pamietam

 

 

Autko zaczelo idealnie hamowac a szarpanie mialem nie odczowalne do 90 i pzy lekkim hamowaniu jak tylko powyzej 90 i troche lepiej noga to byla masakra jak trzepalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.